Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çevreye bulaş

Durum
    Aleyna_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Çevreye bulaş

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki
    Çok sevindim bunu duyduğuma bazı doktorlar o kadar kötü konuşuyor ki gerçekten ağlamaktan mahvoldum

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Benim önerim araştırmalarını ingilizce yapman. Türk doktorların bilgileri 20 sene öncesinden falan ve alanda en büyük gelişmeler son 15 yılda olmuş zaten. Bir de cinsel yolla buaşan hastalık ya hiç önemsemiyorlar. Aman sevişmesin kimse bölünerek çoğalalım

Durum
    Aleyna_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim önerim araştırmalarınaıingilizce yapman. Türk doktorların bilgileri 20 sene öncesinden falan ve alanda en büyük gelişmeler son 15 yılda olmuş zaten. Bir de cinsel yolla buaşan hastalık ya hiç önemsemiyorlar. Aman sevişmesin kimse bölünerek çoğalalım
    Çok haklısın pek bilgili değiller sanırım önemsemiyorlar takip etmiyorlar en iyi yol buradaki arkadaşların tecrübeleri aslında

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hsv icin zamaninda dokturumla konustugumda bu sadece cinsel yolla bulasir demisti.Oyle tuvalet agda falan degil diye konusmustu.Hsv ninde hpv ninde bulas sekli ayni.Tenden tene canli hucreden canliya bulasiyor bu virusler.Disaridan bulasmasi cok zor bence.Herkes hpv ucuk olurdu o zaman.Cinsel hastalik bunlar cinsel yolla geciyor en cok.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hsv icin zamaninda dokturumla konustugumda bu sadece cinsel yolla bulasir demisti.Oyle tuvalet agda falan degil diye konusmustu.Hsv ninde hpv ninde bulas sekli ayni.Tenden tene canli hucreden canliya bulasiyor bu virusler. Disaridan bulasmasi cok zor bence.Herkes hpv ucuk olurdu o zaman.Cinsel hastalik bunlar cinsel yolla geciyor en cok.
    Hsv ömür boyu kalıyor genelde ama her dk nüks etmiyor diye biliyorum bağışıklık düştüğünde nüks ediyormuş. Ben de sana katılıyorum hpv vb rahatsızlıklar %98 cinsel yolla bulaşıyor, diğer ihtimaller o kadar düşük ki.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Evet arya hsv kalici maalesef.Ben bulasma sekli acisindan benziyor dedim yoksa farkli virusler tabi ki.Ben de 7 yilda 2 kez cikti sadece.Tamamen kisinin bunyesine bagli sanirim.Her hastalikta is yine bagisikliga kaliyor.

Durum
    Nurdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar hpv nin kalıcı olduğu bilgisi artık güncel değil. Bünyeniz yenebiliyor zamanla, ayrıca AHCC diye bir sitake mantarı tableti 2015den beri kullanılıyor ve %80 gibi bir oranla gideriyor, benim doktorum verdi, 2 aydır günde 3 tane alıyorum, 3 ay sonra bitcek dedi, o zaman tekrar test yaptiracagım. Bu forumda 6-9 ay kullananlar var ve bittigini söylüyorlar. Malesef asırı pahalı,eczanede 370tl, ben ptt avmden 295 e 6 kutu aldım, iflas ettim ama dr onerdi yapacak birşey yok malesef. Bende hiç belirti yoktu, tip 44 çıktı, umarim temizlenecek. Tuvaletten bulaş ihtimali duşük ama ben yine de misafirlige gittiğimde doktorumun da onerisiyle tuvaletin her yerini çamaşır suyu ile temizliyorum özellikle bir kadın kullanacaksa.