Sayfa 13 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 220 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 130 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi tipi taşıyorsunuz?

Durum
    Lili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hangi tipi taşıyorsunuz?

bu da geçecek inş

Durum
    birkadinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende de tip 16 var smear temiz çıktı. Sizin nasıl?doktorlar hiç endişe etmeyin diyorlar kafayı yiyeceğim okudukça. Sizin doktorlarınızın yaklaşımı nasıldı? Siğiliniz var mı ? Ben de yok. Tedavi için ne önerdiler. Çok geçmiş olsun umarım kurtuluruz. Ağlamaktan öldüm

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Aldıgım hpv tipleme sonucuna göre tip 16,31,68,66 taşıyorum.yüksek risklilerde

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Smearınız temiz çıkmış ne kadar şanslısınız herkesin siğili yok her tip siğil yapmıyor gerçekten korkacak bişey Yok sağlıklı yaşamaya beslenmeye çalışın 6 ayda bir mutlaka smear aldırın ve nolur kendinizi üzmeyin bunu kendini kahreden biri olarak söylüyorum hücre bozukluğum vardı leep oldum düşündüğünüzde sizden vahim durumum gözünüzde büyütmek sizi daha çok hasta edecek başka hiçbir faydası olmaz smearlarınız temiz geldikçe sizde endişendiğiniz bu günlere üzüleceksiniz sağlıklı günler dilerim

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Peki tip 16,31,68,66 tipleri varmıs bende.smear yaptırdım smearda hafif enflamasyon ve flora değişimi cıktı.dr önemsiz dedi yani temiz gibi birşey galiba.ben de siğil var bu tipler siğil yapar mı?koloskopi yapacaklar şimdi koloskopi sonucuna göre tedavi mi olacagım?bu kadar yüksek riskleri tasıdıgım içim korkuyorum.siğiller cabası.atabilir miyim hepsini?

Durum
    chngrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

2 seneye yakındır bu illetle uğraşıyorum .En son dna testi yaptırmaya karar verdim ve tip6 taşıdığımı öğrendim.Doktorum örnek alırken sadece bir siğilden biopsi örneği aldı.Sizce bu normal bişey mi?

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı chngrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 seneye yakındır bu illetle uğraşıyorum .En son dna testi yaptırmaya karar verdim ve tip6 taşıdığımı öğrendim.Doktorum örnek alırken sadece bir siğilden biopsi örneği aldı.Sizce bu normal bişey mi?

genital'den de sürüntü alsaydı iyi olurdu.
    siğil %90 ihtimalle ya 6 ya 11'dir

peki bu 2 senede ne yaptınız?
    ilişkiniz oldu mu birileriyle?

nasıl bir tedavi uyguladınız siğiller için

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

öncelikle çok geçmiş olsun.

bu iki senede siğillerinize hiç istemeyerek zarar(jiletle traş olurken kesmek, koparmak gibi) verdiniz mi?
    cinsel perhiz uyguladınız mı yoksa ilişkiye devam mı ettiniz(aynı partner veya başka partner/partnerler)?
    siğiller çıktıkça temizlettiniz mi yoksa çoğalmasını bekleyip mi temizlettirdiniz?
    siğiller hala ilk atak dönemlerindeki gibi kısa sürede ve sayıca fazla mı çıkıyor?
    doktor veya doktorlarınızın bu 2 sene içinde ne gibi önerileri oldu?

umarım en kısa zamanda atlatırsınız.

Durum
    chngrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İlk farkettiğimde belirgin olarak 2-3 taneydi.Temizliğimi jilet ile yapıyordum..(Sonradan öğrendim ne büyük bir hata olduğunu) akabinde çoğaldılar ve özel bir doktorda muayene oldum.6 seans yani 6 gün boyunca koter uygulandı.

1 ay sonrası kontrole gittim tekrar,1 ay sonrasında tekrar derken 1 sene içerisinde 10 14 seans arası yaktırdım..

O süre zarfında ilişkim olmadı sadece immuzinc kullandım.Tiplendirme testi yaptırmadım.Doktorum özel günahını almakta istemem fakat bayağı bir ücret ödedim..

Temizliğim için traş makinesi aldım zarar vermemek için özen gösterdim.

Gardasil aşı oldum.(35 yaşındayım,erkeğim)

1 sene sonrasında atlattım diye düşündüm.İlişkilerim oldu hepsinde de korundum.taa ki bayram öncesin yeni çıkanları farkedene kadar..Tekrar 3 seans uygulandı bu sefer test istedim ama tek bir siğilden parça alınarak işlem uygulandı. Sonuc bugün belli olduğunda doktorumu aradım,tip6 pozitif dediğimde ‘’gözün aydın” dedi..”En az tehlikesi olan grup” dedi.iyi hoşta belki sürüntü olarak alınsa farklı tiplerde çıkacak???

Bu konuya uzun uzun yazmak istemem kimse rahatsız olmasın sonuçta.. fakat
    sadece tip6 olmadığımı düşünüyorum.İlk kontrolümde tekrar test yaptıracağım ama aynı doktora gidermiyim orasıda meçhul..

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

İlk farkettiğimde belirgin olarak 2-3 taneydi.Temizliğimi jilet ile yapıyordum..(Sonradan öğrendim ne büyük bir hata olduğunu) akabinde çoğaldılar ve özel bir doktorda muayene oldum.6 seans yani 6 gün boyunca koter uygulandı.

1 ay sonrası kontrole gittim tekrar,1 ay sonrasında tekrar derken 1 sene içerisinde 10 14 seans arası yaktırdım..

O süre zarfında ilişkim olmadı sadece immuzinc kullandım.Tiplendirme testi yaptırmadım.Doktorum özel günahını almakta istemem fakat bayağı bir ücret ödedim..

Temizliğim için traş makinesi aldım zarar vermemek için özen gösterdim.

Gardasil aşı oldum.(35 yaşındayım,erkeğim)

1 sene sonrasında atlattım diye düşündüm.İlişkilerim oldu hepsinde de korundum.taa ki bayram öncesin yeni çıkanları farkedene kadar..Tekrar 3 seans uygulandı bu sefer test istedim ama tek bir siğilden parça alınarak işlem uygulandı. Sonuc bugün belli olduğunda doktorumu aradım,tip6 pozitif dediğimde ‘’gözün aydın” dedi..”En az tehlikesi olan grup” dedi.iyi hoşta belki sürüntü olarak alınsa farklı tiplerde çıkacak???

Bu konuya uzun uzun yazmak istemem kimse rahatsız olmasın sonuçta.. fakat
    sadece tip6 olmadığımı düşünüyorum.İlk kontrolümde tekrar test yaptıracağım ama aynı doktora gidermiyim orasıda meçhul..
    çok geçmiş olsun.
    belki de atlattınız ve yeni ilişkilerden kaptınız tip 6 yı. çünkü bi daha aynı tipi kapamazsınız diyor uzmanlar(!)
    ne kadar süre siğil çıkarmayıp atlattığınızı düşündünüz? keşke test yaptırsaydınız sürüntü ile üretradan (ki bu latent virüsü içeriye de taşıyabilirmiş) ve dış deriden alınan örneklerle. biliyorum çok can sıkıcı bi durum, sizi anlıyorum. umarım en kısa zamanda atlatır ve bir daha bu illetle karşılaşmazsınız. saygılar.

Bu Konu için Etiketler