Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bana da yardim edin, destek olun.

Durum
    Bende mi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bana da yardim edin, destek olun.

Herkese merhaba, uye olup bu konuda yazacagim hic aklima gelmezdi.cok endiseliyim heryerim uyusuyor.sorunum herkeste oldugu gibi genital sigiller.ben henuz doktora gitmedim, bi kac ay once olan kucuk sigil sandigim sey kendiliginden gecmisti. Dunde kontrol ettim ve birsey yoktu taki bu sabaha kadar. Nasil bu kadar cogaldilar anlayamadim.

Doktora gidicem artik ama inanilmaz korkuyorum duyacaklarimdan.nasil yapicam ne olacak bilmiyorum.Tedavi yontemi nedir nasildir deli sorular.tansiyonum dusuyor.

Uye olmadan once siteyi kurcaladim herkes gulerek mesaj yazmis birbirine, ben de biraz rahatladim ama lutfen beni de rahatlatin cok ihtiyacim var.her an vazgecip gitmemeyi bile dusunuyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bana da yardim edin, destek olun.

Merhabalar,

Geçmiş olsun birkaç tedavi yöntemi var sigilleri yok ettirmek için. Koterizasyon ve kriyoterapi en çok kullanılanlar. koter de iyileşme süresi daha uzun ama etkili sigiller yakıldıktan sonra iz kalıyor ama, kriyoterapide de soguk hava üfleyen dondurucu bir sprey ile sigiller donuyor ve düşüyorlar iyileşme süresi daha kısa ve koterizasyon gibi anesteziye gerek olmuyor.
    koterizasyonu jinekologlar ve urologlar yapar. kriyoterapiyi dermatolog yani cildiye yapar. hangisini seçeceğine sen karar verirsin zaten doktora gitmen gerekiyor ve ona da sorarsın.

Psikolojini bozma, bu hastalık geçecek bunu da bil. Sadece sabırlı olman ve sigil cıktıgında karaları baglamadan doktora gitmen gerekiyor, bence doktora gitme süresini cok bekletme.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhabalar, oncelikle endiselenmene gerek yok.Sigil telaslanmani gerektirecek bir sorun degil sadece tedavini olmalisin.Eger kadinsan hem jinekolaga hem de cildiyeye gitmeni tavsiye ederim.Jinekologda smear ve hpv testi yaptirarak yuksek risk tasiyip tasimadigini ogrenebilirsin.Cildiyede de uygun tedavi yoluyla sigillerinden bir an once kurtulursun.Yakma, dondurma veya aldara denilen bir kremle oluyor genelde tedavi.Bu surecte cinsel iliskiden uzak dur ve jilet kullanma.Ayrica bagisikligini yukseltmek icin ahcc kullanip ve forumda onerilen beslenme seklini uygulayabilirsin.Her sigil tipi saglik acisindan risk olusturmaz.Eger yuksek riskli cikarsada duzenli smear, jinekolojik muanelerinle riski onlemis olursun.Sakin doktora gitmekten korkma, bir an once tedavi olmalisin.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Geçmiş olsun birkaç tedavi yöntemi var sigilleri yok ettirmek için. Koterizasyon ve kriyoterapi en çok kullanılanlar. koter de iyileşme süresi daha uzun ama etkili sigiller yakıldıktan sonra iz kalıyor ama, kriyoterapide de soguk hava üfleyen dondurucu bir sprey ile sigiller donuyor ve düşüyorlar iyileşme süresi daha kısa ve koterizasyon gibi anesteziye gerek olmuyor.
    koterizasyonu jinekologlar ve urologlar yapar. kriyoterapiyi dermatolog yani cildiye yapar. hangisini seçeceğine sen karar verirsin zaten doktora gitmen gerekiyor ve ona da sorarsın.

Psikolojini bozma, bu hastalık geçecek bunu da bil. Sadece sabırlı olman ve sigil cıktıgında karaları baglamadan doktora gitmen gerekiyor, bence doktora gitme süresini cok bekletme.

Cok tsk ederim, rahatlamaya o kadar ihtiyacim var ki. Bahsettiginiz yontemler cok karmasik ve uzun bir surec gibi.umarim hersey kolayca olur biter.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, oncelikle endiselenmene gerek yok.Sigil telaslanmani gerektirecek bir sorun degil sadece tedavini olmalisin.Eger kadinsan hem jinekolaga hem de cildiyeye gitmeni tavsiye ederim.Jinekologda smear ve hpv testi yaptirarak yuksek risk tasiyip tasimadigini ogrenebilirsin.Cildiyede de uygun tedavi yoluyla sigillerinden bir an once kurtulursun.Yakma, dondurma veya aldara denilen bir kremle oluyor genelde tedavi.Bu surecte cinsel iliskiden uzak dur ve jilet kullanma.Ayrica bagisikligini yukseltmek icin ahcc kullanip ve forumda onerilen beslenme seklini uygulayabilirsin.Her sigil tipi saglik acisindan risk olusturmaz.Eger yuksek riskli cikarsada duzenli smear, jinekolojik muanelerinle riski onlemis olursun.Sakin doktora gitmekten korkma, bir an once tedavi olmalisin.
    Tsk ederim yorum yaptiginiz icin.korkuyorum ama gitmem gerektigini biliyorum.umarim cok korktugum kadar olmaz.

Durum
    Yeni Üye

Bu arada kadinim.erkek olsam belki bu kadar korkmazdim, internetten arastirdikca korkularim artti, bakmicam diyorum ama bakmadan da edemiyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Korkulacak bi sey yok.hpv cok yaygin bir hastalik.Ben en riskli tipine sahibim ve ilk baslarda senin gibi oldukca endiseliydim.Ama gordugun gibi artik rahatim.Forumda yazilanlari arastir uygulamaya calis bir sey olmaz, merak etme. Bu virusten kurtulma imkanin var, moralini yuksek tut.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkulacak bi sey yok.hpv cok yaygin bir hastalik.Ben en riskli tipine sahibim ve ilk baslarda senin gibi oldukca endiseliydim.Ama gordugun gibi artik rahatim.Forumda yazilanlari arastir uygulamaya calis bir sey olmaz, merak etme. Bu virusten kurtulma imkanin var, moralini yuksek tut.
    Forumu inceliyorum ve her sigilin hpv olmadigi, sigil yapanin cok kotu olmadigi yaziyor.genel belirtiler ne oluyor? Benim sigil disinda hicbir sikayetim yok.agri, akinti vs.sadece ara ara kasinti ama kisa suruyor.bu arada sigilim 4,veya 5 civarinda.ilginc olan dun baktigimda hic yoktu bugun baktigimda gordum.boyle cikmasini ne tetikliyor olabilir.

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bagisikligimin dusuk olmasi etkiliyodur. Bu hastaligi bagisiklik baskiliyor. O yuzden ahcc oneriliyor. Ama fiyati pahali biraz ben endovir diye bagisiklik guclendirici kullaaya basladim. Bir am once doktora gitmeye bak
    Alıntı Bende mi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumu inceliyorum ve her sigilin hpv olmadigi, sigil yapanin cok kotu olmadigi yaziyor.genel belirtiler ne oluyor? Benim sigil disinda hicbir sikayetim yok.agri, akinti vs.sadece ara ara kasinti ama kisa suruyor.bu arada sigilim 4,veya 5 civarinda.ilginc olan dun baktigimda hic yoktu bugun baktigimda gordum.boyle cikmasini ne tetikliyor olabilir.

Durum
    Kıdemli Üye

Sigil genelde acimaz zaten.Benimde kisa surede buyumustu ama bi gun icerisinde bir suru cikmasi ilgincmis.