Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    14.Mart.2021
    Nereden
    bursa
    Tecrbe Puan
    0

Maddi durumu iyi olmayanlar tedavi iin nereden balyor?

Herkese merhaba,

Ben de 1 yl nce genital blgemde siillerimin kt farkettim. lk bata byle bir hastalk hakknda hibir fikrim olmad iin geeceini dnerek grmezden geldim. Ben yle yaptm siz asla yle yapmayn dostlar... 1 yl sonra baklk sistemimin farkl nedenlerle kmesiyle aniden hzla yaylan siillerle karlatm. Bu hastal kabul etmek kadar zor olan ey de savamak iin karar vermek. Maddi durumum olmad iin okuduumda tedavi yntemleri gzm ok korkuttu ve kendimi ok aresiz hissettim. Kimseyle de paylaamadm iin ( henz) bana yardmc olabilecek kimsede yok. Yalnz da gl olabileceimi dnerek kadn doumdan randevu aldm devletten aldara kullandm 1 ay ve daha fazla yaylmasna neden oldu. Sadece kk bir siil gitmiti yerine daha ok siil brakarak. Ben de baka bir devlet hastanesine randevu aldm. Ve ahcc kullanmaya baladm. Bir ay kullandmda yaylma durdu hatta biraz siillerimde dzleme vard yani o kabarklk birazck gitmiti. Ahcc kullanmnda byle bir ey mmkn m yaayan varsa yazarsa ok sevinirim. Henz test yaptrmadm bu ay sonunda randevu. Devlette koter uygulanyor mu bilmiyorum. Burada yeniyim. Yalnz hissetmemek ve eminim bu sreci benim gibi yalnz ve imkanszlk iinde atlatmaya alanlar vardr. Birlikte gl olmak iin geldim

zel ye
    yelik tarihi
    16.Ocak.2021
    Tecrbe Puan
    2

Cevap: Maddi durumu iyi olmayanlar tedavi iin nereden balyor?

Alnt laleli Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Herkese merhaba,

Ben de 1 yl nce genital blgemde siillerimin kt farkettim. lk bata byle bir hastalk hakknda hibir fikrim olmad iin geeceini dnerek grmezden geldim. Ben yle yaptm siz asla yle yapmayn dostlar... 1 yl sonra baklk sistemimin farkl nedenlerle kmesiyle aniden hzla yaylan siillerle karlatm. Bu hastal kabul etmek kadar zor olan ey de savamak iin karar vermek. Maddi durumum olmad iin okuduumda tedavi yntemleri gzm ok korkuttu ve kendimi ok aresiz hissettim. Kimseyle de paylaamadm iin ( henz) bana yardmc olabilecek kimsede yok. Yalnz da gl olabileceimi dnerek kadn doumdan randevu aldm devletten aldara kullandm 1 ay ve daha fazla yaylmasna neden oldu. Sadece kk bir siil gitmiti yerine daha ok siil brakarak. Ben de baka bir devlet hastanesine randevu aldm. Ve ahcc kullanmaya baladm. Bir ay kullandmda yaylma durdu hatta biraz siillerimde dzleme vard yani o kabarklk birazck gitmiti. Ahcc kullanmnda byle bir ey mmkn m yaayan varsa yazarsa ok sevinirim. Henz test yaptrmadm bu ay sonunda randevu. Devlette koter uygulanyor mu bilmiyorum. Burada yeniyim. Yalnz hissetmemek ve eminim bu sreci benim gibi yalnz ve imkanszlk iinde atlatmaya alanlar vardr. Birlikte gl olmak iin geldim
    Devlette koter uygulanr, dermatolojiden randevu alacasn. Sana imdiden bol ans 1 ay sonraya bile bulmak zor. Aldara hakknda katlmyorum yazdklarna. Yanl ynlendirmeyelim insanlar. Evet ahcc yararl olur bahsettiin ekilde. Ama aldara hakknda dncelerin yanl nk 3 aylk bir tedavi sreci var aldarann 1 aylk degil. Ayrca aldara siil yok etmek iin deil siil yaktrdktan sonra yeniden kmasn nlemek iin kullanlyo genelde

Yeni ye
    yelik tarihi
    14.Mart.2021
    Nereden
    bursa
    Tecrbe Puan
    0

