Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV kapmak mı boşanmak mı fikirleriniz lütfen?

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV kapmak mı boşanmak mı fikirleriniz lütfen?

Daha önce hpvli değilim ancak olmak üzereyim diye başlık açmıştım özet geçiyorum ben 32 yaşımda erkeğim hayatımda hiç ilişkiye girmedim evlendikten sonra eşimde tip 51 olduğunu öğrendim ilişkiye girmeden önce sonra 1.5 sene hiç ilişkiye girmedik son 6 ayda gardasil 4 aşısını oldum son aşı geçen hafta bitti 1.5 sene geçtiği için eşim beklenmeyecek artık kendisini oyaladığımı düşünüyor artık ondaki tip 51 kalıcı olmuş 8 yıldır varmış ancak 1 2 defa siğil çıkmış şimdiye kadar ondaki hpv çok aktif değil pek belirti vermiyor ancak testlerde çıkıyor en son 2. defa siğil 3 yıl önce çıkartmış SONUÇ OLARAK BENİM AŞIM BİTTİ İLİŞKİYE GİRMEYE ÇALIŞINCA YAPAMIYORUM KORKUYORUM EŞİM KARAR VERMEMİ İSTİYOR AŞINI DA OLDUN YA BİRLİKTELİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRELİM YA DA AYRILALAIM DİYOR SİZCE NE YAPAYIM ONU SEVİYORUM DA KARAR VERMEK ÇOK ZOR HPV İÇİN AYRILINIR Mi BULAŞMASINDAN İYİ Mİ KÖTÜ MÜ HPV BULAŞMASI MI YOKSA BOŞANMAK MI? (not: birbirimizi çok seviyoruz)

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV kapmak mı boşanmak mı fikirleriniz lütfen?

Bence boşanmak nedenlerine gelince
    1- Evlendikten sonra size gerçekleri açıklıyor
    2- Tedaviyi reddediyor 8 yıldır onda var olduğu için boyun eğmiş bende kalıcı oldu demiş kalıcı oldugunu hiç kimse bilemez en azindan denemeye bile çalışmıyor
    3- Negatif olmaya çabalamadan sizi ilişki yaşamaya zorlaması sizin sağlığınızı umursamadigini gosterir
    4- Ben olsam bir an düşünmem ayrilirdim evet hpv geçiyor ama siz çift olarak kaparsanız cinsel perhiz yapmak da istemez, sonsuza dek sürer hastaliginiz
    5- Bırak bu kadını dostum sana değer vermiyor sen yeni bir sayfa ac hpv ile 1-2 sene ugrasacagina yeni bir birliktelik arayisinda ol. 1-2 sene ugrassan ne olacak ayrica cinsellik isterse tekrar tekrar enfekte olursun. Çift tedavisi cok onemli bu hastalikta tek basina da tedavi olamazsin. Tedaviyi reddeden biriyle ben birlikte olmazdim. Fazla bencil geldi bana. Bu konu hakkinda sana gereginden fazla uyari yaptim. Bile bile kimse hpv kapmamalı, saçma . Gereksiz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Lütfen ilişkiniz ile ilgili vermeniz gereken önemli kararları buraya danışmayın, hatta bence kimseye danışmayın bu sizin ilişkiniz, başkalarını karıştırmamanızı öneririm, Arya olarak değil bir arkadaş tavsiyesi olarak bunu söylüyorum.

Durum
    YagmurC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Kararsızlığını anlıyorum buraya yazdığınıza göre... insan paylaşacak birini de bulamıyor. İlişkiye girecekseniz tedbirli ve dikkatli olum. Sonuçta ilişkiye giren partnerler var. Ve bunla ilgili bir doktorun yazısını da okumuştum. Prezervatif ve düğmeli boxer ile korunun. Hijyeninize dikkat edin. Bir hpvli olarak ise şunları diyeceğim: 3 yıldır şu yaşayacaklarımı yaşayacağıma ilişkim olmasaydı. Varlığını bilmek bile inanılmaz demoralize ediyor. Her gün onla yaşıyorum. Test sonuçlarımı beklerken kaygı içindeyim. Ahccden yeni haberim oldu. Ahccye, diğer takviyelere, özel doktorlara inanılmaz para veriyorum. Ya geçmezseyi insan ister istemez düşünüyor. Gebelikle ilgili kaygılarım var. Siz erkek olduğunuz için durum biraz daha farklı. Eşinizin sizi anlaması lazım. Yani biri benle birlikte olmak istemese şu an ne diyebilirim ki? Herkes kendi beden sağlığından sorumlu. Ayrıca bu evlendikten sonra söylenecek bir şey değil.

