Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benim HPV Tecrübem (1)

Durum
    ardaRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim HPV Tecrübem (1)

Arkadaşlar herkese merhabalar,

22 yaşındayım kendimi iyi hissetmek amaçlı bu yazıyı yazıyorum umarım hep birlikte bu pislikten kurtuluruz.
    Arkadaşlar Hpv olduğunu bildiği halde, üstelik benim sormama rağmen söylemeyen kız arkadaşımdan aldım bu virüsü. Şubat 2020'de sıradan jiletle genital temizliğimi yaparken çok fazla kanadığını gördüm ve yarım bıraktım. Araştırınca tabi öğrendim ve hastanenin yolunu tuttum öncelikle bir sürü test yaptırıp hpv dışında bir şey almış mıyım ona baktırdım. Doktor "ah be çocuğum daha yaşın kaç, bende ki veriler temiz sen cildiyeye görün" demişti. Bende öyle yaptım gittiğim özel hastanede maalesef ki doktor ilgisizdi ve koter işlemini yaparken başka var mı gözüm görmüyor diye bana soruyordu (sanki zorla yapıyormuş gibi). ilk işlemi yaptırdım doktor hpv ile molluscum var dedi. Molluscum çok önemli değil dedi ve cımbızla çekti. (o günden sonra hiç çıkmadı zaten.) eve döndüm fakat 1 hafta sonra gözle görülür biçimde artmaya devam ediyordu. 1 ay sonra 2. koterime gittiğim zaman girişteki hanımefendinden randevum vardı dedim o da doktor hanıma "hpv koter var" dedi doktor hanım bağırarak "ne koteri ya 5 tane botoks bekliyor!" dedi. Herkesin içinde utandım ama benim derdime çare olsun gerisi önemli değil diyordum. Üstelik herkesin bildiği özel hastanede oluyor bunlar. Neyse doktorun o şekilde davranmasıyla ben 2. koterden sonra bıraktım çeşitli sebeplerden dolayı ilgilenemedim.
    Psikolojimin bozulduğu bir dönemde arttığını görünce "ne olacaksa olsun artık ya bıktım" diyerek hiç ilgilenmedim aylarca. ÇOK YANLIŞ asla böyle yapmayın arkadaşlar.

Sonra reddit den hpv konularını, ve bu forumu takip ettim ve nihayetinde doktorumu değiştirmeye özel hastaneden, özel polikliniğe gitmeye karar verdim ve ilerde çok doğru bir karar olduğunu anladım.
    Doktorum çok klas bir adam çok ilgiliydi sonraki koterinde doktorum bana bak çocuğum 6 ay 6 koter bir bakalım bir izleyelim dedi. (tiplendirme testi falan yapılmadı.)
    28.12.20 tarihinde boş verip salmanın bedelini 20 küsür yaktırarak ödedim. Daha sonra 19.02.21 de sadece 4 tane çıkmıştı. (Bu beni şaşırtmıştı önceki doktoruma kıyasla çok daha iyi yakılmıştı ve 4 tane çıkmıştı. önceki doktoruma kıyasla baya iyidi.)
    Sonrasında kız arkadaşım itiraf etti ben biliyordum sana söylemedim dedi (gayet rahat tavırlarla sanki sivilceden bahsedermiş gibi konuştu) o şekilde söyleyince içimden çok kızdım ama tepki vermeden uzaklaştım ve ayrıldık.

Ve ben şuan da bu aylarda yeniden gideceğim. Bu arada yeni doktorum devamlı spor yaptığım, alkol sigara nargile kullanmadığım, düzgün beslendiğim için bana AHCC'yi şimdilik kullanma dedi zaten öğrencisin her hafta 300 tl az para değil dedi bende almadım ama şuan düşünüyor gibiyim, Bilemiyorum. sizler etkisini görmüşsünüz.

Aklıma çeşit çeşit sorular geliyordu.
    Bir kız arkadaşım olursa ona nasıl açıklarım?
    Ona söylediğimde tepkisi nasıl olur? Anlayışla karşılar mı? yoksa bende uzaklaşır mı?
    İstemeden de olursa ona bulaştırıp zarar verebilir miyim?
    vs. vs. psikolojimi altüst etmişti.

Eğer bu konuda mücadele veren erkek arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim çünkü beni psikolojik boyutu çok çok, baya çok kötü etkiliyor. Yukarıda bahsettiğim bunalım dönemlerinde evlenmeyeceğim diyordum. İntiharı düşündüğüm de olmuştu fakat kendime gelince ne kadar da gereksiz gereksiz saçmalamışım diyorum. HPV'siz günler diliyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Benim HPV Tecrübem (1)

Selam arda, geçmiş olsun. Öncelikle yine de yoldan dönüp bu hastalıgın üstüne gitmen iyi olmuş. Savaşmayıp akışına bırakılacak bir şey değil. Hem cinsel anlamda seni alıkoyar hayattan hem de siğil falan çıkıyor. Doktorlar 3 senede negatif olunuyor diyorlar ama gelsinler bi 3 seneyi hpv taşıyan kişiye sorsunlar, nasıl geçiyor diye.

Neyse konumuza girelim, kız arkadaşına baya kızdım bence ayrılman iyi olmuş. Şimdi sen bir süre cinselliği hayatından çıkarmalısın mecburen çünkü hpv'de bulaş riski var ve prezervatif yeterli değil. O sebeple mümkünse kız arkadaş yapma veya kız arkadaşın olacaksa da cinsel bir temasa girme. Onun tepkisi ne olur bunları biz bilemeyiz, uzaklaşadabilir. Sen hpv'nin tüm gerçekliğini bilsen uzaklaşmaz mısın şu an uğraştığın ve başka üyelerin de uğraştığı şeylerle neden uğraşmak istesin, işte bu yüzden kız arkadaş faktörünü bir süre unut bence demek istiyorum ki cinsellik de olmadıgı için kafan rahat olsun birde bunu açıklayacağım stresi olmasın.

Durum
    Yeni Üye

Arya hanım teşekkürler cevap verdiğiniz için sizin de dediğiniz gibi uzun bir süre uzaklaştım. Mücadeleye devam edeceğim. İleride neler olur göreceğiz. HPV'siz günler diliyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

İnşallah er ya da geç, dikkat ederseniz negatif olacaksınız. Ama dikkat edin cinsellik yok, jilet yok, iyi beslenme var. Bu 3ü olduktan sonra takviye kullanmasanız bile, evet gerçekten zaman alsa da bir gün negatif olacaksınız. Çünkü hpv ömür boyu vücutta kalmıyor. Sadece vücuttan atılmasını ve negatif olmayı ahcc ile hızlandırıyoruz aslında olay bu.

Durum
    Yeni Üye

Bu forum sayesinde umudum var sağolun Arya hanım

Durum
    Uye1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba bende aynı şekilde kaptım özele gitme imkanım yok devlete gidiyorum destek amaçlı burda grup açmak istiyorum katılmak isteyen olursa lütfen belirtsin