Balang iin kadn douma aldm ynlendirme olmazsa diye dermatolojiden de sra alacam. Aldara y jinekoloji verdi. Muayene ettikten sonra genital kondilom var 1 ay aldara kullandktan sonra gel tekrar bakalm dedi. Dncemi deil deneyimimi paylatm aslnda yanl olmasn kimseye bir ynlendirme yapmak istemiyorum nk sadece 3 hafta kullandm benim vajina iine yakn bir yer olduu iin aldarann yaydn dnyorum nk kullanm ncesi o kadar yoktu ben de yarm braktm. Herhangi bir test veya yaktrma ilemi henz yaptrmadm. Srecin ok bandaym.

zel ye
    yelik tarihi
    16.Ocak.2021
    Tecrbe Puan
    2

Balang iin kadn douma aldm ynlendirme olmazsa diye dermatolojiden de sra alacam. Aldara y jinekoloji verdi. Muayene ettikten sonra genital kondilom var 1 ay aldara kullandktan sonra gel tekrar bakalm dedi. Dncemi deil deneyimimi paylatm aslnda yanl olmasn kimseye bir ynlendirme yapmak istemiyorum nk sadece 3 hafta kullandm benim vajina iine yakn bir yer olduu iin aldarann yaydn dnyorum nk kullanm ncesi o kadar yoktu ben de yarm braktm. Herhangi bir test veya yaktrma ilemi henz yaptrmadm. Srecin ok bandaym.
    Jinekologlar siil konusunda baarsz eer hpv uzman deillerse. Dermatoloji blmnde koter veya kriyo yapar kurtulursun lezyonlardan. Jinekologlar ise hcre deiimi konusunda uzmanlar i ksmlarda kanser ncs lezyon olumu mu bunu smear testinde anlar. Gerekli grrse kolposkopi yapar. Aldara vajina ii ve mukozada kullanlmaz. Yakc tahri edici bir krem. Normal deri zerine kullanlr

Yeni ye
    yelik tarihi
    14.Mart.2021
    Nereden
    bursa
    Tecrbe Puan
    0

Gittiim doktorun ok bilgili olduunu dnmyorum nk deri yzeyinde deildi siillerim yine de bu kremi verdi eczac da uyard ama muayene eden de doktor yani ok ikilem de kalarak brakmak zorunda kaldm. Bir sorum daha olacak Devlette jinekoloji de hpv testi yapyorlar m?

Moderator hepeve - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    7

Gittiim doktorun ok bilgili olduunu dnmyorum nk deri yzeyinde deildi siillerim yine de bu kremi verdi eczac da uyard ama muayene eden de doktor yani ok ikilem de kalarak brakmak zorunda kaldm. Bir sorum daha olacak Devlette jinekoloji de hpv testi yapyorlar m?
    Sanrm evli olmak gerekiyor test iin devlette,30 yas snr var . Ben arastrma hastanesinde iyi bir dermatologga kriyo yaptryordum bunun yannda ek olarak vitamin ve imutor kullandm bi sre propolis kullandm saglkl beslenmeye calstm

Yeni ye
    yelik tarihi
    14.Mart.2021
    Nereden
    bursa
    Tecrbe Puan
    0

Teekkr ederim, Evli deilim 27 yandaym. Salkl beslenme iin Ayegl oruhlu yu takip ediyordum. Vitaminlere baladm ahcc ve yeil ay, sigara alkol kullanmyorum.

zel ye
    yelik tarihi
    13.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    2

Kefir, varsa ev yourdu, ev turusu (zellikle karnabahar ve lahana) , pancar, sarimsak, soan... Bunlar da yardimc olur

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Hpvbursa Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kefir, varsa ev yourdu, ev turusu (zellikle karnabahar ve lahana) , pancar, sarimsak, soan... Bunlar da yardimc olur
    Brokoli'yi de unutmayalm Ve eker tketimini azaltmak mmknse.

Yeni ye
    yelik tarihi
    14.Mart.2021
    Nereden
    bursa
    Tecrbe Puan
    0

Teekkr ederim. Ahcc kullandm iin mi bilmiyorum ama bi blgede grup halinde ki siiller yok olmu dier tarafta hala duruyor. Brokoli, soan, sarmsak, yourt bol bol tketiyorum. Yeil ay (gnde 2), rek otu ya iiyorum bazen sabah bazen akam siillere etkisi var m bilmiyorum ama stresimi azaltyor galiba emin deil bir ie yaramal 😂, sirke iiyorum biraz srmeye de baladm, yarn imutor beta glukan a balyorum. Spor yapmaya baladm. Stresim azald. Kendimi de iyi hissediyorum. Beeo subazl propolis kullanmaya balayacam. Yaptklarmn ie yaradn grmek ok mutlu ediyor beni. Hep birlikte yeneceiz inanyorum 🤗