Sayfa 20 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 101819202122 SonuncuSonuncu
Toplam 220 adet sonuctan sayfa basi 191 ile 200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi tipi taşıyorsunuz?

Durum
    fgnsyn1006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hangi tipi taşıyorsunuz?

5 tane yüksek risk grubundayim biyopsi yaptırdım sonucu bekliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı fgnsyn1006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 tane yüksek risk grubundayim biyopsi yaptırdım sonucu bekliyorum
    geçmiş olsun @fgnsyn1006 beslenmeyi iyi tutmanı öneririm. Beslenme ve takviyeler çok önemli, jilet kullanmamak çok önemli, cinsell birliktelik ve yakınlaşma olmaması da önemli. Forumda bu konuda hep bilgi verdik, sen de araştırırken rast gelirsin mutlaka.

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende de sadece tip 6 var. Ulan evlenecektim yakında mis gibi. Şimdi bide eş adayıma geçirdiysem bu vicdan azabı nasıl olur bilemedim

Durum
    kaderdiyemezsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

öncelikle merhaba. ben de 45, 51 ve 39 tipleri çıktı ama smear testim negatif.

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhabalar,
    test sonucum biraz önce geldi. zaten test verdiğimden beri yani 2 gündür forumda okumadığım başlık kalmadı.
    gelişim lab'te hpv testi yaptırdım.
    Tip 6 pozitif - logkopya: 3.8
    tip 66 pozitif - logkopya: 6.4 olarak sonuçları aldım.

nedense çok panik değilim şuanda, muhtemelen forumunu bol bol okuduğumdandır.
    ben anüs bölgesinde 3 adet siğil tespit ettiğim için teste gittim.
    1.5 yıldır cinsel olarak aktif değilim. muhtemelen de 1.5 yıl önceki ilişkimden kaptım. ona zaten öfkeliyim, evlenmeyi düşünürken, her sabah evlenme teklifiyle uyandırırken aldattığı için ayrılmıştık. bi de üstüne bu geldi. Pazartesi gününe de cybh testi için hastane randevusu aldım. hıv testi olmuştum 6-7 ay önce. o negatifti zaten. ama şuan diğer hastalıklardan da çok korkuyorum.

HPV testine gelirsekte, yine salı günü içn randevu aldım. kadın doğumunun beni kolposkopi için yönlendirmesini isteyeceğim.
    ben troid hastasıyım. değerlerim normal şuan ama her sabah levotirion 50 mg kullanıyorum. AHCC kullanabilir miyim?
    uzun aylardır d vitamini ve propolis içiyordum zaten. bir kaç ay önce bırakmıştım. 2 gündür hemen tekrar başladım. yeşil çay, yeşil biber de yiyip içiyorum.

forumda tip66 olan pek insan yok galiba. ufak bir araştırma yaptığımda Tip66'nın sonradan yüksek riskli gruba dahil edildiğini gördüm. benim korkum kolposkopi sonucu ve cybh sonucundan en çok. bu testlerin sonuçları gelene kadar ne yapmamı önerirsiniz?
    ülkede zaten çok bilgili doktor yok. ahcc için kime danışacağım? dahiliyecilerin bileceğini hiç sanmıyorum tiroid ilacı ile etkileşimini.
    bir de devlet hastanelerinde cybh testi sonucu kaç günde çıkıyor biliyor musunuz?

şimdiden teşekkür ederim yanıtlarınız için

Durum
    Leyla81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, devlet hastanesinde cybh testini hangi bölüme yaptırdın? Şu an ki durumun ne?

Durum
    nedesembilemedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba, 21 yaşındayım devlet hastanesinde hpv tipine bakılıyor mu acaba?

