Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadece anlatiyorum :/

Durum
    mycn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sadece anlatiyorum :/

Öncelikle herkese merhaba 1 hafta önce hpv oluğumu öğrendim ben var olan 1 büyük 1 küçük siğilim yakıldı evli birisi olduğum için eşim için hemen smear testi yapıldı sonucu çıkmadı ama doktor hemen aşı olmasını söyledi yaptırdık bizde, büyük ihtimalle eşimdede hpv var diye düşünüyorum bulaşmama ihtimali var mı onu bilmiyorum bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim bu olaylar olduktan sonra eşimle ben psikopat gibi durmadan birbirimizi kontrol ediyoruz ve surekli farklı farklı seyler gorup buda mı siğil diyip kendimizi yiyip bitiriyoruz ve pek iyi durumda değiliz psikolojik bakımdan . daha önce doktora gittiğimde (3 gün önce ) hocam 1 tane daha siğil buldum dedim gösterdim o siğil değil merak etme dedi ben halen daha siğil olduğunu düşünüyorum gerçi , doktoruma çok güvenmiyorum .Bu süreçte ne yapmam lazım dedim hiçbirşey yapmana gerek yok çıktıkça yakıcaz sen zaten gençsin çok fazla çıkıcağını düşünmüyorum dedi !! sizce doğru mu gerçi doktor değiliz ama benden en azından daha bilgilisiniz.Cinsel birlikteliğimiz olsa zararı olur mu bende siğil olmazsa 1 ay sonra ?? Şimdi bana artık ne yapmam gerektiği hakkında yardım ederseniz çok sevinirim evdeki ,günlük hayatımız , işi hayatımız mahvoldu . Gerçi ben daha sürekli hastaneye gidip siğillerimi yaktırmadım ama olucak gibi yada kuruntu yapıyorum bilmiyorum bunuda . Nasıl bir süreç izlemem konusunda bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım ,yazılarınızı okuyorum gece gündüz o ayrı konu ama mesela doktor siğili gördüğünde kesin anlar mı ? Eşim konusu var bir de kadınların bu süreçten daha çok etkilendiğini okudum buda beni kahrediyor canının yanmasını acımasını hiçbir zaman istemem onun üzülmesi benim daha çok morlimi bozuyor kendim için düşünmüyorum bunları sadece eşim için . ikimiz içinde ek takviyelere başlicam tabiki işe yarıyor diyorlar bu forumda ben şimdi başlangıç olarak olarak propolise başladım günde aç karna 2 kere 10 damla öğlenleri c vitamini birde ahcc almayı planlıyorum eşim ve bana 2 gün içinde sipariş vericem . Gerçekten ahcc çok mu etkili bu surecin çok daha kolay bir şekilde atlatımasında bilgi verirseniz yine sevinirim .) Aktara gittim oda bana ahccye gerek yok dedi propolis ve c vitamini yeter dedi ( TABİKİ AKTARIN SÖZÜNE GÜVENMEDİM ) BİRDE BEN GENİTAL BÖLGEME ÇAY AĞACI YAĞI KULLANIYORUM ANTİSEPTİKMİŞ BELKİ ÇIKMASINI ÖNLER DİYE YANLIŞ YAPIYORSAM LÜTFEN SÖYLEYİN . LAZERLİ BÖLGEYE SÜRMÜYORUM DOKTOR ORAYA İYİLEŞENE KADAR MERHEM GİBİ BİRŞEY VERDİ . Bazı sorularımı cevap verip beni rahatlatırsanız sevinirim ve yayılmasını engellemem için bana bilgi verirseniz sevinirim yani formülünü biliyorsanız diye . Herkese şimdiden çok teşekkürederim .

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Sadece anlatiyorum :/

Merhaba, @mycn geçmiş olsun öncelikle, bir sürü soru sormuşsunuz gördüklerime cevap vermeye çalışacağım.

-Bulaşmama ihtimali olur mu demişsiniz, düşük bi ihtimal. Sonuçta prezervatif bile tüm genital bölgeyi korumuyor yani prezervatifin korumadığı yerde sigil çıkarsa bulaşır. Bu kadın için de geçerli, prezervatifin korumadığı bir bölgeye temas oluyorsa senin açından bulaşma riski yüksek tabi.

