Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv 18 sigil yapar mi

Durum
    adlimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv 18 sigil yapar mi

Arkadaslar merhaba ben 2 ay once hpv 18 cin oldugumu ogrendim. Bende hic sigil yoktu doktor da bir sey gormemisti. Bugun ufak bir beyazlik gordum hafif aciyor da arada. Bildigim kadariyla tip 18 de sigil pek olmuyor. 1 bucuk aydir ahcc kullaniyorum 10 gun de deflagyn kullandim regl donemimden sonra bu cikti. Normalde de kil donmeleri olan bi insanim ama bu farkli geldi. Hpv den dolayi sigil cikmaya baslamis olabilir mi

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv 18 sigil yapar mi

Yapabilir.Benim de 16 ama sigilim cikmisti.Sigil yapan turude bulasmis olabilir veya baska bir hastalikta olabilir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Normalde yüksek riskli hpv tipleri siğil yapmaz diyorlar ama yapabiliyor maalesef. düşük risklere oranla siğil yapma ihtimali az olduğu içim söylüyorlar sanırım. Ben de yüksek risk taşıyordum ve siğil çıkartıyordum mesela.

Durum
    Merv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende de 18 var ve arada siğil çıkıyor maalesef. İlk başta iç kısımda çıkmıştı lazerle yaktırdım. Son dönemde dışta 2 tane siğil olduğunu tahmin ettiğim bişeyler çıktı. Elma sirkesiyle müdahele ettim. Ama bende biri yüksek olmak üzere 3 tip daha var onların etkisi mi 18 in mi bilemiyorum artık