Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV tip 16

Durum
    hakan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV tip 16

Arkadaslar Merhaba,
    öncelikle tüm kalbimle hepimize acil şifalar diliyorum.

Yasim 33, Yaklaşık 2,5-3 sene genital bölgede yaklaşık 5mm büyüklüğünde sigilim vardi ve 2 seneden fazla hic umursamadan yaşayıp, tam olarak gecen yıl bu zamanlar merak edip cilt doktoruna gidip muayene olarak HPV pozitif oldugumu öğrenmiştim. Dünyam basıma yikildi. Konuyla ilgili ilk darbeyi, zaten Doktor muayene ettikten sonra yüzüme acınası bisekilde baktiginda almistim. Korku, travma, öfke, depresyon ne varsa dibine kadar yaşadım ve yaşıyorum. Sonraki günlerde sigili, çok güvenilir bir hastanede kesme yoluyla uzaklastirip, alinan sigili patolojiye gönderdik. 15 gün Sonra dikişleri almak icin gittiğimde sonucun yüksek risk oluşturduğunu, fakat doğru zamanda alindigini duyunca acikcasi yoluma devam ettim. Bu arada konuyla ilgili araştırmam sadece bi kaç satir yazı ve bir kaç kisa video oldu. Sigara, Alkol, ve periyodik olarak kullandigim yöntem olan tıraşlama, bunların hiçbirine dikkat etmedim nedense. Esimle cinsel iliski olarak hiçbir önlem almamalar vs. başlı başına cahillik.

Ekim 2020de, daha önce kesilen yerden 2mm, hemen yakinlarinda iki küçük sigilim oldugunu farkedip, soluğu hemen ulaşabileceğim baska bir doktorda aldım. Condylox adında sıvı, ojemsi bir ilaç yazip 3 x 2 kullanmamı söyleyip gönderdiler. Kullandıktan hemen sonra sigiller düşüp, ayni yerlerden 3-4 hafta sonunda tekrar sigillerim görüldü. Ve bu islemi 3 kez tekrarladım ve Bu sefer doktor lazer yoluyla sigilleri yaktı. Lazer işleminden önce, sigilden aldigi sıvı örnegini Genotiplemeye gönderdik ve bugün gelen sonuc HPV TIP16.

Nedense o günden sonra, herkesin yasamış olduğu utanç korku, şüphe, yorgunluk ve uykusuzluk bütün hepsi kontrolden cikti, Yasam kalitem tam olarak yari yarıya düştü. Depresyona girdim resmen. O gün bu siteyle karsilastim, Hepiniz sağolun varolun arkadaslar bu dayanışma çok güzel, ben dahil bir çok insana destek oluyorsunuz, özellikle Arya kardeşime çok teşekkür ediyorum. Artik A'dan Z'ye ne varsa derinlemesine arastiriyorum.

Son olarak hayatımda son bir aydır aldigim beslenmeye yönelik değişiklerden bahsedeceğim. Kesinlikle dumansiz hava sahası ve sıfır Alkol. Haftada en az 2 X 7km kosu, 2 bardak yesilcay, ev yapımı yoğurt(icine ari poleni), magnezyum( takviye ve günde bir avokado), D ve B12 Vitamin(takviye), C vitamini (tamamiyle besinlerden), çörek otu yagi (bir seker kasigi),AHCC(3mg) ve tabiki cinsel pehriz. Ayrıca düşük karbonhidrat diyeti ve sıfıra yakin seker.

Gardasil, Deflagyn, Betagluken ve propolis konulari hakkinda henüz netleşemedim, belki ilerki süreçte..

Avrupada yaşıyorum, ve bunu söylemek hos degil ama cidden burda doktorlara hic güvenmiyorum, sağlık sektörü ile ilaç üreticilerinin iliskisi endüstriyel boyuta dayanmış. Doktorun aciklamasi; teorik olarak hastaligi hic bir zaman vücuttan atamayacağım olduğu.(kesinlikle katılmıyorum)

Arkadaslar herhangi bir soru yada öneriniz varsa lütfen özelden yazabilirsiniz. Biraz uzun oldu biliyorum çünkü, ben insanların bu tarz Story'lerini okuyunca çok rahatlıyorum.

