Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erken Teşhis 16-45-6

Durum
    demi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Erken Teşhis 16-45-6

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen gidince jinekolguna gisterdin mi oralari o ne dedi?
    Bunlar daha yeni oluştu. Haftaya gidince göstereceğim. Şimdiden artık epilasyon bile yapmıyorum herhangi bir artış olmasın diye. İyi ki burayı keşfetmişim ve bilgilenmişim. Test olmasam belki ancak gelecek seneye smear testimde ciddi problem olduğunu görerek de öğrenebilirdim tedavi olmadan...

Sence sürecin çok başında olduğum düşünüldüğünde kendimi bütün bunlarla şanslı olarak görebilir miyim?

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tabiki arkadasim elbette bir fark yaratir. Bence simdi bu 9 ay-1 yillik surecte hpvyi bunyenden atmak icin neler yapacaksin onlari planla. Bagisikligini guclendirmen şart. Bunun icin dikkat etmen gereken seyleri arastir ve bir rutin kur kendine. Hergun mutlaka yesilcay ve kefir tüket. Uykuna dikkat et. Sigara alkol birak. Sigarayi birakamiyorsan da cok aza indir. Spor yap. Tursu, yogurt bunlar da kefir gibi icerdikleri probiyotiklerden oturlu. Burada herkesin arastirip kendisi icin uygun gordugu bir rutini var benim rutinimi basligima girip inceleyebilirsin. Mesela baska kullanicilar propolis ve aldara krem kullaniyor onlara da bak. Planini kur bir sene uygula ve kesinlikle stresten uzak ol 🙋*♀️

Durum
    Yeni Üye

Ben biraktim sigarayi bir ay oluyor sen de bir daha boyle bir motivasyon bulamazsin kurtul hemen 🙋*♀️
    Ay umarım ya! Mükemmel olur bırakmak

Durum
    Yeni Üye

Tabiki arkadasim elbette bir fark yaratir. Bence simdi bu 9 ay-1 yillik surecte hpvyi bunyenden atmak icin neler yapacaksin onlari planla. Bagisikligini guclendirmen şart. Bunun icin dikkat etmen gereken seyleri arastir ve bir rutin kur kendine. Hergun mutlaka yesilcay ve kefir tüket. Uykuna dikkat et. Sigara alkol birak. Sigarayi birakamiyorsan da cok aza indir. Spor yap. Tursu, yogurt bunlar da kefir gibi icerdikleri probiyotiklerden oturlu. Burada herkesin arastirip kendisi icin uygun gordugu bir rutini var benim rutinimi basligima girip inceleyebilirsin. Mesela baska kullanicilar propolis ve aldara krem kullaniyor onlara da bak. Planini kur bir sene uygula ve kesinlikle stresten uzak ol ��*♀ï¸
    Çok çok teşekkürler

- Uykuma dikkat ediyorum. Doktor arkadaşım gece 11 ile 3 arasında mutlaka uyumam gerektiğini söyledi. Bu konuda artık hassas davranıyorum.
    - Her sabah içinde çinko, c vitamini ve propolis olan bir efervesan tüketiyorum (youplus markalı) ama beeo alacağım sanırım. Herkes ondan bahsetmiş.
    - Her gün iki büyük bardak limonlu yeşil çay içiyorum (suyu tam kaynatmadan demliyorum antioksidan özelliği gitmesin diye ve limon 7 kata kadar güçlendiriyormuş)
    - Her gün 2 litre su içiyorum. Bol bol yeşillik, meyve, ceviz, çörekotu tüketiyorum. Zerdeçal ve kefire de başlayacağım.
    - Her gün bir adet probiyotik shot atıyorum.
    - Her gün 1 adet de immun 44 kullanıyorum (doktorum vermişti)
    - Alkol kullanmıyorum. Zaten aram yok. Tek kötü alışkanlığım sigara.
    - Ve son olarak yürüyüş yapıyorum egzersiz niyetine.

Yukarıda bahsettiklerim son 4 gündür yaptıklarım, pozitif haberini alır almaz...