-Doktor siğil çıktıkça yakacağız demiş. Dogru demiş. Ne yapacaksın ki başka? sigillerle beraber gezip çoğalmasını mı bekleyeceğiz. İlla yaktırmak zorunda değilsin dondurma (kriyoterapi) yöntemini de araştır ben ondan memnundurm ve çok basit bir işlem, dermatologlar yapıyor. Kısaca doktor dogru diyor, düzenli tedavi önemli.

-Doktorunuza güvenmiyorsanız doktorunuzu değiştirin.

-Cinsel birlikteliğiniz olsa zararı olur mu diye sormuşsun. Zarardan kastın hpv bulaştırmak ve negatif olma yolunda sürekli birbirinize bulaştırarak hiç negatif olmamak ise evet olur. Cinsel diyet yapmanız lazım. Malesef lami cimi yok bunun, cinsel temas olmayacak. Bazı doktorlar korunarak diyor ama anlattığım gibi riskli.İkinizde hpv iken cinsel temas olursa hpv negatif olmanız uzuun zaman alabilir. Ama deneyip görün, ben genelde önceden söyleyince çok kulak asmıyorlar

Şimdi bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verir misiniz? diye sormuşsun. Doktora düzenli gidiyorsun, sigiller düzenli tedavi edilsin, cinsel temas olmasın, jilet kullanılmasın, iyi ve dengeli beslenilsin, yeşil ve mor besinler tüketilsin, sigara ve alkol bırakılsın ya da bırakılamıyorsa minimum'a çekilsin. Maddi durumun varsa bunlara ek olarak ahcc kullanabilirsin. Bu şekilde geçmesini bekleyeceğiz. Hpv'nin tıbbi bir çözümü yok, sadece bu süreçte ahcc kullanarak negatif olduk ama dediğim gibi ahcc bir takviye, bunun çözümü %100 budur gibi bir şey yok. %80 negatif olabilirsin ahcc kullanarak ama %20 negatif olmama payın var, o sebeple net bir çözümü yok. Doktorlar 2-3 sene içerisinde vücuttan atılır diyor, bazen o şekilde oluyor bazen de daha uzun yıllar alabiliyor, biz de ahcc kullanıp hpv negatif olmak isteyerek, bu negatif olma sürecini uzatmak istemedik.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arya bence bu duzene de bagli sen ahcc kullanip alkole sigaraya tam gaz devam eder, beslenmene aldıgin vitamine dikkat etmezsen, cinsel perhiz yapmasan bunlar sureci uzatir. Surec ne kadar uzarsa da durum o kadar kroniklesir. Benim fikrim bu yonde.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, @mycn geçmiş olsun öncelikle, bir sürü soru sormuşsunuz gördüklerime cevap vermeye çalışacağım.

-Bulaşmama ihtimali olur mu demişsiniz, düşük bi ihtimal. Sonuçta prezervatif bile tüm genital bölgeyi korumuyor yani prezervatifin korumadığı yerde sigil çıkarsa bulaşır. Bu kadın için de geçerli, prezervatifin korumadığı bir bölgeye temas oluyorsa senin açından bulaşma riski yüksek tabi.

-Doktor siğil çıktıkça yakacağız demiş. Dogru demiş. Ne yapacaksın ki başka? sigillerle beraber gezip çoğalmasını mı bekleyeceğiz. İlla yaktırmak zorunda değilsin dondurma (kriyoterapi) yöntemini de araştır ben ondan memnundurm ve çok basit bir işlem, dermatologlar yapıyor. Kısaca doktor dogru diyor, düzenli tedavi önemli.

-Doktorunuza güvenmiyorsanız doktorunuzu değiştirin.

-Cinsel birlikteliğiniz olsa zararı olur mu diye sormuşsun. Zarardan kastın hpv bulaştırmak ve negatif olma yolunda sürekli birbirinize bulaştırarak hiç negatif olmamak ise evet olur. Cinsel diyet yapmanız lazım. Malesef lami cimi yok bunun, cinsel temas olmayacak. Bazı doktorlar korunarak diyor ama anlattığım gibi riskli.İkinizde hpv iken cinsel temas olursa hpv negatif olmanız uzuun zaman alabilir. Ama deneyip görün, ben genelde önceden söyleyince çok kulak asmıyorlar

