Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İkinci kez smear temiz.

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

İkinci kez smear temiz.

Arkadaşlar merhaba benim hpv ile yaklaşık 1 buçuk yıllık sürecim var en azından öyle biliyorum. Bu dönemde bi kere rahim ağzımı dondurdum, ahcc ve bir diğer başka takviye edici gıdayı kullandım ama şuan tam yazarken adını unuttum hatırlarsanız söyleyin. çok sağlıklı beslendim yemeklerim, spor, sigarayı bıraktım alkolü özel günlerde nadiren içtim. cinsel ilişkide bulunmadım. 2 kere smear yaptırdım ilkinde temiz ama 4 ay sonra yine gel demişti kriyo işlemimden sonra, ikinci smear sonucumu az önce öğrendim ve sonucum CLASS 1 miş. çok mutlu oldum sevindim açıkcası. hpv testi de yaptırıyım diyorum negatif olmuş muyumdur diye. sizce yaptırıyım mı yoksa 6 ay bekliyim mi yine?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: İkinci kez smear temiz.

@Mutsuzum, smear'in temiz gelmesiyle hpv olup olmamanın bir ilişkisi yok ki ama? Yani smear'im normal geldi oley hpv değilim veya hpv'den kurtuldum diyemeyiz ki. Bunu demek için hpv testi yapılması lazım. Sonuçta hem hpv olup hem de rahim agzında hücre bozulması olmayıp smear testi normal gelen veya ascus vs gelen çok kişi var. Ben de bunlardan biriydim.

Kaç aydır siğilin çıkmıyor önemli olan bu nokta olabilir. Eğer 5 ayı geçti ise evet umutlanabilirsin ama yine de 6-7 ayı geçkindir siğilin çıkmıyorsa negatif olmaya başlamış olabilirsin diyebiliriz.

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

evet biliyorum tabii. ama smearimin ikinci kez yine temiz gelmesi beni çok mutlu etti ve pozitif olmaya başladığım için sizle de paylaşmak istedim. yeni smear verdim sonucum bugün çıktı. hpv testini hemen mi yapsam yoksa 6 ay geçmesini mi beklesem. siğilim 4-5 aydır çıkmıyor.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir bucuk yil oldu demissin.negatif olmus olabilirsin.yaptirip ogren bence.Smearler pek guvenilir sonuc vermiyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mutsuzum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet biliyorum tabii. ama smearimin ikinci kez yine temiz gelmesi beni çok mutlu etti ve pozitif olmaya başladığım için sizle de paylaşmak istedim. yeni smear verdim sonucum bugün çıktı. hpv testini hemen mi yapsam yoksa 6 ay geçmesini mi beklesem. siğilim 4-5 aydır çıkmıyor.
    4-5 aydır siğilin çıkmıyorsa o zaman bi 3 ay daha bekle, hala siğil çıkmazsa bu 7-8 ay boyunca, bence gönül rahatlığı ile hpv dna testini yaptırabilirsin