Sayfa 19 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu
Toplam 220 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 190 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi tipi taşıyorsunuz?

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hangi tipi taşıyorsunuz?

Tip 33 ve 56

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV 53 taşıyan var mı? Bu tip nedir ne değildir belli değil. Orta risk deniyor, siğil yapan tür değil ama sigilde bulunuyor deniyor. Var mı bilgisi olan?

Durum
    Hayalperest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip 42 ve 51 varmış. Üç buçuk yıldır benimle. Genital ve oral siğiller vardı. Tip 51 yüksek riskliymiş kolposkopi yapıldı sonuç bekliyorum

Durum
    GünIşığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, ben yaklaşık bir ay önce bu forumla sizlerle tanıştım. Yeni evliyim ve enfeksiyon için gittiğim muayeneler sonrası tip 16 ile hücresel değişiklikler yaşadığımı öğrendim. Hpv ile ilgili hiç bilgim yoktu bu forum sayesinde pek çok bilgi öğrendim şimdiden, en çok Arya nın yazdıklarını tavsiyelerini tüm paylaşımlar adına teşekkür ederim Arya. Hemen Ahcc ye başladım birinci kutum bitti bile. Bugün kolposkopi oldum benim için zorlu bir süreçti biyopsi yapıldı. Şimdi sonucu bekliyorum. Doktorum ben de siğil olmadığını söyledi. Sürecimden bahsetmek için üye oldum. Umarım hepimiz temiz smear ve negatif sonuçlar alırız sevgiler..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı GünIşığı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben yaklaşık bir ay önce bu forumla sizlerle tanıştım. Yeni evliyim ve enfeksiyon için gittiğim muayeneler sonrası tip 16 ile hücresel değişiklikler yaşadığımı öğrendim. Hpv ile ilgili hiç bilgim yoktu bu forum sayesinde pek çok bilgi öğrendim şimdiden, en çok Arya nın yazdıklarını tavsiyelerini tüm paylaşımlar adına teşekkür ederim Arya. Hemen Ahcc ye başladım birinci kutum bitti bile. Bugün kolposkopi oldum benim için zorlu bir süreçti biyopsi yapıldı. Şimdi sonucu bekliyorum. Doktorum ben de siğil olmadığını söyledi. Sürecimden bahsetmek için üye oldum. Umarım hepimiz temiz smear ve negatif sonuçlar alırız sevgiler..
    Merhaba gün ışığı çok geçmiş olsun, çok teşekkür ederim ben de güzel sözlerin için siğil olmaması sevindirici en azından aklına sürekli sigil cıktı mı cıkacak mı diye takılmaz ama bu süreçte kontrollerini aksatmaman laızm kendine iyi bak beslenme bagısıklık konusunda zaten yazdıklarımı okuyorsan bilgin vardır, ahcc'ye baslaman iyi olmuş, biyopsi sonucunda da umarım iyi sonuclar alırsın, sonuç cin2 cin3 cıkarsa da üzülme dunyanın sonu değil leep olursun, ama iyi bir doktora ol, çünkü leep için fazla kısaltırlarsa o bölgeyi ileride hamile kalma riski doğar, o yüzden iyi bir doktor ve hamile kalmak istedigini de mutlaka belirt, bu senaryo en kötü ihtimal için tabii ki, cin1 çıkarsa zaten sadece izlemeye alırlar belli aralıklarla doktora gidersin.

Durum
    GünIşığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Beslenme konusunda yazdıklarınızı deneyimleri okuyorum. Ahcc yanında propolis almalı mıyım ve hangisini önerirsiniz ? Diyete başladım. Günlük olarak bütün besinlerden alıyorum. Yeşilçay içmeye çalışıyorum. Hamilelik konusuna gelince en çok endişe ettiğim konu bu. Cin 2-3 çıksa bile ahcc ile yol alamaz mıyım? Bir hekime danıstığımda leep olursam hamilelik olduğunda rahim ağzının dikilip doktorun yakın takibi gerektiğini söylemişti. Şimdi gittiğim hekimden çok memnun kaldım çok destek oluyor bana. Psikolojik destek almaya başladım. Bu süreci en iyi şekilde atlatmayı umuyorum.

