Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Psikolojik Savaþ

Durum
    Nerdençýktýbuhpv - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv Psikolojik Savaþ

Arkadaþlar daha 2 ay öncesine kadar böyle illet bir hastalýk bilmiyordum bundan 10 sene önce parmaklarimda vardý onlarla 1 2 sene yaþadým daha sonra geleneksel yollarla yaktirdim geçti. Ama nerden bilebilirdim ki genitalde iþin ne senin. Evliyim 8 aylýk kendim bir iliþki yaþamadým eþimden önce ama eþimede çok güveniyorum ki yeminler de ettirdim hatta daha önce yapýp yapmadýðýný dair bý test varsa arastir onu yaptiralim dedi. Açýkçasý çokta irdelemek istemiyorum iþin ters yani bir türlü hastane randevularý bulamamak ve özel hastanede bý dermatolog bile yok o yüzden bende þuan makara yakýn bir yerde 2 küçük siðil var tek orda sanýyordum ta ki vajina iç dudaklardakini görene kadar ki o gün sabaha kadar aðladým eþimde penis bölgesinde 10 tane küçüklü büyüklü var o dondurma iþlemi yaptý bende bir jinekoloji uzmanýna gidicem bu süreçte zihnen çok yoruldum oral siðil var mý diye çok korkuyorum aynada kabarcýklar gördüm oturdum sabaha kadarda ona aðladým yani þuan yýkýk vaziyetteyim.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv Psikolojik Savaþ

Alýntý Nerdençýktýbuhpv Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar daha 2 ay öncesine kadar böyle illet bir hastalýk bilmiyordum bundan 10 sene önce parmaklarimda vardý onlarla 1 2 sene yaþadým daha sonra geleneksel yollarla yaktirdim geçti. Ama nerden bilebilirdim ki genitalde iþin ne senin. Evliyim 8 aylýk kendim bir iliþki yaþamadým eþimden önce ama eþimede çok güveniyorum ki yeminler de ettirdim hatta daha önce yapýp yapmadýðýný dair bý test varsa arastir onu yaptiralim dedi. Açýkçasý çokta irdelemek istemiyorum iþin ters yani bir türlü hastane randevularý bulamamak ve özel hastanede bý dermatolog bile yok o yüzden bende þuan makara yakýn bir yerde 2 küçük siðil var tek orda sanýyordum ta ki vajina iç dudaklardakini görene kadar ki o gün sabaha kadar aðladým eþimde penis bölgesinde 10 tane küçüklü büyüklü var o dondurma iþlemi yaptý bende bir jinekoloji uzmanýna gidicem bu süreçte zihnen çok yoruldum oral siðil var mý diye çok korkuyorum aynada kabarcýklar gördüm oturdum sabaha kadarda ona aðladým yani þuan yýkýk vaziyetteyim.
    Merhaba @Nerdençýktýbuhpv, geçmiþ olsun çok. Doktorlara görünmeniz iyi olur, siðilleri de yok ederler hem.
    Ancak jinekolog oral hpv'ye bakmýyor. Aðýz içi konusu kulak burun boðaz doktorlarýna ait, yani kbb'ye gitmen daha mantýklý. Birde sigiller için dermatologa gitmeni de öneririm. Çünkü siðil, cilt/deri hastalýgýdýr ve dermatologlar bu konuda uzman.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teþekkür ederim @arya dermatolojiye gittim ama biz sadece görünen siðilleri yakýyoruz kadýn doðum.uzmanina git sen dedi bana aðzýmdaki psikolojikmen gibi geliyor þuan incelemedeyim.onu 😁

Durum
    hopehope - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaþlar selam herkese. Geçen yýl hpv 16 ve 59 tanýsý aldým. Siðillerim vardý. bir haftada geçti aldara kullandým. Smear temiz olduðu için 1 yýl bekleyelim dedi doktorum. Geçen gün yine smear ve hpv dna baktýrdým sonuçlarý bekliyorum. 16 devam ediyorsa kolkoskopi olacaðým hemen. Bu bir yýl içinde hiç siðil çýkartmadým. Sizce negatif olmuþ muyumdur? akýntým falan da olmadý hiç.

Durum
    Tecrübeli Üye

Hopehope öncelikle çok geçmiþ olsun ben de bu konuda çok yeniyim hatta 2 ay öncesine kadar böyle bir hastalýk olduðunu bile bilmiyordum ama tam teþhis 2 hafta önce konuldu önce eþime sonra bana kriyoterapi yaptýrdýk araþtýrmalarýmda okuduðum þeylerde genellikle siðil 1 sene içinde çýkmazsa negatif olma olasýlýðý yüksekmiþ ama söylede birþey okudum siðil çýkmýyor olmasý hpv negatif anlamýnda gelmiyormus yani siðil yok ama pozitifim diyen bir çok kiþi okudum ama inþallah sen negatifsindir. Birde þey sorcam bu süre zarfýnda nasýl tedavi uyguladýn anlatirmisin bende ayýn 26 sýnda bir jinekoloji uzmanýna gidicem ancak o güne buldum randevu

Durum
    hopehope - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba caným. Evet özellikle sahip olduðum tip 16 kolay atýlmýyormuþ vücuttan. Benim geçen yýl karnabahar þeklinde siðillerim çýktý aldara kullandým iki hafta içinde hepsi geçti ve bir daha tekrarlamadý. Propolis içtim sigarayý býraktým (gerçi sonra baþladým ama az içiyorum ....) Bunun yanýnda ekstra bir þey yapmadým spor yapýyrodum zaten. Bir daha da çýkmadý siðil. geçen smear aldýrdým ve hpv dna baktýrdým bakalým sonuç ne zaman gelecek. Size de cok geçmiþ olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alýntý hopehope Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba caným. Evet özellikle sahip olduðum tip 16 kolay atýlmýyormuþ vücuttan. Benim geçen yýl karnabahar þeklinde siðillerim çýktý aldara kullandým iki hafta içinde hepsi geçti ve bir daha tekrarlamadý. Propolis içtim sigarayý býraktým (gerçi sonra baþladým ama az içiyorum ....) Bunun yanýnda ekstra bir þey yapmadým spor yapýyrodum zaten. Bir daha da çýkmadý siðil. geçen smear aldýrdým ve hpv dna baktýrdým bakalým sonuç ne zaman gelecek. Size de cok geçmiþ olsun.
    Çok teþekkür ederim inþallah negatif olmussundur 🙏