Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Herpes (hsv) olabilir mi?

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Herpes (hsv) olabilir mi?

Arkadaşlar gerçekten artık ben de çok yoruldum sürekli farklı bir konu açmaktan ama dünyanın en kötü insanına denk gelmiş olmanın pişmanlığı ve acısını yaşarken bir de hastalıklarla uğraşıyorum Bu sefer çok daha kötü hissediyorum çünkü hpvnin tedavisi var ama hsvnin yok. Şimdi durum şöyle 2-3 Ay önce adet döneminden önce vajina girişinde kızarıklık pişik gibi yanma ve minik minik beyaz kabartilar olmuştu adet dönemi bitince geçti ben de önemsemedim. Şimdi yine adet dönemime bir iki gün var ben geçen günlerde baya dar pantolon giymiştim ağrı ve sizlama hissettim pişik gibi yine adet öncesi pişik mi oldum dedim. Aynayla inceleyince bu sefer biraz daha büyük sulu kabarciklar vardı aynı yerde ve çok korktum hsv ömür boyu kalıyor diye. Hsv olabilir miyim bu arada ben daha önce mavi laboratuvarda tüm cinsel hastalıkları tarayan bir idrar testi olmuştum frengi hsv vs. Negatif gelmişti. O zaman lezyon olmadığı için ve sadece idrardan olduğu için yanılma payı var mıdır çok korkuyorum. En kötü ihtimal bu hastalığı kapmissam ne yapacağım nasıl bir yol izleyebilirim artık çok yoruldum önce hpv sonra oral hpv şimdi de bu çıkarsa inanın ömür boyu evlenmeyi ve cinselliği hayatımdan çıkaracağım galiba yine başa döndüm çok kötü hissediyorum yardımcı olursanız sevinirim

Durum
    Kıdemli Üye

Cevap: Herpes (hsv) olabilir mi?

Bana yol gösterebilecek kimse yok mu

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hsv acı yapar dudakta cıkan uçuk gibidir kandan tahlil yaptırın hsv tip 1 tip 2 baktırın gelişmde pcr dada bakılıyor

Durum
    Kıdemli Üye

Pişik gibi çok acıyor İlk önce pişik oldum sandım hatta ama inceleyince kabartilari gördüm. Idrar testi güvenilir midir önceden olmuştum ama hiç güvenmiyorum lezyon yokken nasıl idrarda çıkacak

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pişik gibi çok acıyor İlk önce pişik oldum sandım hatta ama inceleyince kabartilari gördüm. Idrar testi güvenilir midir önceden olmuştum ama hiç güvenmiyorum lezyon yokken nasıl idrarda çıkacak
    İdrardan yapılan test güvenilir degıl sürüntüden yapılması gerek birde kandan bakılması gerek

Durum
    Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hsv yanma ve ağrı yapar.Hsv kandan bakılıyor diye biliyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Devlet hastanesi bu testi yapıyor mu artık ozellere laboratuvarlara para vermekten yıldım

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yok. Ozelde de 200 tl hsv1/2 bakılmıştı bende 2020 yilinda.
    Sürüntüde ise toplu ödedim kalem kalem kac bilmiyorum

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkür ederim magdurella sana hsv başlığında bişey sordum rica etsem cevap verebilir misin iyileşme sürecin hakkında

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Canim ben de her ikisine sahibim.Evet hsv omur boyu kaliyor maalesef ama rahim agzinda bozulma veya kanser gibi kotucul bir hastaliga cevirmiyor. O yuzden endiselenme olsan bile.Bagisikliga gore degisir tabi ki ama sik sik cikan bir sey degil.Surekli ucuk cikmayacak yani.Bagisikligini yuksek tut o yuzden.hsv yi cildiyeci gordugu an anlar.test yaptirmana gerek yok.Kanda veya idrarda cikmaz. Dokundugunda tuvalete gittiginda agrir, yanar hatta zaman zamam sanci yapar.Ama doktorun verdigi ilacla 1 hafta icinde gecer.tedavisi cok uzun degildir
    Hsv de hpv gibi yaygin maalesef :/