Yarın elime AHCC ulaşır diye düşünüyorum. Timehealth marka sipariş verdim. Günde 6 adet alacağım bakalım. 6 ay kullansam ikinci kolposkopimde ilerleme var mı yok mu oradan bile belli olur diye düşünüyorum

Durum
    Özel Üye

Bu anlattiklarin gayet iyi bence. Benim de 15 gun oldu ahccye baslayali 33 ve 56 var ikiside yüksek riskli ama bir sene ahcc kullanmadan once dikkat ettim biraz cin1 di geriledi bu sene temiz cikti smear. Zaten vucut temizlemek icin var gucuyle calisiyor bir de bu kadar yardim ettikten sonra neler olur 🙋*♀️

Durum
    Yeni Üye

Bu anlattiklarin gayet iyi bence. Benim de 15 gun oldu ahccye baslayali 33 ve 56 var ikiside yüksek riskli ama bir sene ahcc kullanmadan once dikkat ettim biraz cin1 di geriledi bu sene temiz cikti smear. Zaten vucut temizlemek icin var gucuyle calisiyor bir de bu kadar yardim ettikten sonra neler olur ��*♀ï¸
    Bence de. Benim tek korkum vücuda bir anda yüklenince otoimmun etkisi yaratması. Çok hızlı ve ani bir değişiklik oldu. Bu sebeple AHCC'nin bağışıklığı coşturması iyi mi kötü mü bilemiyorum. Bir de her şeyin aynı anda yapılıyor olması beni ikilemde bıraktı. Ya ama şöyle 6 ay sonra negatif sonucu alsam var yaaaaa Umarım hepimiz bir an önce iyileşiriz!

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı demi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben STD araştırmalarımdan sonra ve pozitif olduğumu bilmeden korunmak amacıyla HPV aşısına bile başlamıştım. Üç hafta önce de ilk dozumu olmuştum. Geçen hafta ise test sonuçlarım geldi ve 6-16-45 pozitif olduğumu öğrendim. Henüz kolposkopi yapılmadı, randevu alacağım.

Benim merak ettiğim mesele şu: Bu virüsü çok büyük bir ihtimalle son 1-2 ay içerisinde kaptım. Öncesinde kapmış olmam çok düşük ihtimal.

Virüsü kapma sürem yeni olduğu düşünüldüğünde, şimdiden bağışıklığımı güçlendirmeye çalışmam, ilk doz aşımı çoktan olmam ve AHCC'ye de başlayacak olmam ile sizce bunu ne kadar süre içerisinde atabilirim?

En beklemediğim şeydi HPV...
    Çok avantajlı başlamışsınız ne kadar erken sürede teşhis edilirse o kadar iyi

Durum
    Özel Üye

Yani bunu bilemiyorum sevgili demi ben ayni sebepten yalnizca ahcc kefir çay ve bir portakal gunluk rutinime net bunlari aldim iste bol yogurt turşu tuketiyorum sarimsak sogan tuketiyorum ve yalnizca ev yemegi yiyerek iste karnibahar brokoli mevsim sebzeleriyle ve elbette protein alimina dikkat ederek yasiyorum. Baska bir vitamin veya destekleyiciye gerek duymadim cunku bana yeterli geldi ama dedigim gibi beslenmeme cok dikkat ediyorum ve butun gerei vitaminleri alabildigime inaniyorum. Sadece propolis eklesem belki onu eklerim ama kararsizim ona bile gerek yok hergun birbkasik bal yiuorum mesela. Zencefil corek otu bunlari da yazmislar forumda. Bence yeterli bunlar 😊 Günluk 2bucuk- 3 litre de su tuketiyorum mutlaka

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@Hpvbursa propolis ekle kesinlikle akşam yemeğinden 2 saat sonra 15-20 damla her gün yarım çay bardağı suya. Tavsiye ederim indirime girmiş eğriçayır marka veya beeo marka propolis. Ben eğriçayırdan yanayım ama beeo kullananlar da var sonuç olarak içerik aynı %30 propolis içerecek ve alkol bazlı olacak dikkat edilmesi gereken bu. Su bazlıların yararı az. Propolisi de ekle. Benim bu işlerle uğraşan bir tanıdığım var propolis getiriyor bana da kendisi yapıp ama kararsız kaldım ben de marka mı alsam acaba hangisi daha iyidir diye bilemedim .

Durum
    Özel Üye

Ahmet 70 lira civari sanirim 20ml. Ne kadar gidiyor bir paketi?