Sayfa 21 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 1119202122 SonuncuSonuncu
Toplam 220 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi tipi taşıyorsunuz?

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hangi tipi taşıyorsunuz?

Alıntı Happymappy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ve çok geçmiş olsun.
    İlk okumaya başlayınca 8 tip taşıdığına göre yazının devamı korkulu şekilde gelicek diye düşünmüştüm yanılmışım ne kadar bilinçli bir şekilde yazmışsın çok taktir ettim farkındalığını..
    Yaşın kaçtı ? Birde siğil durumun var mı ?
    Merhaba,
    28 yasindayim. Minicik bir sigille anladim durumu zaten. Zaten 25 yasini gectikten sonra hem kadin hastaliklari hem diger saglik durumlarini duzenli kontrol etmek gerekiyor. Cok uzuldugum korkuyla doldugum da oluyor ancak beni tedavi eden kisiler yillarini bu ise vermis benden yuzlerce gormus kisiler. Koskoca docent adam bunlari vucudundan atarsiin dedikten sonra tibbi bilgisi limitli benim korkularimin yeri olmuyor (cunku doktorlar kotu bi sey oldukca kotu diyor zaten)

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle geçmiş olsun

Valla ben de @happymappy'e katılıyorum, burada senin yarı tip sayısına ulaşamayan biri öldüm bittim evlenemeyeceğim kanser oldum, çocuğum olmayacak diye ortalığı birbirine kattı geçen gün, hepimiz sakinleştirmeye çalışıp gün sonunda biz error verdik. Ama senin sakin ve bilinçli hallerin şahaneymiş.

Öncelikle tip sayın biraz fazla, ama arada kolayca atabileceğin tipler de mutlaka vardır ve düşük riskli olan da var tip 6 gibi.
    Burda seni en çok tip 16,31 falan zorlayabilir, 31 de dirençliydi galiba ya 58 miydi dirençli olan..
    Ama temel etken: bagısıklık yükseltmek bunu zaten kavramışsın. Bunu uzun süre devam ettirmen gerekiyor, bağışıklığın stabil olarak yüksek kalması için ben de senin yazdıkların dışında besin önereyim; sabahları yeşil sivri ince biber (tatlı) 5-6 adet yiyebilirsin veya günde 1 kivi, bu senin günlük c vitamini ihtiyacını karşılıyor. brokoli yiyebilirsin akşamları haşlayıp bu da antioksidan kanser vb. türevlere karşı koruyor. yeşil çay bilimsel olarak hpv'yi geriletiyor, araştırma yapılmış günde 2 fincan/kupa içmeni öneririm.

Ayrıca cinsellik yaşamamak, jilet kullanmamak, sigara içiyorsan bırakmak gibi şeyler yaparsan, özellikle sigarayı bırakmak cok önemli bağışıklık konusunda, zaten her şeyi yapmış oluyorsun. Durumun olursa da ahcc kullanmanı öneririm, bağışıklığını epey yükseltmene yardımcı olur.
    Valla ilk teshis koyuldugunda ben de ayni seyleri dusundum, gunlerce agladim uyuyamadim hatta daha kotusu cikarsa diye endiselendim. Hem bu forumda hem yakin cevremde bunun tersi caselerin cogunlugunu gordukce rahatladim. AHCC icin benim doktorlarim istersen kullan ama bilimsel olarak verileri kisitli, bagisikligini yuksek tutacak seyleri yap mutlaka dediler. Stresi azalami, jilet kullanmamami soylediler. Cinsellik icin aktif sigil varliginda asla yapilmamasi gerektigi, aktif sigil yoksa maksimum duzeyde korunmaya calisilmasiji oneriyorlar genellikle. Ozetle bir sekilde atlatacagiz. Duzenli takip edilen seker hastaligi gibi hastaliklardan cok da bir farki yokmus gibi dusunmeye calisiyorum.

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahcc ile kurtulman icin tip66 olmana gerek yok :d tip 18 ve 45 in ahcc ile gittiğini gördü bu gözler
    45 gitti mi sahiden? Süreç nasıldı ki?

Durum
    Yasmin06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ketemde yaptırdım hpv düşük pozitif yazıyor tipini bilmiyorum smaer negatif geldi ve bugün öğrendim gecmeyen ara kanama akıntı var ne yapmam gerekiyor ne kullanıcam alt üst oldum

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Mutlaka kolposkobi yaptirin
    Kolposkobi: rahim agzinin cesitli boyalar ve büyütec kullanilarak incelenmesi islemidir. Smear de ortaya cikabilecek yalanci negatifligin önüne geçilmek icin kullanilir. Şupheli bölge varsa biopsi yapılir. Devlet hastanelerinde de yapilabilir ancak gün olarak sıra uzun süre yoğunluga göre gelmeyebilir. Özelde fiyatlari 3500-5500 arasidir.

Durum
    Yasmin06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yarın kadındoguma randevu oldum

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Lila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar ben tip 16’yım.Benim maceram yaklaşık 2 sene önce başladı tip 16 çıkınca klasik kolposkopi biyopsi falan derken en son leep uygulaması yapıldı.3 ayda bir smear takibi yapıldı smearlerim hep temiz çıktı çok şükür.Bu ayki kontrolümde doktorum hpv testini tekrarlayalım dedi ve bugün sonucum çıktı maalesef hala pozitifim 😔😔 çok üzüldüm gerçekten smear temiz ama leep yapalım tekrar dedi yani ikinci kez leep olacağım ne yazıkki 😔 ahcc kullandım aslında ama düzenli olarak değil şimdi tekrar başlayacağım eşime de içirmeyi düşünüyorum bu sefer.Umarım hepimiz en kısa zamanda bu illetten kurtuluruz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
    Cinsel iliskiye devam etmis miydiniz bu surecte

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

HPV Tip 6,18,53
    18 yüksek risk,
    Tip 53 olası yüksek risk
    Tip 6 düsük risk

Durum
    Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yaklaşık 1-1.5 yıl önce hpv olduğumu öğrendim ancak düşük riskli ve kendiliğinden geçer denilerek gönderildim. Geçen hafta tekrar test yaptırdım yine pozitif hangi tip olduğumu bilmiyorum ancak 16-18 değil dedi doktor sadece onlara bakıyoruz dedi. Ancak herhangi bir siğilim yok gözüken böyle bir durum yaşayan var mı?

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Mozaik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1-1.5 yıl önce hpv olduğumu öğrendim ancak düşük riskli ve kendiliğinden geçer denilerek gönderildim. Geçen hafta tekrar test yaptırdım yine pozitif hangi tip olduğumu bilmiyorum ancak 16-18 değil dedi doktor sadece onlara bakıyoruz dedi. Ancak herhangi bir siğilim yok gözüken böyle bir durum yaşayan var mı?
    bence kendin için hastane değiş.Sadece 16:18 yüksek değil ki.
    Yüksek Risk Grubu: Tip 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 67, 68, 69, 82, 73
    Bütün yüksek grubuna bakıp çıkmamışsa takibe alınman gerekiyor ama bu süreçte ahcc içsen iyi olur. Ya da özel bir laboratuvarda hangi tip olduğunu öğrenmeye çalış

Bu Konu için Etiketler