Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear testiyle ilk kez tanışmak

Durum
    StresKadını - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Smear testiyle ilk kez tanışmak

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hpv olmasa bile her kadın yılda bir yaptırmalı. Değişik hastalıklarla uğraşanlar hpv gibi, 6 ayda bir yaptırmak iyi olur
    Evet öyleymiş teşekkürler yanıt için ) vallahi yeni öğreniyorum ama doktor bana 24 yaşında olunca yapamam 30dan önce, zaten ilk birlikteliğinmiş üzerinden bir sene geçmeli dedi.. Şaka gibi 😒 Şimdi ki doktorum yapalım dedi anlamadım her doktor kendine göre mi karar veriyor böyle şeylere

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı StresKadını Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet öyleymiş teşekkürler yanıt için ) vallahi yeni öğreniyorum ama doktor bana 24 yaşında olunca yapamam 30dan önce, zaten ilk birlikteliğinmiş üzerinden bir sene geçmeli dedi.. Şaka gibi �� Şimdi ki doktorum yapalım dedi anlamadım her doktor kendine göre mi karar veriyor böyle şeylere
    Yapmanın bir zararı yok smear yaptır. Her isteyen yaptirabilir smeari. Bakire olanlar yaptiramiyor bir tek

Durum
    Özel Üye

Şöyle özetliyim tekrar erkek arkadaşımda siğil çıktı ahcc ve aldarayla tedaviye başladı benim de ilk cinsel birlikteliğim ve 24 yaşındayım gittiğim ilk doktor.. '' Yaşından dolayı ben sana smear yapamam 30u beklemen gerekir üstelik ilk cinsel birlikteliğin olduğundan ve daha 5 aylık olduğu için hemen çıkmaz zaten belirtileri ancak bir sene sonra'' dedi. Bende sinirlenip napıcam yani şuan ben dediğimde çok tedirginsen aşıları var yaptır dedi..nasıl yaptırcam diye sorunca her şekilde yapılır eczaneler bile yapar diyip resmen başından savdı(Sonra anladım malesef)..biz aşıları aldık ama her yer reçete istiyor devletide özeli de.. Doktor bile bunu bilmiyor. Elimde kaldı aşılar. Sonra Nigün hanıma gittim o kadar para verdik kaldı elimizde böyleykem böyle diye tüm süreci anlattım o reçete yazdı yaptırdım aşımı.. Sonra da yine gel smear alalım bakalım dedi
    Devlet ise 30 yas sınırı var aşı tedavi etmez ama yarari vardir yaptirilmasi iyi olur. Tek soyledigi dogru sey 1 sene sonra falan anlasilir demis o dogru sadece. Ama sen simdiden basladiysan önlemlerine gayet kolay atlatirsin. Folik asit açısından zengin olan besinleri tüket her gün, sigarayı bırak, dogum kontrol hapi kullaniyorsaniz birakin folat degerlerini dusuruyor. En basitinden gunde 1 avuc kabuklu fıstık yiyin, kirmizi lahana gibi şeyler tuketin google yazdiginizda folik asit besinler diye cikar bir suru bilgi. Ekstra bir takviye olarak immun44 alabilirsiniz kadinlara önerilen bi takviye. Sigara varsa onu da kesinlikle birakmali. Bu şekilde...

