Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV’yi YENİ ÖĞRENDİM

Durum
    gerikalanhayatım? - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV’yi YENİ ÖĞRENDİM

Arkadaşlar herkese tüm kalbimle geçmiş olsun diliyorum aranızda çok yeniyim.8 ay önce bi ilişkiye başladım ilk seferde günlerce ağrı sızı yanma çektim zalain kremler antibiyotikler kullandım üstünde durmadım zaten görünürdede birşey yoktu.Bundan 2 ay önce 30 yaşında ilk smear testimi yaptırdım ve ASCUS çıktı bunun üzerine HPV testi yapıldı pozitif çıktı.Tiplendirme testi sonucumu bekliyorum.Özel hastanede o şokla yaptırdım ne kadar tipe bakılıyo bilmiyorum. Forma baktığımda propolis ve AHCC kullananları gördüm ve heyecanla ilk propolis aldım kullanmaya başladım.Bugün AHCC ye ulaştım.
    —> Rahim ağzında çok küçük bir bölgede hafif kahverengi leke ve küçük küçük kabarcıklar var.
    —> Boğazımda varmış gibi hissediyorum kızarık ve kabarcıklı. Ağzımda ;açtığımda kenar kısımlarda küçük minik kabarcılar var.
    —> Sizden istediğim lütfen beni doktorlara ve yapılması en doğru şeye yönlendirin.Daha çok başındayım bilgisizim,çok fazla yazılan şeylet var ne yapacağımı bilmiyorum.Düşündükçe histerik oluyorum bu yazıyı yazarken bile titreyerek yazıyorum.
    —> Sizden spesifik bi şekilde rahim için ve kbb için hpv de bilgili doktor ve tedavi bilgisi istiyorum. Yaktırma işlemi içinde yer bilgisi istiyorum. Ve en çok tipe nerde baktırabilirim.

Lütfen lütfen deneyimlerinizi bilginizi benimle paylaşın.Teşekkür ederim

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV’yi YENİ ÖĞRENDİM

Ve benim romatoid artrit diye bi bağısıklı sistemi hastalığım bağısıklığın baskılanması gerekirken ben ahcc alarak güçlendiricem.Bu durumda olan var mı ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar Geri kalan hayatım,

Öncelikle geçmiş olsun. Sana yaktırma için yer bilgisi veremem kişisel olarak. Her doktor yapıyor bu konuda uzman. Ayrıca nerede yaşadığını yazmamışsın arkadaşlar yazacak olsa bile seni nasıl yönlendirecek nerede yaşadığını bilmeden? O yüzden doktor arayışını bulundugun cevredeki hastanelere bakarak yapman daha dogru burada farklı şehirlerde yaşayan kişilerde var ve o kişinin doktorundan memnun kalacaksın diye bir şey yok, üstelik memnun kalmazsan da geri dönüp yönlendirdin ama iyi çıkmadı bile diyebilirsin, yani sen dersin diye demiyorum, genel olarak denilebilir. Ben yıllar yıllar önce hpv oldugum için yer önermiyorum zaten.

Neyse diğer konulara gelirsek; agzımın kenarında minik kabarcıklar var gibi diyorsun ama ağız çok komplex bir yapıdır emin ol siğil sandıgın sey değildir. Ek olarak bir soru sorucam sanki psikolojik olarak kendi kendini manipule ediyorsun eğer gerçekten bir rahatsızlığın olsaydı hpv çıkmadan önce de bu rahatsızlıkları hissederdin. Hpv çıkmadan önce boğazımda bir sorun var, agzımın kenarları şöyle böyle diyor muydun? Yani şundan emin olalım bu psikolojik mi yoksa sen kendi kendşne kötü senaryo mu kuruyorsun?

Tabi ki en doğru cevabı doktor verir. Yakınındaki iyi bir hastaneden, doktorlarla ilgili yorumları doktor takviminden okuyarak bir doktor seçip gidebilirsin burada insanların sana doktor tavsiye etmelerini beklemekten daha kısa bir çözüm

Durum
    Admin

Alıntı gerikalanhayatım? Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve benim romatoid artrit diye bi bağısıklı sistemi hastalığım bağısıklığın baskılanması gerekirken ben ahcc alarak güçlendiricem.Bu durumda olan var mı ?
    Hastalığın varsa kafana göre kullanma böyle şeyleri, önce sor soruştur. Doktora sor, bağışık sistemi hastalığım var diyorsun bu ciddi bir şey farkında mısın?
    Ahcc aldığın yere bunu sordun mu? birine danıştın mı?

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bagisik sistemiyle ilgili bir sorunun varsa mutlaka doktora sormalisin ahcc kullanmadan once.Bunlar bizlerin bilebilecegi seyler degil.Gecmis olsun.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim.
    İstanbulda yaşıyorum her türlü yere ulaşım sağlayabilceğim için Hpv konusunda uzman,yanlıs uygulamalar yapıp yanlıs yönlendirmeyecek doktor istemiştim.Sürecin çok başındayım yanlıs seyler yapmak istemiyorum.İyi ki bu forumu buldum ☺ Tip testim belli olana kadar AHCC için Romatologla görüşüp ona göre yol izlemek daha doğrusu.
    —> Tip belli olduktan sonra her türlü Kolposkopiye girmem şart mı ? Doktor kesinlikle onkolojide kolposkopi olmak zorundasın ama iyi bir yerde ol yoksa tahribata yol açar dedi.
    —> Koter için dermatologa mı jinekolojiyemi gitmem lazım ?
    —> Ağız ve boğazdaki hpv virüsünü labaratuarda test etmek daha mı doğru olur.Sanırım rahim için de tekrar test yaptırıcam orda çünkü çoğu tipe baksınlar istiyorum.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tip 16 18 cikarsa mutlaka olmalisin bence kolposkopi.Sigillere her turlu mudahaleyi dermotolog yapar .Kolposkopiyi ben de devlette yaptirdim tahribata yol acacigini bilmiyordum, leep onemli ama kolposkopide mi oyleymis?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tip 16 18 cikarsa mutlaka olmalisin bence kolposkopi.Sigillere her turlu mudahaleyi dermotolog yapar .Kolposkopiyi ben de devlette yaptirdim tahribata yol acacigini bilmiyordum, leep onemli ama kolposkopide mi oyleymis?
    Dün sonucum geldi tip 51. Doktor mutlaka iyi bir doktorun yapması gerektiğini söyledi jinekolojik onkolog tavsiye etti

Durum
    Admin

Koterizasyon için jinekologa gitmelisin.