Acil şifalar dilerim..

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV tip 16

Arkadaslar biz boyle beslenmeye devam edersek zaten ölümsüzlüge yürürüz 😊 Bir de bu rutin bir sure devam edince depresyon falan kalmiyor. Insan spor ve duzenli uyku olunca, alkol ve sigara hayatindan cikinca gervekten bambaska oluyor. Aldigin nefes günün sekli hayata bakisin degisiyor ☺

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar biz boyle beslenmeye devam edersek zaten ölümsüzlüge yürürüz �� Bir de bu rutin bir sure devam edince depresyon falan kalmiyor. Insan spor ve duzenli uyku olunca, alkol ve sigara hayatindan cikinca gervekten bambaska oluyor. Aldigin nefes günün sekli hayata bakisin degisiyor ☺
    Ahahaha ölümsüzlüğe yürürüz'e çok güldüm

Durum
    hakan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Suan ki bakis acim, nasıl beslensem besleneyim kendimi çok sagliksiz hissetmem. Bir çok uzman, virüsün vücuttan atilamadigina dair aciklamalarda bulunuyor, Bu çok can sıkıcı

Durum
    Özel Üye

Hayır öyle hissetme asıl ben sana bir şey söyleyeyim belki de en sağlıklı halindesin sen şuan. 3 sene siğilin olup önemsediğine göre bence çok sık doktora giden biri değildin. Ve çok sağlıklı bir yaşantın da yokmuş. Ama şimdi sen ipleri eline aldın. Hpvsi olduğunu bilip ölen yok arkadaşım. O kansere dönüşenler siğille ya da smearla farkına varmadan 15 sene falan yaşayanlar hpv ile. Ha sen biraz geç fark etmişsin 1 değil de iki yılda temizlenir belki ama şöyle birşey var aslında sen henüz sahip olmadığın bir çok hastalıktan yırtmışsın şuan. Şuanda hayatına al koy önüne baştan düzenle. Belki de hayatımda başına gelen en iyi şey diyeceksin bir 10 yılsonra

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahaha ölümsüzlüğe yürürüz'e çok güldüm
    ehueh gerçekten öyle hissediyorum bazen

Durum
    kml
    kml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hakan selamlar,
    Çok benzer bir durumdayız Ben de 33 yaşındayım, tip16 sahibiyim ve Avrupa'da yaşıyorum. Ocak ayında şans eseri öğrendim hastalığımı. Doktorlara güven konusunda benzer düşünüyorum, pek bilgili değiller, AHCC ya da propolis ile ilgili araştırmalar konusunda hiç bir bilgileri yok mesela. 2 ürolog ve 1 cildiyeciye gittim: cildiyeci cryotherapy, ürologlar ise yakma işlemi önerdi. Ben daha kolay bir işlem olduğu için cildiyede cryotherapy yapmayı seçtim. Yaklaşık 3 seanstan sonra şu an bir süredir siğil çıkarmıyorum. Ürologlar bu virüsün vücuttan tamamen atılmadığını söylüyor ancak internette bazı araştırmalarda ve forumda farklı bilgiler var (özellikle 30 yaş altı kişilerde vücuttan kendiliğinden atılma oranı %90 gibi bir şeydi yanlışım yoksa). Cildiyeci de negatif olunabileceğini belirtti. Forumdaki negatif olma ve bir daha siğil çıkarmama hikayelerinden anladığım kadarıyla ben tamamen atılabileceğini düşünüyorum - en azından kendi adıma buna inandım. Propolis vs AHCC kombinasyonu + sağlıklı yaşam deniyorum ben de, buna toplamda 1 yıl devam edeceğim. Şu aralar alkol konusunda biraz gevşedim ama sigara içmiyorum. 2 gün sonra da yine cildiye randevum var aylık kontrol için

