Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun soluklu hpv hikayem ve ahcc

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Uzun soluklu hpv hikayem ve ahcc

Alıntı kupa7si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir şey sormak istiyorum size
    eşimden bana gectı bana bu et benı dedi ve kendısı hala böyle sanıyor arada kendı kendıen kayboluyor dıye rahat o. eşimle 7 yıldır bırlıkteyım ama bende 1 yıl önce cıktı ben hıc doktora gıtmedım bu sure ıcınde çunku hıc buyumedı dagılmadı nerdeyse. gecen gun doktor bu kondilom dedı henuz etraflıca ögrenmedım haftaya smear ve tıp ıcın gıdecegım.

sormak ıstedıgım şu ..... neden 7 yıl boyunca gecmedı de son 1 yldır cıktı şimdi hamileyım ve son 2 aydır dagılmaya başladı ama hala cok mınıkler gozle zor görulyorlar ben buyutecle bakabılıyorum ancak . sadece 1 tanesı gözle gorulecek kadar buyudu . sizce önemsiz bir tür müdür ?

nerden başlayıp nasıl bir yol izleyecegım bilmiyorum benı korkutan şey 4.5 aylık hamıleyım . normal doguma engel olma fıkrı benı cok uzuyor

eşimde de çok ilginç buyuyup bellı bır boyuta gelınce kendılıgınden kopup dşüyormus niye kendılıgınden kayboluyor anlayamadım bilginiz var mı ?
    sebebi basit: bagısıklıgınız düşük. Tabii bu kadar basite indirgemeyeyim ama olay şu; şu an hamile oldugunuz için de ayrıca bebek sizden direkt olarak komple faydalanıyor, hatta hamılelerin dişleri çürür annedeki kalsiyumu aldıgı icin, bunyenızde saglam degilse zaten hamılelıkle bırlıkte bariz ortaya çıkmıştır. normal doguma engel degil aslında fakat küçük de olsa bulasma riski var bunu riske edip etmemeniz size kalmış.

Durum
    deborah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

srkn kendin nasıl aldın numuneyi? benim erkek arkadaşım da kendi aldı (penis ucundan alsın yeterli dediler- ve negatif çıktı bende 3 tip pozitifken ve biz korunmadan ilişkiye girmişken. o yüzden merak ediyorum sonraki testimizde düzgün yapabilmek için.

Durum
    byasar6983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba Serkan
    Öncelikle yazın için tesekkurler. Bende hpv tip 16 var. Ahcc yi nasıl temin edebilirim ve aşıyı ilk kaç yaşında yaptırdın?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Unhappy Cevap: Uzun soluklu hpv hikayem ve ahcc

Alıntı byasar6983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Serkan
    Öncelikle yazın için tesekkurler. Bende hpv tip 16 var. Ahcc yi nasıl temin edebilirim ve aşıyı ilk kaç yaşında yaptırdın?
    Bu arada asının koruyuculugu 5yılmıs sanırım

Durum
    Tecrübeli Üye

Aşıyı kaç yaşında olduğunu merak ettim. Heryerde 26 yaşına kadar olunacağı yazıyor.

Durum
    srkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aşıyı kaç yaşında olduğunu merak ettim. Heryerde 26 yaşına kadar olunacağı yazıyor.
    Gardasil in Older Women Aged 24-45 Years

Yukarıdaki araştırmada 24-45 yaş arasındaki kadınlarda da Gardasil aşısının aynı şekilde etkili olduğu ortaya konmuş. Ancak Gardasil piyasaya sürüldüğünde rahim ağzı kanserine önlem olarak lanse ediliyordu ve doğal olarak hedef kitle cinsel olarak henüz aktif olmamış veya yeni aktif olmaya başlamış kadınlardı. Bundan dolayı aşıyla ilgili klinik çalışmalar sadece 8-26 yaş aralığındaki kadınlarla yapıldı ve FDA'dan da bu şekilde onay alındı, ancak daha sonradan yapılan çalışmalarda farklı yaş grupları ve erkekler için de aşının gayet etkili olduğu birçok araştırmada gösterildi. Ben 33 yaşında aşı olmuştum bu arada.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada asının koruyuculugu 5yılmıs sanırım
    Gardasil piyasaya çıkalı 10 sene oldu ve ilk aşılananlarda yapılan ölçümlerde antibody levelinin (yani koruyuculuğun) hiç azalmadan devam ettiği gözlenmiş, teorikte koruyuculuğunun ömür boyu olduğu düşünülüyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Tesekkur ederim Serkan. 28 yaşındayım ben de aşıyı yaptırsam faydasını görülüm o zaman.Bır de Ahcc yi nasıl temin edebilirim ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Tesekkur ederim Serkan. 28 yaşındayım ben de aşıyı yaptırsam faydasını görülüm o zaman.Bır de Ahcc yi nasıl temin edebilirim ?
    O konuda Arya'ya danışabilirsin.

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

aşı yaptırmalısın yaşa endeksli değil.

Bu Konu için Etiketler