Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Manisa jinekolog önerisi ve cin1

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Manisa jinekolog önerisi ve cin1

Arkadaslar merhaba, iki hastanede yaptirdigim ve temiz gelen smearime ragmen yakin zamanda kolposkopi oldum ve bugun sonucumda cin1 yaziyordu. Siram bir turlu gelmedigi ve ise yetismek zorunda kaldigim icin doktorla gorusemedim.Ve bir surede gidemeyecegim muhtemelen.O yuzden cin1 olan arkadaslarin tecrubelerinden yararlanmak ve manisali( merkez) olan varsa jinekolog onerinizi almak istiyorum.Farkli doktorlarla degil bir tane doktorla surecin takibini yapmak istiyorum.
    Cin1 olan arkadaslar kac ay araliklarla smear ve kolposkopi yaptirdi merak ediyorum. Smeare kalsa bir sikintim yok, o yuzden takip sanirim kolposkopiyle yapilacak ? Ama sik sik kolposkopi yaptirmak ve oradan parca alinmasi rahim agzi icin sikinti yapmaz mi?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Manisa jinekolog önerisi ve cin1

Merhaba gecmis olsun. Zaten sık sık hicbir doktor kolposkopi yapmaz. 6 ay arayla yapılıyor yani yapilmaz diye birsey yok ama geneli bu sekilde. Takip ettigim bi prof.jinekolog artik dünyanın cogu yerinde smear yerine hpv tiplendirme dikkate aliniyor diye yazi paylasmisti. Siz smearda aldirin hpv tipiniz yuksek ise size 6 ayda bir kolposkopi yaparlar. Hpv negatif ise yilda 1 hpv+smear diyorlar. Kontrolleri aksatmamalisiniz

Durum
    Kıdemli Üye

Tesekkurler 🙏 bazi yerlerde 3 ay arayla demisler , sıkı takip olarak bahsedilmis.Sıkıdan kasıtı merak ettim.ben de 2 3 ayda bir kolposkopi yapacaklarini sanmiyorum. Ama smearlerde guvenilir degil. Bir de ben bu virusu hep yakin zamanda kapmis oldugumu dusundum ne ara cin 1 yapmis sasirdim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Genelde 6 ay arayla yapılır kontrol grubundaki hastalar için. 3 ay sadece smear yaptırdınız diyelim sonra bir işlem oldunuz ondan sonraki gelişmeyi görmek için 1 seferlik falan yapabilirler ama bunun oluru 6 ayda 1 hpv hastaları için.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sevgili nora benim gecen sene cin1 di ahcc kullanmadim ama sigarayi alkolu azalttim saglikli beslendim uykuma cok ozen gosterdim cinsellige ara verdim hafif de spor yaptim stresten uzak kalip bir seneyi doldurdum bu ay temiz cikti smearim gerilemis. Zaten cin1 cogu insanda bagisikligini saglam tuttugun surece geriliyormus. Ama cin2 olsa bile leep yaptiriyorsun temizliyorlar korkacak endiselenecek hicbirsey yok oncelikle onu soyleyeyim 😊🙋*♀️ Simdi bu asamada yapacagin seyler cok basit hemen soyluyorum;
    1. Üç ayda bir smear
    2. Doktorun onerdigince kolposkopi (cok sik yapilmiyor)
    3. Bu surecte strese yer yok. Bagisikligini saglam tutuyorsun. Alkol sigara yok, spor var duzenli uyku saglikli beslenme var. Bence cinsellige ara ver. Sigillerini takip et cikarsa hemen hallettir viral yükunu azalt virusun. Yesilcay ic kefir ic. Icini de ferah tuut 🙋*♀️

Durum
    Özel Üye

Bir de ahcc kullan. Benim bir iki hafta oldu baslayali ama hpvye karsi en iyi destekci. Hem forumda bol bol gorebilirsin hem de yabanci kaynaklardan arastirabilirsin.

Durum
    Özel Üye

Cin1 virusun etkisi. Virusu ne kadar cabuk vucuttan atarsan problemi de o kadar cabuk kokunden sökup atarsin

Durum
    Kıdemli Üye

Tesekkur ederim arkadaslar bilgilendirme icin. Ahhc kullaniyordum hpv oldugumu ogrendigimden beri zaten , ara vermistim bir sure bugun tekrar basladim virusu atmak icin buradaki bir cok seye uymaya calisiyorum. Umarim hepimiz sorunsuz atlatiriz bu sureci.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim arkadaslar bilgilendirme icin. Ahhc kullaniyordum hpv oldugumu ogrendigimden beri zaten , ara vermistim bir sure bugun tekrar basladim virusu atmak icin buradaki bir cok seye uymaya calisiyorum. Umarim hepimiz sorunsuz atlatiriz bu sureci.
    Hpv negatif olmak konusunda ahcc'nin düzenli kullanımı çok önemlidir. Ara vere vere kullanırsanız negatif olmama riskini de kabullenmiş oluyorsunuz. O sebeple düzenli kullanmayı tavsiye ederim. Deneylerde kimse ara vermedi

Durum
    Kıdemli Üye

Maddiyattan dolayi ara vermek zorunda kaldim.Butcemi epey sarsiyor.kullandigim 1.5 ay çope mi gitti yani