Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maddi durumu iyi olmayanlar tedavi için nereden başlıyor?

Durum
    laleli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    bursa

Maddi durumu iyi olmayanlar tedavi için nereden başlıyor?

Herkese merhaba,

Ben de 1 yıl önce genital bölgemde siğillerimin çıktığı farkettim. İlk başta böyle bir hastalık hakkında hiçbir fikrim olmadığı için geçeceğini düşünerek görmezden geldim. Ben öyle yaptım siz asla öyle yapmayın dostlar... 1 yıl sonra bağışıklık sistemimin farklı nedenlerle çökmesiyle aniden hızla yayılan siğillerle karşılaştım. Bu hastalığı kabul etmek kadar zor olan şey de savaşmak için karar vermek. Maddi durumum olmadığı için okuduğumda tedavi yöntemleri gözümü çok korkuttu ve kendimi çok çaresiz hissettim. Kimseyle de paylaşamadığım için ( henüz) bana yardımcı olabilecek kimsede yok. Yalnız da güçlü olabileceğimi düşünerek kadın doğumdan randevu aldım devletten aldara kullandım 1 ay ve daha fazla yayılmasına neden oldu. Sadece küçük bir siğil gitmişti yerine daha çok siğil bırakarak. Ben de başka bir devlet hastanesine randevu aldım. Ve ahcc kullanmaya başladım. Bir ay kullandığımda yayılma durdu hatta biraz siğillerimde düzleşme vardı yani o kabarıklık birazcık gitmişti. Ahcc kullanımında böyle bir şey mümkün mü yaşayan varsa yazarsa çok sevinirim. Henüz test yaptırmadım bu ay sonunda randevu. Devlette koter uygulanıyor mu bilmiyorum. Burada yeniyim. Yalnız hissetmemek ve eminim bu süreci benim gibi yalnız ve imkansızlık içinde atlatmaya çalışanlar vardır. Birlikte güçlü olmak için geldim

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Maddi durumu iyi olmayanlar tedavi için nereden başlıyor?

Alıntı laleli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben de 1 yıl önce genital bölgemde siğillerimin çıktığı farkettim. İlk başta böyle bir hastalık hakkında hiçbir fikrim olmadığı için geçeceğini düşünerek görmezden geldim. Ben öyle yaptım siz asla öyle yapmayın dostlar... 1 yıl sonra bağışıklık sistemimin farklı nedenlerle çökmesiyle aniden hızla yayılan siğillerle karşılaştım. Bu hastalığı kabul etmek kadar zor olan şey de savaşmak için karar vermek. Maddi durumum olmadığı için okuduğumda tedavi yöntemleri gözümü çok korkuttu ve kendimi çok çaresiz hissettim. Kimseyle de paylaşamadığım için ( henüz) bana yardımcı olabilecek kimsede yok. Yalnız da güçlü olabileceğimi düşünerek kadın doğumdan randevu aldım devletten aldara kullandım 1 ay ve daha fazla yayılmasına neden oldu. Sadece küçük bir siğil gitmişti yerine daha çok siğil bırakarak. Ben de başka bir devlet hastanesine randevu aldım. Ve ahcc kullanmaya başladım. Bir ay kullandığımda yayılma durdu hatta biraz siğillerimde düzleşme vardı yani o kabarıklık birazcık gitmişti. Ahcc kullanımında böyle bir şey mümkün mü yaşayan varsa yazarsa çok sevinirim. Henüz test yaptırmadım bu ay sonunda randevu. Devlette koter uygulanıyor mu bilmiyorum. Burada yeniyim. Yalnız hissetmemek ve eminim bu süreci benim gibi yalnız ve imkansızlık içinde atlatmaya çalışanlar vardır. Birlikte güçlü olmak için geldim
    Devlette koter uygulanır, dermatolojiden randevu alacasın. Sana şimdiden bol şans 1 ay sonraya bile bulmak zor. Aldara hakkında katılmıyorum yazdıklarına. Yanlış yönlendirmeyelim insanları. Evet ahcc yararlı olur bahsettiğin şekilde. Ama aldara hakkında düşüncelerin yanlış çünkü 3 aylık bir tedavi süreci var aldaranın 1 aylık degil. Ayrıca aldara siğil yok etmek için değil siğil yaktırdıktan sonra yeniden çıkmasını önlemek için kullanılıyo genelde