Durum
    Özel Üye

Evet öyleymiş teşekkürler yanıt için ) vallahi yeni öğreniyorum ama doktor bana 24 yaşında olunca yapamam 30dan önce, zaten ilk birlikteliğinmiş üzerinden bir sene geçmeli dedi.. Şaka gibi �� Şimdi ki doktorum yapalım dedi anlamadım her doktor kendine göre mi karar veriyor böyle şeylere
    Biz cok şanssız insanlarız bilinçlendirilmeyen bir toplumuz cunku 24 yasinda kadınsın smear bilmiyorsun bu senin sucun degil rutin kontrol olmalı her şey biz hpv bulasinca hpvyi ogreniyoruz bu hic adil değil. Bilinclendirme yok. Bundan sonrasi icin arastirmaci olmanizi oneririm. Doktorlardan veya baska yerlerden destek beklemeyin kendi kendinize arastirin. Bu forum en iyi yer bu konuda. Doktorlari gerektiginde gozukeceksiniz ornegin smear , kolposkopi, koterizasyon. Birakin sormayin şunun icin geldim diyip yaptirin isleminizi gelin bize sorun burda. Boyle cunku bizim ulke . Ben doktoruma soru soruyorum cevap alamiyorum agzindan. Hicbir konuda desteklemem doktordan baskasini dinlemeyi. Ancak burası doktorları da aşan bir site (hpv uzmani nadir doktorlar haric) Burada doktorlardan cok daha tecrubeli bilgili arastiran insanlar var alanları bu olmasa bile maalesef.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Biz cok şanssız insanlarız bilinçlendirilmeyen bir toplumuz cunku 24 yasinda kadınsın smear bilmiyorsun bu senin sucun degil rutin kontrol olmalı her şey biz hpv bulasinca hpvyi ogreniyoruz bu hic adil değil. Bilinclendirme yok. Bundan sonrasi icin arastirmaci olmanizi oneririm. Doktorlardan veya baska yerlerden destek beklemeyin kendi kendinize arastirin. Bu forum en iyi yer bu konuda. Doktorlari gerektiginde gozukeceksiniz ornegin smear , kolposkopi, koterizasyon. Birakin sormayin şunun icin geldim diyip yaptirin isleminizi gelin bize sorun burda. Boyle cunku bizim ulke . Ben doktoruma soru soruyorum cevap alamiyorum agzindan. Hicbir konuda desteklemem doktordan baskasini dinlemeyi. Ancak burası doktorları da aşan bir site (hpv uzmani nadir doktorlar haric) Burada doktorlardan cok daha tecrubeli bilgili arastiran insanlar var alanları bu olmasa bile maalesef.
    Ahmet o kadar katılıyorum ki sana, doktor da yani 30 yaşından önce yapamayız demiş iyi hoş da. Cinsel hayatı olan bir kadının rutin kontrol olarak senede 1 kez smear testi yaptırması gerekiyor. Sanki cinsel hayatın olsa bile 30 yaşından önce bakılamaz demiş gibi söylemiş. Bizim ülkede ne bilinçlendirme var ne yönlendirme var..

Durum
    Yeni Üye

O kadar haklı bir yazı ki.. Dediğiniz gibi yapıp beslenme şeklimi değiştirdim burası sayesinde, hpv farkındalığımı Ocak ayında farkettim.. Şuan kefir, yeşil çay, yeşillik tüketiyorum, propolis ve ahcc ekledim, sigaram yok, içkim çok nadir.. Sık sık balık ve meyve tüketmeye çalışıyorum şu sıralar..doğum kontrol hapı kullanmadım erkek arkadaşım korundu hep başladığımdan beri.. Dediğiniz folik asitle ilgili araştırım ekleme yapıcam hayatıma
    Çok teşekkür ederim sana aşırı bildirendiren bu yazılarınız için Ahmet 🙂

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet o kadar katılıyorum ki sana, doktor da yani 30 yaşından önce yapamayız demiş iyi hoş da. Cinsel hayatı olan bir kadının rutin kontrol olarak senede 1 kez smear testi yaptırması gerekiyor. Sanki cinsel hayatın olsa bile 30 yaşından önce bakılamaz demiş gibi söylemiş. Bizim ülkede ne bilinçlendirme var ne yönlendirme var..
    Evet maalesef.. İyi bir doktor bulmak için sanırım deneme yanılma ile 2-3 doktor gezmeden olmuyormuş demek 😔 sizlere çok teşekkür ederim kitap okur gibi düzenli girip okuyorum şuan Ocakta hpv ile tanışmış ve korkudan uykuları kaçan bir kız değilim 💜

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Oh be! Daha ne olsun 😍

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oh be! Daha ne olsun 😍
    Teşekkürler cannsın 😍

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle... Oldu 30 yaşını bekleyelim siz yaş sınırı koydunuz diye Paranın gözü kör olsun ya özele gitmek şart... Devlete gidebilene ne mutlu. Ben şu ana kadar bir kere devlet hastanesinden medet umdum dizim sakatlandı basamıyordum. Bana dediler 6 ay sonra randevu var ama para verirsen şimdi randevu veririm. Kendinizi koruyun arkadaşlar sadece %100 doktorlara güvenerek hiç bir yol katedemezsiniz. İşini iyi yapan doktor varsa zaten üstüne alınmaz bu laflarımıza ne mutlu onlara. Bu hastalık hakkında ülkede uzman çok nadir kişiler var onlar harici sıkıntılı bi durum gelir kapısı olarak görülüyoruz. Ne zaman cinsellik yaşamalıyım diyorum (Bildiğim halde soruyorum ne diyecek diye) Yaktırdıktan sonra yaşayabilirsin diyor dermatolog bey bak bak yapma yav sonsuza kadar yaktıralım sana ekmek paran çıksın ne kadar zekisin sen... Neyse ...

Bu Konu için Etiketler