Durum
    Lilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba herkese, hpv pozitif olduğumu öğrendiğimden beri forumu takip ediyorum. Benim hpv tiplendirme sonucum 51 olarak geldi,diğer riskli ve düşük tipler için negatif. Kaşıntı ve siğilleri fark edip gitmiştim doktora. Testi mayıs ayında yaptırdım, pozitif olursa size haber veririz dediler ancak haber vermediler. Ben de negatif olduğunu düşünerek açıkçası peşine düşmedim. Kasım ayı gibi kaşıntı şikayetim artınca tekrar doktora gittim ve mayıs ayındaki hpv sonucumu istedim laboratuvardan. Sonuç pozitif ve tip 51. Doktor 16 ve 18 olmadığı sürece kolposkopi yapmıyoruz dedi, siğiller için aldara verdi. 5 gün kullanabildim tahrişten dolayı. İyileşince de tekrar başlamadım. Gaziantep'te yaşıyorum ve konunun uzmanı kimse yok sanırım burada. 3 yıllık evliyim, 28 yaşındayım. Geçen yıl ocak ayındaki smear sonucum temiz. Ancak kullandığım ilaçlardan mı takviyelerden mi (ahcc, propolis, probiyotik, d vit.) bilmiyorum 2 gündür kasık ağrısı yaşıyorum. Yarın tekrar doktora gidip smear isteyeceğim. Bu süre içinde ara kanama veya lekelenme yaşamadım, en büyük şikayetim kaşıntıydı.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Herkese merhaba yeni başlık nasıl açıldığını bilemiyorum hikayemi buraya yazmaya karar verdim yönetici dilerse başka yere taşıyabilir benim olayım biraz dramatik cinsellik benim için bir tabuydu Korkularımın üzerine gidip yaşamak istedim ve başıma bu geldi siğil Fark etmemle başladı sonra yapılan testler ne dünya başıma yıkılmıştı😫 test sonucu tehlikeli virüs tipleri pozitifti ve kadın doktor smearda ascus yaZıyor diye bana rahim ağzı alınır ifadesi kullandı Neye uğradığı mı şaşırmıştım yalnızdım çok korkmuştum hemen ertesi gün başka hastaneye gittim kolposkopi için randevu verildi Siğiller noterle yok edildi ve aynı işlem de biyopsi alındı bir ay sonra biyopsi sonucunu aldım hastaneden sevinçle çıktım tertemizdi! Bilmedikleri bir konuda karşılarındaki endişe taşıyan hastaya bu kadar pervasız konuşabildikleri için doktorlara öfkeliyim. Devlet Hastanesi’nde yapılan test sonucu tıp 16 çıkmıştı bundan sonra özel bir yerde gelişim tıp laboratuvarında yaptırdım ve maalesef 16 ve 31 diye 2 iğrenç tiple karşılaştım. Bunları tamamen temizlemeden endişem son bulmayacak ancak şu anda her gün bunları düşünmekten kendimi alamıyorum psikolojik olarak sağlığı zaten gereğinden fazla önemseyen biriydim halihazırda lezyon olmamasına rağmen. Yeni ulaştığını düşünürsek bir an önce vücudum sistemden arınıp gitmesi şart. Ahcc derhal araştırıp başladım. Ancak zihnimin önemli bölümü işgal altında arkadaşlar desteğe ihtiyacım var. Yakında yanımda kimseyle paylaşabileceğim bir konu değil. Bu iki tipe birden sahip olup temizleyen var mıydı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba yeni başlık nasıl açıldığını bilemiyorum hikayemi buraya yazmaya karar verdim yönetici dilerse başka yere taşıyabilir benim olayım biraz dramatik cinsellik benim için bir tabuydu Korkularımın üzerine gidip yaşamak istedim ve başıma bu geldi siğil Fark etmemle başladı sonra yapılan testler ne dünya başıma yıkılmıştı😫 test sonucu tehlikeli virüs tipleri pozitifti ve kadın doktor smearda ascus yaZıyor diye bana rahim ağzı alınır ifadesi kullandı Neye uğradığı mı şaşırmıştım yalnızdım çok korkmuştum hemen ertesi gün başka hastaneye gittim kolposkopi için randevu verildi Siğiller noterle yok edildi ve aynı işlem de biyopsi alındı bir ay sonra biyopsi sonucunu aldım hastaneden sevinçle çıktım tertemizdi! Bilmedikleri bir konuda karşılarındaki endişe taşıyan hastaya bu kadar pervasız konuşabildikleri için doktorlara öfkeliyim. Devlet Hastanesi’nde yapılan test sonucu tıp 16 çıkmıştı bundan sonra özel bir yerde gelişim tıp laboratuvarında yaptırdım ve maalesef 16 ve 31 diye 2 iğrenç tiple karşılaştım. Bunları tamamen temizlemeden endişem son bulmayacak ancak şu anda her gün bunları düşünmekten kendimi alamıyorum psikolojik olarak sağlığı zaten gereğinden fazla önemseyen biriydim halihazırda lezyon olmamasına rağmen. Yeni ulaştığını düşünürsek bir an önce vücudum sistemden arınıp gitmesi şart. Ahcc derhal araştırıp başladım. Ancak zihnimin önemli bölümü işgal altında arkadaşlar desteğe ihtiyacım var. Yakında yanımda kimseyle paylaşabileceğim bir konu değil. Bu iki tipe birden sahip olup temizleyen var mıydı?
    Zihnini muhtemelen uzun süre mesgul edecek ama zamanla bas etmeyi ögreneceksin. Hpv maalesef tam bir tıbbi cözümü olmayan, bizim ahcc ile negatif olabilecegimizi keşfettigimiz bir yolculuk. bu yolculukta sigil cıkarsa her ay sigillerden kurtulmayı unutma sadece koter degil kriyoterapi de deneyebilirsin o daha rahat ve iyileşme süresi kısa hatta, dermatologlar yapıyor onu da..
    bu hastalıgın olayı: bagısıklık sistemini yükseltmek. yani ahcc'yi bir kenara koyarsak beslenmeni yoluna koyman, alkol sigara vaarsa bırakman,i imkan varsa spor duzenli uyku, iyi besinler, fast food ve cok sekerli seylerden uzak durma, kefir yesil cay tüketimini artırma gibi seyler yapman gerekiyor. biraz sabır işi, ve bu surecte cinsellikten - cinsel temastan kaçınman lazım ki kimseye bulastırmamıs olalım. hpv ömür boyu kalıcı degil, kişi eger kendine bakarsa temizlenir merak etme ama sabır gerek, hemen öyle olmayabilir, birkaç seneyi bulabilir.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yanıtladıgın için teşekkür ederim arya; yaşam tarzım senin de tarif ettiğin olması gerektiği gibi; ben mentalden kaybediyorum. O kısım battı bende. Bulaşmasının tek sebebi de buydu zaten kötü bi dönem yaşadım direncim düşmüştü şimdi de gözüm gibi baktığım korudum üstüne titrediğim bedenime böyle bir yük yüklediğim için Üzüntü duyuyorum😕 Mesajımı okuyan arkadaşlar desteklerini yazarlarsa bu bana iyi gelecektir.

Bu Konu için Etiketler