Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erken Teşhis 16-45-6

Durum
    demi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation Erken Teşhis 16-45-6

Merhabalar,

Ben STD araştırmalarımdan sonra ve pozitif olduğumu bilmeden korunmak amacıyla HPV aşısına bile başlamıştım. Üç hafta önce de ilk dozumu olmuştum. Geçen hafta ise test sonuçlarım geldi ve 6-16-45 pozitif olduğumu öğrendim. Henüz kolposkopi yapılmadı, randevu alacağım.

Benim merak ettiğim mesele şu: Bu virüsü çok büyük bir ihtimalle son 1-2 ay içerisinde kaptım. Öncesinde kapmış olmam çok düşük ihtimal.

Virüsü kapma sürem yeni olduğu düşünüldüğünde, şimdiden bağışıklığımı güçlendirmeye çalışmam, ilk doz aşımı çoktan olmam ve AHCC'ye de başlayacak olmam ile sizce bunu ne kadar süre içerisinde atabilirim?

En beklemediğim şeydi HPV...

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Erken Teşhis 16-45-6

Cok gecmis olsun demi. Baya avantajli baslamissin. Dusuk riskliler 6 ay, yuksek risklilerse 8-9 aylik kullanimda negatif oluyor deniyor. Sende hem 16 hem de birkac tip var ya bence sansa birakmana hic gerek yok direk 9 ay kullan 🙋*♀️

Durum
    Yeni Üye

@hpvbursa, evet gerçekten avantajlı olduğumu düşünüyorum. Bir de geçen ay hiv, kladmidya, gonore, hepatit vs ne varsa bütün testleri yaptırmıştım. Şimdiden önlem olsun diye hpv aşısına da başlamıştım. Bir tek hpv testi sonucum çıkmamıştı. Onun haberini alırken tansiyonum düştü, gözlerim karardı resmen.

Bilmiyorum. Belki aşıyı da olduğum için ve immun 44 + güçlendiriciler + yeşil çaya başlamam ile vücudum "bir sorun var ve savaşalım" moduna geçmiş olabilir diye düşünüyorum. Halihazırda görünen bir siğilim de yok. Ancak iki gün önce üç adet normal bene benzeyen kahverengi noktalar gördüm. Bunlar siğil başlangıcı diye tahmin ediyorum.

Durum
    Özel Üye

Cinsiyetini bilmiyorum ama kadinsan iyi bir jinekolog ve smear testi yaptirman gerekiyor cunku 16 rahimde degisiklik yapabiliyor

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cinsiyetini bilmiyorum ama kadinsan iyi bir jinekolog ve smear testi yaptirman gerekiyor cunku 16 rahimde degisiklik yapabiliyor
    Kadınım. Özel hastaneye gidiyorum ve doktorum çok iyi. Haftaya kolposkopi yaptırıp göreceğiz bakalım herhangi bir anomalilik var mı diye. Umarım şu süreci cerrahi bir işlem olmadan ve en kısa sürede atlatırım. Sigarayı da bıraksam benden sağlıklısı yok resmen.

Durum
    Özel Üye

Sigilleri hemen hallettirmen gerekiyor viral yükünü dusurmelisin virusun ki bir an once yensin vucudun hpvyi. Ben hep koter yaptirdim cok memnun kaldim.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigilleri hemen hallettirmen gerekiyor viral yükünü dusurmelisin virusun ki bir an once yensin vucudun hpvyi. Ben hep koter yaptirdim cok memnun kaldim.
    Henüz siğilim yok. Sadece üç adet kahverengi noktacık var ama onlarda da siğile benzer bir doku oluşması yok henüz. Acaba bunu minimum etki ile atlatmam mümkün olabilir mi?

Durum
    Özel Üye

Ben biraktim sigarayi bir ay oluyor sen de bir daha boyle bir motivasyon bulamazsin kurtul hemen 🙋*♀️

Durum
    Özel Üye

Sen gidince jinekolguna gisterdin mi oralari o ne dedi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

bence de baya avantajlı, özel mesajda da yazdım