Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve Cinsel Ýliþkiye Girmek (En güvenli yöntem)

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Talking Hpv ve Cinsel Ýliþkiye Girmek (En güvenli yöntem)

Sevgili Arkadaþlar Merhabalar,

Hpv’den uzun süredir muzdarip olan kiþiler ve bundan sonra cinsel hayatýný nasýl yönetmesi gerektiðini bilemeyenler için bu yazýyý yazýyorum.

Öncelikle hpv pozitifken ve genital siðilleriniz varken aslýnda cinsel iliþkiye girilmemesi gerekiyor. Ancak Ahcc kullanmayan bir kiþi net 1-2 yýl hpv kalýr. Ahcc kullandýðýnýzda bile 6 aylýk bir süreçtir bu, 6 ay – 1 yýl hiç cinsel iliþkiye girmeyelim mi? diyenler için bir yöntemim var. Bunu hpvliyiz.com forumumuzda da konuþmuþtuk, gayet akla yatkýn, bulaþmayý önleyici bir yöntem.

Hpv kaynaklý aktif genital bölgenizde, vajinanýzda veya penisinizde siðil varsa önceliðiniz bunlarý koterizasyonla yaktýrmak veya kriyoterapi ile dondurmak olmalýdýr. Mutlaka bunu yapýn. Hpv tedavisinde en önemli þey, genital bölgedeki siðilleri yaktýrmanýz ve ikincisi de kurtulmak istiyorsanýz bence AHCC kullanmanýzdýr.

Diyelim ki eþinizle veya sevgilinizle iliþkiye girmeyi planlýyorsunuz ama o da ne! HPVsiniz. Ve genital siðilleriniz var. Doðruca doktora gidip siðilleri tedavi ettiriyorsunuz. Kriyoterapide iyileþme süresi genelde 1 hafta-10 gün civarýdýr. Koterizasyon yakma iþleminde ise 2 hafta-20 gün civarýdýr. Koterizasyon iþlemi kriyoterapi iþlemine göre daha yýkýcý ama daha iyidir, bana sorarsanýz ben hem koter hem de kriyoyu tavsiye ederim. Koter yapýlan o bölgede bir daha asla siðil çýkmama ihtimali yüksektir.

Siðilleriniz iyileþti? Partnerinizde de siðil yok? Eðer onda da siðil varsa ayný koter ve kriyoterapi iþlemlerini onun da yapmasý gerek. Bunlarýn hepsi tamamsa, malzemelere geçelim 😀 Çok teknik bir þey anlatýyormuþum gibi hahaha.

1. Prezervatif
    2. Erkekler için düðmeli (yani önden pipiyi çýkarmalý boxer)
    3. Sedox Lubricant Jel.

Düðmeli boxerýnýz yoksa koþa koþa gidip 2-3 tane alýn. Çünkü bu aþama bizim için oldukça önemli. Sedox Jel’i tavsiye etmemin sebebi bundan 1buçuk sene kadar önce firma sahibi/yetkilisi ile görüþüp oturup konuþmuþtuk, ek olarak kendileri bana makalelerini göndermiþti ve onlarý da okumuþtum. Bu jeli kadýn vajinal bölgesine sürüyor (içine sürmeyin) Ve mikroskobik çatlaklar var ise hpv’nin giriþini önlüyor %70 gibi büyük bir oranda. Fiyatý uygundu sanýrým, eczanelerde satýlýyor temin edebilirsiniz ordan. Kesinlikle reklam yapmýyorum bu arada yanlýþ anlamayýn sedox ile ilgili daha öncede yazdým. Þunu bilin ki, güvenmediðim bir þeyi size asla önermem. Bana kimse kolay kolay reklam yaptýramaz 🙂 Saðlýk bu önemli, kendimi nasýl önemsiyorsam sizin canýnýz da önemli.

Kýz tarafýmýz sedoxx jeli vajinal bölgesine sürüyor, dudaklara ve popo kenarlarýna vs. Biraz yayýn. Erkek tarafýmýz aslanlar gibi düðmeli boxerlarýný giyiyor, pipiyi dýþarý çýkarýyor, ve yine aslanlar gibi prezervatifi takýyor. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz, kafanýzda canlandýrdýðýnýzda ten ile temas eden hiçbir þey yok? Popo çevresi ve kenarlarýnýn temas etmemesi, penisin üst taraflarýna da temas olmamasý için boxer’ý giydiniz. Mis gibi oldu. Ha aþýrý konforlu mu? Tabii ki hayýr ama bence hpv olan biri için gayet güvenli ve idare eder. Bu þekilde iliþkiye girebilirsiniz. Eðer yok ben asla ama asla düðmeli boxer istemem derseniz, erkek tarafý da sedoxx jeli sürsün. Ama bence düðmeli boxer elzem. Tabii ki size kalmýþ.

Umarým yeterince iyi kafanýzda canlandýrabilmiþimdir.
    Saðlýkla kalýn, forumumuzu ziyaret etmeyi ve yazmayý unutmayýn 🙂

Ek olarak: Sitemizde doktor olan dr. medusa yani Levent Türk, forumdaki üyelere %3 indirimli koterizasyon yapýyor genital siðillerin tedavisi için, size kýyaðýmdýr. Ve 3 ay boyunca ücretsiz bu koterdan yararlanabiliyorsunuz. Bununla ilgili bir yazý yazdým, aþaðýlarda ve forumda lütfen onu okuyunuz. Sevdiðim ve tavsiye ettiðim bir doktordur.

Arya.

Durum
    Admin

Cevap: Hpv ve Cinsel Ýliþkiye Girmek (En güvenli yöntem)

Up up up up up

Durum
    Bamya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende 2 aydýr siðil yok tertemiz aceba korunmadan iliþkiye girsem mi diye düþünmüyor deðilim bulaþýr mý aceba hala pozitif miyim kafam da deli sorular.. erkeðim

Durum
    Bamya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Up up up up up
    Siðilsiz 3. Aydayim korunmadan iliþkiye girme ihtimali nedir erkeðim ahcc ye devam ediyorum herþey yolunda gibi

Durum
    Umudum var - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sedox jeli erkekte sürebilir mi ben bayan olarak eþime bulaþtýrmadan iliþkiye girmenin yollarýný arýyorum sedox jeli ikimizde mi sürmeliyiz sevgili Arya

Durum
    Umudum var - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sedox jeli jinekoloða sordum Cinsel yolla bulaþan hastalýklar genellikle sekresyonlar ile bulaþýr bu jeller bulaþmayý engellemez

Durum
    Admin

Alýntý Umudum var Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sedox jeli jinekoloða sordum Cinsel yolla bulaþan hastalýklar genellikle sekresyonlar ile bulaþýr bu jeller bulaþmayý engellemez
    Bana zamanýnda gönderilen makalelerde %70 oran yazýyordu, o makaleleri bulsam atardým aslýnda ama eski bilgisayarýmda kaldý o da bozuldu.
    siz isterseniz sedoxx'tan isteyin yani içeriðini bilmek istiyorum diye üretici firmaya mail atýn derim bana göndermiþlerdi size de gönderirler. sonra onu doktorunuza gösterirsiniz. yanlýþ yönlendirmiþ olmak istemem asla eðer dediðin gibiyse.

Bu Konu için Etiketler