Şimdi bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verir misiniz? diye sormuşsun. Doktora düzenli gidiyorsun, sigiller düzenli tedavi edilsin, cinsel temas olmasın, jilet kullanılmasın, iyi ve dengeli beslenilsin, yeşil ve mor besinler tüketilsin, sigara ve alkol bırakılsın ya da bırakılamıyorsa minimum'a çekilsin. Maddi durumun varsa bunlara ek olarak ahcc kullanabilirsin. Bu şekilde geçmesini bekleyeceğiz. Hpv'nin tıbbi bir çözümü yok, sadece bu süreçte ahcc kullanarak negatif olduk ama dediğim gibi ahcc bir takviye, bunun çözümü %100 budur gibi bir şey yok. %80 negatif olabilirsin ahcc kullanarak ama %20 negatif olmama payın var, o sebeple net bir çözümü yok. Doktorlar 2-3 sene içerisinde vücuttan atılır diyor, bazen o şekilde oluyor bazen de daha uzun yıllar alabiliyor, biz de ahcc kullanıp hpv negatif olmak isteyerek, bu negatif olma sürecini uzatmak istemedik.
    Verdiğin cevaplar için çok teşekederim @arya birde aarada kasintilarim oluyor bu daha fazla cikacagi anlamina mi geliyor :// o zamanlarda yeşil cay agaci suruyorum dogru birsey mi emin değilim bu konuda çok fazla arastirma yok varsada ben bulamadim . Birde bugun gorduk ki eşimdede cikmiş bu kadar kolay cikacak birsey oldgunu bilmiyordum onun vucut direnci yuksek diye belki hic cikmaz yada vucuduna hic bulasmamistir diye dusunmustum ( sanirim artik kazandigimizi hastane ve ilaçlara yatiricaz bu surecte . Ben istanbul / Fatih bolgesindeyim guvendiginiz bir doktor varsa onerirseniz sevinirim benim icin tekrar kontrole gitmeyi düşünüyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı mycn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğin cevaplar için çok teşekederim @arya birde aarada kasintilarim oluyor bu daha fazla cikacagi anlamina mi geliyor :// o zamanlarda yeşil cay agaci suruyorum dogru birsey mi emin değilim bu konuda çok fazla arastirma yok varsada ben bulamadim . Birde bugun gorduk ki eşimdede cikmiş bu kadar kolay cikacak birsey oldgunu bilmiyordum onun vucut direnci yuksek diye belki hic cikmaz yada vucuduna hic bulasmamistir diye dusunmustum ( sanirim artik kazandigimizi hastane ve ilaçlara yatiricaz bu surecte . Ben istanbul / Fatih bolgesindeyim guvendiginiz bir doktor varsa onerirseniz sevinirim benim icin tekrar kontrole gitmeyi düşünüyorum.
    Aktif sigiliniz varsa bulas oranı cok yüksek maalesef sigil varken ilişki yasamasanız sizin için iyi olur .cünkü sigilleri heryere tasıyabilirsiniz o bölgede .yeni cıkarmaya basladıysanız sigiller cogalabilir bu durumda daha hızlı cıkar sonra azalr ama tedavi olun kriyo yaptırabilirsiniz devlet hastanelerinde de yapılıyor bütce zorlarsa dermatologlara gidebilirsiniz

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aktif sigiliniz varsa bulas oranı cok yüksek maalesef sigil varken ilişki yasamasanız sizin için iyi olur .cünkü sigilleri heryere tasıyabilirsiniz o bölgede .yeni cıkarmaya basladıysanız sigiller cogalabilir bu durumda daha hızlı cıkar sonra azalr ama tedavi olun kriyo yaptırabilirsiniz devlet hastanelerinde de yapılıyor bütce zorlarsa dermatologlara gidebilirsiniz
    Daha yeni cikarmaya basladim kriyo sigil yokken yapilan bir islem mi cikmamasi icin yaptirabilirim butcemi bu islemler için zorlayacagim .

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mycn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni cikarmaya basladim kriyo sigil yokken yapilan bir islem mi cikmamasi icin yaptirabilirim butcemi bu islemler için zorlayacagim .
    kriyo siğil varken yapılan bir işlem. Nasıl yapıldığını bizlere sormak yerine, google elinin altında, belki araştırmak istersin hem cevap vermemizi de beklemiş olmuyorsun. Nasıl yakılma diye bir şey varsa kriyoda dondurma şeklinde siğili yok ediyor.