Durum
    Yeni Üye
    Nereden
    bursa

Başlangıç için kadın doğuma aldım yönlendirme olmazsa diye dermatolojiden de sıra alacağım. Aldara yı jinekoloji verdi. Muayene ettikten sonra genital kondilom var 1 ay aldara kullandıktan sonra gel tekrar bakalım dedi. Düşüncemi değil deneyimimi paylaştım aslında yanlış olmasın kimseye bir yönlendirme yapmak istemiyorum çünkü sadece 3 hafta kullandım benim vajina içine yakın bir yer olduğu için aldaranın yaydığını düşünüyorum çünkü kullanım öncesi o kadar yoktu ben de yarım bıraktım. Herhangi bir test veya yaktırma işlemi henüz yaptırmadım. Sürecin çok başındayım.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Başlangıç için kadın doğuma aldım yönlendirme olmazsa diye dermatolojiden de sıra alacağım. Aldara yı jinekoloji verdi. Muayene ettikten sonra genital kondilom var 1 ay aldara kullandıktan sonra gel tekrar bakalım dedi. Düşüncemi değil deneyimimi paylaştım aslında yanlış olmasın kimseye bir yönlendirme yapmak istemiyorum çünkü sadece 3 hafta kullandım benim vajina içine yakın bir yer olduğu için aldaranın yaydığını düşünüyorum çünkü kullanım öncesi o kadar yoktu ben de yarım bıraktım. Herhangi bir test veya yaktırma işlemi henüz yaptırmadım. Sürecin çok başındayım.
    Jinekologlar siğil konusunda başarısız eğer hpv uzmanı değillerse. Dermatoloji bölümünde koter veya kriyo yapar kurtulursun lezyonlardan. Jinekologlar ise hücre değişimi konusunda uzmanlar iç kısımlarda kanser öncüsü lezyon oluşmuş mu bunu smear testinde anlar. Gerekli görürse kolposkopi yapar. Aldara vajina içi ve mukozada kullanılmaz. Yakıcı tahriş edici bir krem. Normal deri üzerine kullanılır

Durum
    Yeni Üye
    Nereden
    bursa

Gittiğim doktorun çok bilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü deri yüzeyinde değildi siğillerim yine de bu kremi verdi eczacı da uyardı ama muayene eden de doktor yani çok ikilem de kalarak bırakmak zorunda kaldım. Bir sorum daha olacak Devlette jinekoloji de hpv testi yapıyorlar mı?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Gittiğim doktorun çok bilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü deri yüzeyinde değildi siğillerim yine de bu kremi verdi eczacı da uyardı ama muayene eden de doktor yani çok ikilem de kalarak bırakmak zorunda kaldım. Bir sorum daha olacak Devlette jinekoloji de hpv testi yapıyorlar mı?
    Sanırım evli olmak gerekiyor test için devlette,30 yas sınırı var . Ben arastırma hastanesinde iyi bir dermatologga kriyo yaptırıyordum bunun yanında ek olarak vitamin ve imutor kullandım bi süre propolis kullandım saglıklı beslenmeye calıstım

Durum
    Yeni Üye
    Nereden
    bursa

Teşekkür ederim, Evli değilim 27 yaşındayım. Sağlıklı beslenme için Ayşegül çoruhlu yu takip ediyordum. Vitaminlere başladım ahcc ve yeşil çay, sigara alkol kullanmıyorum.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kefir, varsa ev yoğurdu, ev turşusu (özellikle karnabahar ve lahana) , pancar, sarimsak, soğan... Bunlar da yardimcı olur

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kefir, varsa ev yoğurdu, ev turşusu (özellikle karnabahar ve lahana) , pancar, sarimsak, soğan... Bunlar da yardimcı olur
    Brokoli'yi de unutmayalım Ve şeker tüketimini azaltmak mümkünse.

Durum
    Yeni Üye
    Nereden
    bursa

Teşekkür ederim. Ahcc kullandığım için mi bilmiyorum ama bi bölgede grup halinde ki siğiller yok olmuş diğer tarafta hala duruyor. Brokoli, soğan, sarımsak, yoğurt bol bol tüketiyorum. Yeşil çay (günde 2), çörek otu yağı içiyorum bazen sabah bazen akşam siğillere etkisi var mı bilmiyorum ama stresimi azaltıyor galiba emin değil bir işe yaramalı 😂, sirke içiyorum biraz sürmeye de başladım, yarın imutor beta glukan a başlıyorum. Spor yapmaya başladım. Stresim azaldı. Kendimi de iyi hissediyorum. Beeo subazlı propolis kullanmaya başlayacağım. Yaptıklarımın işe yaradığını görmek çok mutlu ediyor beni. Hep birlikte yeneceğiz inanıyorum 🤗