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

6 16 31 35 44 58 66 53 olmak uzere 8 tip bulunuyor, hepsini tek kisiden kaptigim konusunda 100% eminim. Bunu yaziyorum cunku buraya benim zamaninda geldigim gibi korkuyla, uzuntuyle gelen kisiler olacak. Kirli hissetmeyin asla, cunku isterseniz bir isterseniz yuz kisiyle birlikte olmus olun, bu virusle karsilasma ihtimaliniz cok cok yuksek (bakiniz ben, bkz tek kisiden 8 tip kapmak)

2,5 aydir ben de hala arada anksiyeteye kapilabiliyorum, bazi durumlarda ne yapmam gerektigini bilmedigimde oluyor. Ama iki doktorum da (Mehmet Gokcu ve Gurkan Gursoy) cok rahat bir sekilde gececegini, bagisikligimi yuksek tutmam gerektigini soylediler, onlara guveniyorum, onerdikleri tum ilaclari kullaniyorum (immun 44, deflagyn, gardasil asi, propolis, d vitamini)

Iyi bir doktor (sadece praktis olarak da degil, karsisinda rahat olabildiginiz ve size detayli bilgi veren, icinizi rahatlatan); bagisikliginizi yuksek tutmak ve bu surecte destek almak kendiniz icin yapabileceginiz en iyi sey

Durum
    Happymappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı melina17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 16 31 35 44 58 66 53 olmak uzere 8 tip bulunuyor, hepsini tek kisiden kaptigim konusunda 100% eminim. Bunu yaziyorum cunku buraya benim zamaninda geldigim gibi korkuyla, uzuntuyle gelen kisiler olacak. Kirli hissetmeyin asla, cunku isterseniz bir isterseniz yuz kisiyle birlikte olmus olun, bu virusle karsilasma ihtimaliniz cok cok yuksek (bakiniz ben, bkz tek kisiden 8 tip kapmak)

2,5 aydir ben de hala arada anksiyeteye kapilabiliyorum, bazi durumlarda ne yapmam gerektigini bilmedigimde oluyor. Ama iki doktorum da (Mehmet Gokcu ve Gurkan Gursoy) cok rahat bir sekilde gececegini, bagisikligimi yuksek tutmam gerektigini soylediler, onlara guveniyorum, onerdikleri tum ilaclari kullaniyorum (immun 44, deflagyn, gardasil asi, propolis, d vitamini)

Iyi bir doktor (sadece praktis olarak da degil, karsisinda rahat olabildiginiz ve size detayli bilgi veren, icinizi rahatlatan); bagisikliginizi yuksek tutmak ve bu surecte destek almak kendiniz icin yapabileceginiz en iyi sey
    Merhaba ve çok geçmiş olsun.
    İlk okumaya başlayınca 8 tip taşıdığına göre yazının devamı korkulu şekilde gelicek diye düşünmüştüm yanılmışım ne kadar bilinçli bir şekilde yazmışsın çok taktir ettim farkındalığını..
    Yaşın kaçtı ? Birde siğil durumun var mı ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı melina17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun

Valla ben de @happymappy'e katılıyorum, burada senin yarı tip sayısına ulaşamayan biri öldüm bittim evlenemeyeceğim kanser oldum, çocuğum olmayacak diye ortalığı birbirine kattı geçen gün, hepimiz sakinleştirmeye çalışıp gün sonunda biz error verdik. Ama senin sakin ve bilinçli hallerin şahaneymiş.

Öncelikle tip sayın biraz fazla, ama arada kolayca atabileceğin tipler de mutlaka vardır ve düşük riskli olan da var tip 6 gibi.
    Burda seni en çok tip 16,31 falan zorlayabilir, 31 de dirençliydi galiba ya 58 miydi dirençli olan..
    Ama temel etken: bagısıklık yükseltmek bunu zaten kavramışsın. Bunu uzun süre devam ettirmen gerekiyor, bağışıklığın stabil olarak yüksek kalması için ben de senin yazdıkların dışında besin önereyim; sabahları yeşil sivri ince biber (tatlı) 5-6 adet yiyebilirsin veya günde 1 kivi, bu senin günlük c vitamini ihtiyacını karşılıyor. brokoli yiyebilirsin akşamları haşlayıp bu da antioksidan kanser vb. türevlere karşı koruyor. yeşil çay bilimsel olarak hpv'yi geriletiyor, araştırma yapılmış günde 2 fincan/kupa içmeni öneririm.

Ayrıca cinsellik yaşamamak, jilet kullanmamak, sigara içiyorsan bırakmak gibi şeyler yaparsan, özellikle sigarayı bırakmak cok önemli bağışıklık konusunda, zaten her şeyi yapmış oluyorsun. Durumun olursa da ahcc kullanmanı öneririm, bağışıklığını epey yükseltmene yardımcı olur.

Bu Konu için Etiketler