Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear testiyle ilk kez tanışmak

Durum
    StresKadını - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Smear testiyle ilk kez tanışmak

Merhaba arkadaşlar.. Sonunda beni dinleyen iyi bir doktor buldum ve yaptıramadığım gardasil aşısının ilk dozunu dün oldum.. Bana yine de smear yapalım dedi bir dahaki ay sanırım iğneyle birlikte onu da yaptıracağım.. Sitedeki yazıları okudum neredeyse her kadın yaptırmış ama ben ne olduğunu bilmiyorum ilk kez yaptıracağım acılı bir şey mi, ne kadar sürecek, nasıl yapılıyor bu test hiç bir bilgim yok.. Biraz nasıl olduğuyla ilgili bilgi verirseniz memnun olurum

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Smear testiyle ilk kez tanışmak

Smear mi? Hicbirsey suruntu aliyorlar ama hersene yaptir artik coknonemli kadinlar icin. Bu arada baris beye mi gittin ? 😊

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smear mi? Hicbirsey suruntu aliyorlar ama hersene yaptir artik coknonemli kadinlar icin. Bu arada baris beye mi gittin ? 😊
    Hayır ama bu seferde memnun kalmasam gidicektim sana çok teşekkür ederim B planı oldu bana verdiğin tavsiye Orhangazi de Nilgün hanım var.. Devlete gitmek isteyenler için önerebilirim Normalde hemen alacaktı ama cinsel bir birliktelik yaşamamış olmalı en az 3 gün dedi o yüzden erteledi testi.. Ben de uzak olduğu için ikinci dozum için gittiğim de yaptıracağım, sık sık gidemiyorum çünkü uzak kalıyor bana biraz.. Sen aşını ol tekrar gel yine de yapmamız lazım dedi soramadım nasıl oluyor diye🤦*♀️ bir acı sızı yok değil mi gerildim biraz hiç bilmiyorum çünkü

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı StresKadını Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. Sonunda beni dinleyen iyi bir doktor buldum ve yaptıramadığım gardasil aşısının ilk dozunu dün oldum.. Bana yine de smear yapalım dedi bir dahaki ay sanırım iğneyle birlikte onu da yaptıracağım.. Sitedeki yazıları okudum neredeyse her kadın yaptırmış ama ben ne olduğunu bilmiyorum ilk kez yaptıracağım acılı bir şey mi, ne kadar sürecek, nasıl yapılıyor bu test hiç bir bilgim yok.. Biraz nasıl olduğuyla ilgili bilgi verirseniz memnun olurum
    hpv olmasa bile her kadın yılda bir yaptırmalı. Değişik hastalıklarla uğraşanlar hpv gibi, 6 ayda bir yaptırmak iyi olur

Durum
    Özel Üye

Tabiki hic aci yok soyle dusun vajinaya bir sey surtup o sivinin ornegini aliyor sadece kesi falan hic birsey yok 😊

Durum
    Özel Üye

Cok cok sevindim yaz buradan gelismeleri takip edelim biz de 😊

Durum
    Özel Üye

Ya ben birseyi anlamadim daha once smear yapilmadi da direk hpv testi mi yapildi yani?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kac yasindasiniz ve hangi hastaneye gittiniz bende anlamadim

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kac yasindasiniz ve hangi hastaneye gittiniz bende anlamadim
    Şöyle özetliyim tekrar erkek arkadaşımda siğil çıktı ahcc ve aldarayla tedaviye başladı benim de ilk cinsel birlikteliğim ve 24 yaşındayım gittiğim ilk doktor.. '' Yaşından dolayı ben sana smear yapamam 30u beklemen gerekir üstelik ilk cinsel birlikteliğin olduğundan ve daha 5 aylık olduğu için hemen çıkmaz zaten belirtileri ancak bir sene sonra'' dedi. Bende sinirlenip napıcam yani şuan ben dediğimde çok tedirginsen aşıları var yaptır dedi..nasıl yaptırcam diye sorunca her şekilde yapılır eczaneler bile yapar diyip resmen başından savdı(Sonra anladım malesef)..biz aşıları aldık ama her yer reçete istiyor devletide özeli de.. Doktor bile bunu bilmiyor. Elimde kaldı aşılar. Sonra Nigün hanıma gittim o kadar para verdik kaldı elimizde böyleykem böyle diye tüm süreci anlattım o reçete yazdı yaptırdım aşımı.. Sonra da yine gel smear alalım bakalım dedi

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki hic aci yok soyle dusun vajinaya bir sey surtup o sivinin ornegini aliyor sadece kesi falan hic birsey yok 😊
    Çok teşekkür ederiimmm gerginliğimi aldın😍 benim de tanışma vaktim gelmiş artık smear testiyle 😅

Bu Konu için Etiketler