Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: negatif olduktan sonra cinsel yaşam

Durum
    Bia
    Bia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

negatif olduktan sonra cinsel yaşam

hepinize merhaba. çok merak ettiğim bir konu bu. diyelim ki testlerimden negatif sonucumu alabildim. partnerim de negatif olduğu sürece ila kondom veya farklı önlemler almak zorunda mıyım? yani ben negatif olduktan sonra hala bulaştırıcı olur muyum? bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: negatif olduktan sonra cinsel yaşam

Negatifsen ve partnerinde tasimiyorsa yuzde yuz tek eşli olduğuna inanabiliyorsan tabiki korunma ama riske deger mi karsindakinden emin misin bunu ölç tart

Durum
    Özel Üye

Bende negatifim ama virus tasiyorum bu da var yani sadece tipi bulunamıyor lsil smear sonucum var

Durum
    Bia
    Bia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende negatifim ama virus tasiyorum bu da var yani sadece tipi bulunamıyor lsil smear sonucum var
    negatif olup nasıl hala virüs taşıyabiliyorsun orayı anlamadım :/

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

ne olursa olsun evlenmiyorsan ve tek eşli değilseniz prezervatif kullanmanız sizin yararınıza olur. Çünkü insanlar yalan söyleyebilirler bende bir şey yok diyebilirler, siğil yoktur belki ama hpv taşıyıcısıdır mesela. O yüzden senin yerinde olsam kimseye güvenmem ve prezervatif kullanırım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv negatif olup da hpv virüsünü taşıyamazsın @mağdurella. Negatifim derken başka bir şeyi kastediyorsun sanırım çünkü hpv negatifsen virüsü taşıyamazsın, virüs yoktur zaten.

Durum
    Özel Üye

Arya smear sonucum lsildı.geldigim günden beri yaziyorum kac kez hpv testi yaptirdim negatif cikiyor ama smear in bozuk gelmesi hpv etkisiyle oluşur diyor doktorlar muhtemelen virus tipi tespit edilemiyor yuksek riskli ki lsil olusmus alınan suruntude de hata olabiliyor bircok kez alinsa bile. O yuzden negatiflige guvenmemesi adina ornek verdim. Smear düzgün hpv negatifse ayri tabiki. @Arya

Durum
    sissyspacek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya smear sonucum lsildı.geldigim günden beri yaziyorum kac kez hpv testi yaptirdim negatif cikiyor ama smear in bozuk gelmesi hpv etkisiyle oluşur diyor doktorlar muhtemelen virus tipi tespit edilemiyor yuksek riskli ki lsil olusmus alınan suruntude de hata olabiliyor bircok kez alinsa bile. O yuzden negatiflige guvenmemesi adina ornek verdim. Smear düzgün hpv negatifse ayri tabiki. @Arya
    Benim de aynı şekilde, vajinamda siğil olmasına ve kolposkopi sonucumun cin 2 gelmesine rağmen hpv testim negatif geldi. Doktor bende olan türün, bakılan 50 türün içinde olmadığı çıkarımını yaptı

Durum
    Ceyda55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Testler belli tiplere bakılıyor negatif geldiğine göre sen de bulanan tipe bakılmamış diye düşündüm ben de okuduğum da. Bütün yüksek tiplere bakılmamış demek ki. En azından negatifi görmekte güzel bir motivasyondur senin için. Ben 7 tipi görünce yaşadığım dehşet vericiydi yani lezyon var mı sende?@ mağdurella

Durum
    Özel Üye

Yani gelisim lab ugur lab(49 tip) ve bursa sehir hastanesinde baktirdim yuksek riskli tipler negatif.
    Bencede bu belli basli tiplerin disinda kalan yuksek risk diye tanimlanmamis ama zarar veren tipler mevcut olabilir.
    Evet motive edici ama belirsiz ve kafa karıştırıcı bu yuzden ben smear normal,kolposkopi temiz ve lezyon yoksa negatifsin diyorum kontrolu birakmamak lazim. En basinda arkadaşımızın dediği gibi hpv negatif gelir gelmez sevinmemeliyiz. Diger durumlarda temiz olmali. Benim lezyon suan yok ama suphe her zamanki gibi var @ceyda55