Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni üye Hpv 16 ve 53 olduğumu öğrendim

Durum
    Hakan3507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yeni üye Hpv 16 ve 53 olduğumu öğrendim

Az önce patoloji sonucum çıktı penisimde 2 siğil vardı ve KI67, P16, P53 pozitifmiş bir süredir boğazlarımda sıkıntı hissediyorum yutkunurken, konuşurken vs sanırım boğaz-gırtlak kanseri oldum tavsiyelerinizi ve nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında yardımcı olacak biri var mıdır?

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Yeni üye Hpv 16 ve 53 olduğumu öğrendim

Sanırım boğaz gırtlak kanseri oldum mu?? Bu nasıl bir teşhis koyma yahu. Hpv oldum kanser oldum gibi bir kanidaysaniz hpvden kanser olmanız için uzun bir zaman geçmesi ve sizin bağışıklık sisteminizin çok çok düşük olması lazım vs. Bunu kafanizdan çıkarın. Mevsimsel geçişteyiz hepimizin boğazı ağrıyor. Covid var ayrıca. Hpvden kurtulmak için siteyi incelemenizi ve ahcc ye baslamanizi tavsiye ederim

Durum
    Yeni Üye

Bağışıklık sistemim baya düştü bu aralar sürekli bi mide bulantısı, ishal vs yaşıyorum ama enfeksiyon kaynaklıda olabilir siteyi inceleyeceğim teşekkür ederim

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hakan dur allasen naptin 😅 derin bir nefes al kanser olsan kanser der doktor. Ne dedi tam olarak. Bir de hpvnin kansere donusmesi en hizli 5 yil yani normalde de 10-15 yil. O yuzden muhtemelen hpv disinda turp gibisin. Hem oenis veya bogaz kanserin olsa agri olur canim benim. Hicbirseyin yok hpvn var o da geciyor. Ne zaman bulas oldu birde?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Hakan3507 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağışıklık sistemim baya düştü bu aralar sürekli bi mide bulantısı, ishal vs yaşıyorum ama enfeksiyon kaynaklıda olabilir siteyi inceleyeceğim teşekkür ederim
    Stresten yasıyor olabilirsin bu durumları tabiki kendini dinlemekte fayda vardır uzun sürerse önlemini alırsınız

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Hakan3507 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce patoloji sonucum çıktı penisimde 2 siğil vardı ve KI67, P16, P53 pozitifmiş bir süredir boğazlarımda sıkıntı hissediyorum yutkunurken, konuşurken vs sanırım boğaz-gırtlak kanseri oldum tavsiyelerinizi ve nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında yardımcı olacak biri var mıdır?
    Nevra Topalismailoğlu hpv yuzunden penis kanseri olan hic kimse görmedim dedi. Nadirliği bu kadar yani. Merak etme penis kanseri riski var ancak gripten ölmek gibi bir seydir. Bagisikligin dusukse mesela. Bagisikligin dusuk oldugunu sanmiyorum kanser olacak kadar

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hakan bey hastaliklarin tanisini doktorlar koyar.Kanser olup olmadiginizi kendi kendinize veya bizlerden ogrenemezsiniz. Oncelikle sonuclarinizi ogrenip daha sonra deneyimlerinizi paylasirsaniz daha saglikli olur.

Durum
    Yeni Üye

Tam olarak bilmiyorum ama 2 sene olmuştur coronadan dolayı siğilimde çok küçük olduğu için pek önemsememiştim p16yı görünce şok oldum bunu vücuttan atabilir miyim?

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kendinize iyi bakar, İyi beslenir ve bazı ek destekleri alırsanız (ahcc gibi) vücuttan atabilirsiniz sitede birçok negatif olmus kişi var. Ben henüz olmadım ama olacağıma inanmak istiyorum

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

P16 ne anlama geliyor bilmiyorum.Doktorunuzla sonucun ne anlama geldigini konusun.Ama bir cogumuz burada hpv nin atildigina inaniyor ve biliyor.Korkmayin

Bu Konu için Etiketler