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Eşiniz neden 1 sene içinde tedavi olup saglıgına kavuşmayı tercih etmiyor anlamıyorum. Kalıcı diye bişey yok bence. Atlatılabilen bi hastalık sonucta. Evlenirken bunun sözünü veren bi insan ya netice de sizin için savaşıp bu hastalıgı yenmek istememesi bana tuhaf geliyor açıkçası. Üstelik tek tipe sahip. Burda 7 8 tipe sahip olup savaşan mücadele eden insanlar var üstelik. Bencillik yapıyor. Bu formu siz degil eşiniz baksın okusun belki umudu yeniden canlanır ve tedavi olmak ister. Kendisi okusun araştırsın buradaki negatif olan üyelerin hikayelerini okusun. Morali yerine gelebilir. Bile bile hastalık kapmaya gerek yok. Neden iki kat ugrasacaksınız ki. Daha çetrefilli bi olayın içine girmiş olacaksınız. Tedavi olup 1 sene dişini sıkacak üstelik siz yanındasınız destek oluyorsunuz. Bizim destegimiz bile yok tek basımıza bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Fedakarlıklar yapıyoruz ailemize söylemiyoruz bile üzülmesinler diye. O yüzden eşiniz sizi düşünmek zorunda. Bu hastalıgı bile bile kaptıgınız zaman cok pişman olacaksınız. Bence kesinlikle birlikte olmayın.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bosanmayi göze alabiliyorsan boşan.
    Ben alamadim. Ayrılamadim.

Göze alamiyorsan korunarak boxer ve prezervatif ile gir.
    Ben öyle yapıyorum ve kadınım.
    ( esimde hpv 56 var bende yok) uzun sure yaklasik 1 yil bekledik cinsel perhiz. Ama geçmedi. Nereye kadar bekliycek. Korunarak devam ediyoruz. Cinsellik anında huzurum yok. Ama hayatimdaki varlığı cok değerli.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosanmayi göze alabiliyorsan boşan.
    Ben alamadim. Ayrılamadim.

Göze alamiyorsan korunarak boxer ve prezervatif ile gir.
    Ben öyle yapıyorum ve kadınım.
    ( esimde hpv 56 var bende yok) uzun sure yaklasik 1 yil bekledik cinsel perhiz. Ama geçmedi. Nereye kadar bekliycek. Korunarak devam ediyoruz. Cinsellik anında huzurum yok. Ama hayatimdaki varlığı cok değerli.
    Eşi zorluyor korunmasız ilişki istiyor tedavi olmaya çabalamak istemiyor o yüzden boşan dedim. Hpv boşanma gerektirecek bi hastalık değil. Partnerler birlikte tedavi olduktan sonra her şey yoluna girer

Durum
    Samuel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Söyleyeceğim şeyi mazur görün ama bir söz vardır "Bekara karı boşamak kolay" diye.

Biz buradan ne kadar tavsiye verirsek verelim boş bir tavsiye olur diye düşünüyorum şahsen. Ben bu durumda olsam ne yapardım? Emin ol bilmiyorum. Başıma gelmeden bilemem.

Ama verebileceğim yegane tavsiye şudur: Bu sizin ilişkiniz, sizin evliliğiniz, sizin hayatınız. Sonradan pişman olacağınız şeyleri yapmak yerine oturup sağlıklı bir şekilde bu konuyu konuşmanızı öneririm. Gerekirse bir jinekolog, ürolog, dermatolog veya psikolog aracılığı ile bu konuda yardım almanızı öneririm. Çünkü çok zor bir konu ve söylediğim gibi, en doğru, en iyi kararı siz vereceksiniz.

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Peki sizce eşimde tek türü var 7 8 yıldır tip 51 sadece ve bu sürede sadece 2 3 defa siğil çıkmış en sonuncusu da yaklaşık 3 yıl önce bana 51 geçmesi sadece 51 olması kesin bende enfeksiyon yapacağı kanser olacağım anlamına gelir mi eşimde de büyük ihtimal virüs yükü az ama var tip 51 yani diyorlar ya insanların yüzde 70 80 nünde var ancak herkes de belirti olmak zorunda mı bana geçerse belki 40 50 yıl semptomsuz kalamaz mı sizce ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Durum
    Özel Üye

Alıntı Şanssız2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sizce eşimde tek türü var 7 8 yıldır tip 51 sadece ve bu sürede sadece 2 3 defa siğil çıkmış en sonuncusu da yaklaşık 3 yıl önce bana 51 geçmesi sadece 51 olması kesin bende enfeksiyon yapacağı kanser olacağım anlamına gelir mi eşimde de büyük ihtimal virüs yükü az ama var tip 51 yani diyorlar ya insanların yüzde 70 80 nünde var ancak herkes de belirti olmak zorunda mı bana geçerse belki 40 50 yıl semptomsuz kalamaz mı sizce ne düşünüyorsunuz bu konuda?
    Cinsel perhiz olmadıkça Ping Pong etkisiyle negatiflik imkansız.