Sana bol şans diliyorum. Bu arada Gardasil konusunda da ürologlar daha önce hiç yapmadıklarını ilettiler. Özellikle bir kere virüs bulaştıktan sonra, bir de 30 yaş üzerindeysen anlamsız dediler. Ancak bir arkadaşımın jinekoloğu önermiş yine aynı ülkede Bildiğim bir şey var, kendi cebinden karşılaman gerekiyor çoğunlukla, 180 Eurp gibi bir ücret benim yaşadığım ülkede. Ancak doktora yazdırmalısın. Ben de kararsız kaldım açıkçası.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı kml Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan selamlar,
    Çok benzer bir durumdayız Ben de 33 yaşındayım, tip16 sahibiyim ve Avrupa'da yaşıyorum. Ocak ayında şans eseri öğrendim hastalığımı. Doktorlara güven konusunda benzer düşünüyorum, pek bilgili değiller, AHCC ya da propolis ile ilgili araştırmalar konusunda hiç bir bilgileri yok mesela. 2 ürolog ve 1 cildiyeciye gittim: cildiyeci cryotherapy, ürologlar ise yakma işlemi önerdi. Ben daha kolay bir işlem olduğu için cildiyede cryotherapy yapmayı seçtim. Yaklaşık 3 seanstan sonra şu an bir süredir siğil çıkarmıyorum. Ürologlar bu virüsün vücuttan tamamen atılmadığını söylüyor ancak internette bazı araştırmalarda ve forumda farklı bilgiler var (özellikle 30 yaş altı kişilerde vücuttan kendiliğinden atılma oranı %90 gibi bir şeydi yanlışım yoksa). Cildiyeci de negatif olunabileceğini belirtti. Forumdaki negatif olma ve bir daha siğil çıkarmama hikayelerinden anladığım kadarıyla ben tamamen atılabileceğini düşünüyorum - en azından kendi adıma buna inandım. Propolis vs AHCC kombinasyonu + sağlıklı yaşam deniyorum ben de, buna toplamda 1 yıl devam edeceğim. Şu aralar alkol konusunda biraz gevşedim ama sigara içmiyorum. 2 gün sonra da yine cildiye randevum var aylık kontrol için

Sana bol şans diliyorum. Bu arada Gardasil konusunda da ürologlar daha önce hiç yapmadıklarını ilettiler. Özellikle bir kere virüs bulaştıktan sonra, bir de 30 yaş üzerindeysen anlamsız dediler. Ancak bir arkadaşımın jinekoloğu önermiş yine aynı ülkede Bildiğim bir şey var, kendi cebinden karşılaman gerekiyor çoğunlukla, 180 Eurp gibi bir ücret benim yaşadığım ülkede. Ancak doktora yazdırmalısın. Ben de kararsız kaldım açıkçası.
    selam @kml, evet ben de gardasil aşısı için maksimum yaş 26 diye biliyordum ve virüs bulaşmışsa + kişi 26 yaşını geçmişse anlamsız oluyor bu aşıyı yaptırmak. Hoş ben tek eşliyim zaten, önceden beri yaptırmadım o dönemler yabancı kaynaklarda yan etkileri olabileceğini okumuştum.

Durum
    kml
    kml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yan etkileri hakkında pek bir bilgim yok aslında. Biraz bakmıştım, ancak ciddi bir yan etkisini görememiştim.
    Yaş konusunda da tabi farklı yorumlar var: Bazı ülkelerde örneğin 45 yaşına kadar yapıldığını biliyorum. 30lu yaşlarda yapılabildiğini ve hatta tavsiye ettiğini söylemişti arkadaşımın jinekoloğu, ama benim gittiğim iki ürolog da pek bilgili değildi. Sanırım erkekler için pek umursamıyorlar doktorlar, bir şekilde cryotherapy ya da lazerle geçiyor diye. Ama kadınlarda durum daha ciddi ve doktorlar çok daha bilinçli.
    Ben bundan sonra tek eşli olmaya karar verdiğim için henüz yaptırmadım, bu kararımdan vazgeçmezsem herhalde bundan sonra da yaptırmam gibime geliyor.

Bu Konu için Etiketler