Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv geçmişi

Durum
    Güler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv geçmişi

Merhaba arkadaşlar benim hpv geçmişim yaklaşık sekiz yıl öncesine dayanıyor,ilk karnınahar şeklinde siğillerle fark ettim hemen doktora gittim,ilk başta yakıtı ama geçmedi tabi smer testi sonrası tipini hatırlamıyorum tam,kanserli olanından ama hiç korkma yeneceğiz demişti sevgili doktorum Feridun Dede,ilaç kullanarak geçti siğiller ilk her üç ayda bir bir sene sonra altı ayda daha sonrada her yıl smer testi yaptırım o günden sonrada çok şükür hiç siğil olmadı,şimdi kafama takılan ve sizden yardım isteyeceğim konuya geliyorım çünkü bu gün hpv başlıklı bi yazıdan sonra tekrar korkularım başladı,okuduğum bi yazıda genelde 10-15 yıl sonra kanser oluyo diye yazılmıştı,cevabını istediğim husus arkadaşlar siğil tekrar etmediği için ben bu hpv vürüsünden tamamen kurtulmuş olabilirmiyim değerli arkadaşlar biraz uzun oldu ama herkese geçmiş olsun Allah tez zamanda şifa versin dileklerimi sunarım,sevgiyle...

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv geçmişi

Merhaba guler, 10 yil sonra kanser olma durumu hpv oldugundan haberi olmayan veya sonrasinda kontrollerini hic yaptirmayan kisiler icin daha cok gecerli.ozellikle rahim agzi kanseri icin konusuyorum.Sen duzenli smear testlerini yaptirmissin.herhangi bir hucresel bozulma olsa gorulurdu.Ama en son ne zaman smear testi yaptirdiniz tabi ki o da onemli.Ayrica negatif olup olmadiginiz ancak hpv dna testiyle anlayabilirsiniz.Bence bir test yaptirin.Sonrasinda smearinizde temiz gelirse atlatmissiniz demektir.Sigil cikip cikmamasi, tehlikeli hpv tipinin vucudunuzdan atilip atilmadigini gostermez.Test ve smear gerekli

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kesinlikle.
    Once cin1 sonra cin 2 sonra cin 3 ardindan kanser bildigim kadariyla.
    Duzenli smear yaptirdiysaniz sakinca yoktur.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba guler, 10 yil sonra kanser olma durumu hpv oldugundan haberi olmayan veya sonrasinda kontrollerini hic yaptirmayan kisiler icin daha cok gecerli.ozellikle rahim agzi kanseri icin konusuyorum.Sen duzenli smear testlerini yaptirmissin.herhangi bir hucresel bozulma olsa gorulurdu.Ama en son ne zaman smear testi yaptirdiniz tabi ki o da onemli.Ayrica negatif olup olmadiginiz ancak hpv dna testiyle anlayabilirsiniz.Bence bir test yaptirin.Sonrasinda smearinizde temiz gelirse atlatmissiniz demektir.Sigil cikip cikmamasi, tehlikeli hpv tipinin vucudunuzdan atilip atilmadigini gostermez.Test ve smear gerekli
    yanıtınız için çok teşekkür ederim,her yıl düzenli smear yaptırdım,sadace bu yıl corona dolayısıyla yaptırmadım,hpv testi hiç yaptırmadım şuan yurt dışındayım Türkiyeye döner dönmez yaptıracağım

Durum
    Yeni Üye

Evet her yıl yaptırdım sadece bu yıl yaptırmadım

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Rica ederim.Kanser degilsinizdir gecen sene yaptirmissiniz sonucta korkmayin.Ama ozellikle hpv 16 gibi tipler vulva vajina gibi kanser turleriylede iliskili.Herhangi bir anormallikte doktora gitmemiz sart. Korkmamak ama tedbiride elden birakmamak gerekli.

Durum
    Yeni Üye

Kesinlikle,Allah herkese acil şafalar versin🤲