Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve doktorlarin kararsizliği

Durum
    Bia
    Bia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve doktorlarin kararsizliği

Arkadaşlar merhaba. size dün yaşadığım olaydan bahsedip fikirlerinizi almak istiyorum. daha önce de demiştim bir kaç yıl önce siğiller için gittiğim doktor bunlar siğil değil, enfeksiyondan kaynaklanabilir demişti. o an ona inanmak işime gelmişti ama hep bir yanım bunlar siğil diyordu. sonra ironik olarak 4 mart hpv farkındalık gününde gittiğim doktor bunlar siğil dedi ama inılmaz umursamaz olduğu için başka bir doktorla görüştüm ve o da evet bunlar siğil dedi ama sonra seni başka birisi ile görüştüreceğim deyip jinekolojik onkoloji doktorunun yanına gittik ve inanılmaz acı dolu bir şekilde vajinamı ve içini kontrol etti ve bunlar kondilom değil dedi. şok oldum. sürtünmeden, pamuk olmayan iç çamaşırlarından hatta günlük pedden kaynaklı travmalar yüzünden olur dedi. ama görüntüleri kesinlikle ben siğilim diye bağırıyor ve o hayır değil derken ondan 15 dk önce başka bir doktor hpvden kaynaklı siğil dedi. anlamıyorum doktorlar nasıl bu kadar çelişebilir? endişemi görünce biyopsi aldı ve test edelim yine de dedi. test 10-15 güne çıkarmış ama tam bir muallakta kaldım. her gün dua ediyorum dediği gibi olsun diye ama yine de emin olamıyorum. bu lanetin teşhisi bu kadar zor mu yoksa buradaki doktorlar mı hiçbir şey bilmiyor? sizin başınıza böyle bir şey geldi mi?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv ve doktorlarin kararsizliği

Benim basima geldi 1 kisi sigil dedi sonraki tum doktorlar degil dedi ve yakilmadi yani donduruldu.
    Biyopsi yaptirmistim bende cikmadi hicbisey. Senin biyopsinde ne cikacak bakalim sonucu yazar misin ?

Durum
    karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba ben de devlet hastanesi, özel hastane, özel muayenehane gezdim ve bir şeyim olmadığını söylediler. En son Hakan Topalismailoğlu teşhisi koydu. Vücudunuzda bir değişiklik hissediyorsanız mutlaka üzerine gidin. Benimki anormal kaşıntıyla kendini gösterdi. Tedavisi bazılarımız için son derece masraflı bu rahatsızlık sebebiyle kendim de dahil insanların zaman kaybetmesine üzülüyorum. Jinekolog, ürolog, genel cerrah, kbb ve cildiye uzmanı seçimleri konusunda bir memnuniyet anketi yapılabilir mi? Enerjimizi daha verimli kullanmış oluruz diye düşünüyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bence dermatologlar cilt yüzeyinde (vajina içinde olan değil, dıştaki deride olan) sigilleri daha iyi anlıyorlar. Ben de ilk jinekologa gitmiştim bir şey değil demişti şaka gibi ama siğil olduğunu biliyordum. Hemen aynı gün dermatologa gittim ve siğil dedi. Yani o bir kere en başta gittiğim jinekologu saymıyorum bile. Kısaca en iyi çözüm aslında biyopsi veya 3-4 doktora birden görünmek.

Durum
    Bia
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence dermatologlar cilt yüzeyinde (vajina içinde olan değil, dıştaki deride olan) sigilleri daha iyi anlıyorlar. Ben de ilk jinekologa gitmiştim bir şey değil demişti şaka gibi ama siğil olduğunu biliyordum. Hemen aynı gün dermatologa gittim ve siğil dedi. Yani o bir kere en başta gittiğim jinekologu saymıyorum bile. Kısaca en iyi çözüm aslında biyopsi veya 3-4 doktora birden görünmek.
    Peki biyopsi sonucu kesin mi? Çünkü test edilemeyen bir tip olup negatif gelebilir sonuç. Kafamda deli sorular.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Doğru yerden örnek alınırsa eger pataloji kesin sonuc verir

Durum
    Bia
    Yeni Üye

bugün geldi sonuc...hpv

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı karakedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de devlet hastanesi, özel hastane, özel muayenehane gezdim ve bir şeyim olmadığını söylediler. En son Hakan Topalismailoğlu teşhisi koydu. Vücudunuzda bir değişiklik hissediyorsanız mutlaka üzerine gidin. Benimki anormal kaşıntıyla kendini gösterdi. Tedavisi bazılarımız için son derece masraflı bu rahatsızlık sebebiyle kendim de dahil insanların zaman kaybetmesine üzülüyorum. Jinekolog, ürolog, genel cerrah, kbb ve cildiye uzmanı seçimleri konusunda bir memnuniyet anketi yapılabilir mi? Enerjimizi daha verimli kullanmış oluruz diye düşünüyorum.
    Tartışmasız bu işin uzmanı dermatologlar. Ama istisnalar var mesela Dr Levent Türk gibi ürolog çok nadirdir. Kadınlar için özel olarak hpv uzmanı jinekologlar, erkekler için ise kesinlikle dermatologlar. Vajina dışı siğil için de kadınlar dermatologlara gidebilir. Gözle bile tanı koyar dermatolog cilt hastalıklarının uzmanı çünkü. Jinekologa gitti kız arkadaşım leke bu bişey değil dedi mesela saçma sapan... O yüzden hpv tecrübesi olan doktorlar bulmak önemli

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ahmet'e katılıyorum. Vajina dışındaki deri için dermatologa gidilmeli çünkü onlar deri hastalıkları uzmanı. yani jinekolog da elbet bilir ama siğili en iyi dermatolog saptar gibime geliyor.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Evet ben de cildiye ye gitmiştim iyi bir dermatologtu kendiside