Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun soluklu hpv hikayem ve ahcc

Durum
    pelobs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Uzun soluklu hpv hikayem ve ahcc

şimdi kız arkadaşımda ve bende tip 6 var. bu ne zamanhangimize bulaştı bilmiyoruz. hala devam ediyoruz. birlikte ahcc sarımsak ve çörek otu kullanıyoruz..

ikimizde de siğil yok. 3 aydır beraberiz ve farklı kişilerle ilişkimiz olmadı.
    10 gündür ahcc kullanıyoruz.

sorum şu; birimiz tip 6 da negatif olduk. ama digeri olmadı. cinsel ilişkiye girersek negatif olana tekrar mı bulaşır.
    eğer öyle oluyorsa aşıda koruma sağlamazki. yazını okuyunca kafam karıştı hocam

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı pelobs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi kız arkadaşımda ve bende tip 6 var. bu ne zamanhangimize bulaştı bilmiyoruz. hala devam ediyoruz. birlikte ahcc sarımsak ve çörek otu kullanıyoruz..

ikimizde de siğil yok. 3 aydır beraberiz ve farklı kişilerle ilişkimiz olmadı.
    10 gündür ahcc kullanıyoruz.

sorum şu; birimiz tip 6 da negatif olduk. ama digeri olmadı. cinsel ilişkiye girersek negatif olana tekrar mı bulaşır.
    eğer öyle oluyorsa aşıda koruma sağlamazki. yazını okuyunca kafam karıştı hocam
    @pelobs, elturco'ya cevap yazdıysan forumdan seneler önce gitti, ben cevap vereyim.

evet tekrar hpv ile enfekte olursun ancak viral yükü azalmışsa onun da, kondom ile koruma saglayabilirsiniz lakin hpv bulaşmasını sağlayan başka faktörlerde var.

-yeni jiletlenmiş genital bölge mesela.

bu sekilde birlikte olursanız mikroskobik çatlaklar oluşuyor ve sen görmüyorsun oradan hpv'nin girmesi daha kolay. erkek arkadaşında siğil varsa elbet bulaşır sonucta hala hpv pozitif biriyle ilişkiye giriyorsun siğil yoksa düşük ihtimal ama ihtimal sonuçta..karar senin.

Durum
    EbruHzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar ben de de Eylül ayında 16 44 ve Gin 2 çıktı Ahcc ye başladım 4 kutu bitirdim sigara yı bırakamadım günde 3 tane içiyordum nisan ayında tekrar smear ve hpv test yaptırdım sonuç aynı çok moralim bozuldu tekrar ilaca başladım uzun süre devam edicem dr um ekim ayında tekrar kolposkopi yapalım ve duruma göre rahim duvarının bir bölümü alıcam dedi çok üzgünüm ne yapacağımı bilemiyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı EbruHzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben de de Eylül ayında 16 44 ve Gin 2 çıktı Ahcc ye başladım 4 kutu bitirdim sigara yı bırakamadım günde 3 tane içiyordum nisan ayında tekrar smear ve hpv test yaptırdım sonuç aynı çok moralim bozuldu tekrar ilaca başladım uzun süre devam edicem dr um ekim ayında tekrar kolposkopi yapalım ve duruma göre rahim duvarının bir bölümü alıcam dedi çok üzgünüm ne yapacağımı bilemiyorum
    Sigarayı bırakmanı tavsiye ederim ebru, tip 16 dirençlidir tip 44ü bilmiyorum. 8 aya tamamlayabilirsin ben de yüksek riskli hpv tipi grubundaydım, 8 ay kullandım. Ama bu süreçte mümkünse sigara olmasın + kendine çok iyi bakmaya devam et salma kendini yani + cinsel ilişkiden ve jiletten uzak dur.

cin2 gerilemediyse leep yapabilir, ben leep de olmuştum. Kolay bir işlem, düşündüğün kadar üzülecek bir şey degil inan bana. Rahmin tertemiz oluyor öyle düşün bu tip hücreler olmuyor. Nüks oranı da çok düşük eğer gidip tekrar şüpheli bir ilişki yaşayıp hpv ile enfekte olmazsan.

Bu Konu için Etiketler