Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4 tane yüksek tip :( tip 31-39-51-67

Durum
    Zey92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

4 tane yüksek tip :( tip 31-39-51-67

Merhaba
    Bir kaç gün önce tam 6 tane tip taşıdığımı öğrendim.
    Tip 31-39-51-67 bir de düşük risk iki tane.
    Bu hafta kolposkopi olacağım. Yaşım 31
    Çok stresliyim. Odama kapandım nefes alamıyorum. Sürekli hpv ile ilgili araştırma forumlarda okuyorum.
    Bu tipleri taşıyıp negatif olan var mı aramızda?

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 4 tane yüksek tip :( tip 31-39-51-67

Öncelikle hiiç stres yapma. İnan bana birçok insan bu hastalığa sahip. Amerika da aktif cinsel hayatı olan herkes bu hastalığı geçirecektir deniyor. Biz de cinsel herhangi birşey hiç konuşulmadığı için hiç duymadın malesef. Sadece bol bol araştır. Önlemini al ve hemen işe başla. Kolposkopide rahimde lezyon var mı bakılır. Varsa korkma temzilenir gerekirse. Kansere sebep olabiliyor dendiği için ilk etapta panik yapılıyor ama bu 5-10 yıllık bir süreç ve sen artık bunun farkında olduğun için iş oraya hiç gelmiyor. Sen artık takiptesin bir değişiklik olursa zaten önleyeceksin. Siğil çıktıkça yaktırıyorsun sigarayı alkolü bırakıyorsun ahcc propolis vb takviyelerle kendine en az bir yıllık bir düzen kuruyorsun sağlıklı beslen düzenli uyu spor yap bağışıklığını yükselt. Bunun için de en önemlisi stresten uzak durmalısın. Yalnız değilsin dikkat ettiğin bu süreci iyi yönettiğin sürece hepsi geçecek.

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim 🙏 sigara kullanmıyorum. Ama aldığım bu sonuçla şok oldum
    Hepsi riskli. Tip 31 için 16 kadar tehlikeli olduğunu duydum izlediğim doktorlardan.
    aklımdan atamıyorum. Ameliyat olacak seviyeye gelmekten korkuyorum. Elimden geleni yapacağım bu sene atmak için. Ahcc başlamam gerek.

Durum
    Özel Üye

Bak ben de 33 ve 56 var cin1 cikmisti gecen sene kolposkopi kendi kendine geriledi. Yuksek riskli tiplerde negatif olmak uzun suruyor iste 2 yillik bir surec en fazla ama cok adaman lazim kendini bu surece. O uzun sure hpv tasiyanlar var ya kroniklesenler onlar hic umursamayanlar tedavi icin hicbirsey yapmayanlar. Ben gecen sene ahccye baslasaydim bu sene negatiftim belki de.Gecen sene hayatimi duzenli hale getirmem bile farketti geriletti rahim ici lezyonlari tertemiz suan. Simdi sen de iyice arastir duzenini kur. Benim basligimdan benimkini de incekeyebilirsin belki yardimci olur herseyi incele forumu hatmet. Bu arada cinsel perhiz de yapman lazim.

Durum
    Yeni Üye

Yok ben zaten kimseyi istemiyorum görmek şuan cinsellik benden uzak olsun. Başıma neler geldi. bu stresi atlatmam gerek önüme tedavime bakabilmek için. Aklımdan gitmiyor bir an bile 😞

Durum
    Özel Üye

Hepimizin bildiği bir duygu o. Hem ilk şok hem de belirsizlik insanı korkutuyor. Paylaşabileceğimiz bir hastalık da olmadığı için dert oluyor ilk etapta ama forumda bol bol konuşabilir içini dökebilir be bilgi edinebilirsin. Stres yapmamaya çalış öncelikle. Bir plan çizmen sana çok yardımcı olacak bu konuda. Günlük bir rutinin olsun iste beslenme yürüyüş aldığın takviyeler sana iyi gelecek itkisel şeyler. Zaten vücudumuza o kadar iyi bakıyoruz ki inan tüm bu değişiklikler mental olarak da ahatlatacak seni. Bence şimdiden bunların üzerine düşün ve araştır Bir de obu duygu geçecek merak etme sevgili arkadaşım testlerle düzenli takpile araştırmayla beraber kontrol altına aldıkça süreci kaygı seviyen de yavaş yavaş azalacak.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eski üyelerden kimse kalmadı forumda çoğu negatif oldu takarak hayatınızı zindan etmeyin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yapman gereken şey aslında kendini nadasa alıp cinsel diyet yaparak (jilet de kullanmayarak) çok iyi beslenmen ve kendine iyi bakman @zey.
    Tabi düzenli kontrollerini yaptırman, siğil çıkıyorsa 20-30 günde bir gidip sigilleri yok ettirmen de önemli. Ahcc kullanımını öneririm ama 6 ay, 6 tane tip için yeterli gelmeyebilir. Negatif olduğun tipler olur ama hepsi 6 ayda negatif olabilir mi bilmiyorum ondan dolayı 9-10 aylık bir kullanım düşünebilirsin, 6 aydan sonra test yaptırıp hangileri negatif olmuş vs bakıp sen de yön verebilirsin benimki bir fikir sadece.

Durum
    Yeni Üye

Ben de öyle düşünüyorum. 6 ay Ahcc kullanıp bir test olmayı düşünüyorum. Duruma göre devam edeceğim. Ama Ahcc denemeye değer diyorum. Sizce 1-2 sene içerisinde gerçekten atar mı bu kadar riskli tipler ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Zey92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de öyle düşünüyorum. 6 ay Ahcc kullanıp bir test olmayı düşünüyorum. Duruma göre devam edeceğim. Ama Ahcc denemeye değer diyorum. Sizce 1-2 sene içerisinde gerçekten atar mı bu kadar riskli tipler ?
    atabilir, hepsini soruyorsan bilmiyorum. benim bilebileceğim bir şey değil bu. ama mutlaka 3-4 tanesini atarsın.