Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 139 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağzımda HPV var mı paniği

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ağzımda HPV var mı paniği

Ağızda hpv olabilir ancak Nevra Topalismailoğlu'nun bir yazısında oral seks yapmak hpv virüsünün ağıza yerleşmesi anlamına gelmez çünkü ağız florasının sürekli kendini çok hızlı bir şekilde yeniliyor oluşu bizim için olumlu açıdan bakmamızı sağlıyor. Hpv bulaşması ve yerleşmesi sadece temas ile olmadığı için ve sürtünme mikrotravmatik çatlaklar da ya da ağzınızda o an açık yara varsa bulaşmış olabilir. Evet ağızda hpv olabilir olan kişiler de var forumda ancak bu sayının nadir olduğunu düşünüyorum. Oral hpvsi pozitif olup birden çok lezyonu çıkanlar bile büyük bir müdahale olmadan doktora gidip papillomları aldırarak bağışıklık sistemini yüksek tuttuğunda tekrarlamadığını gördük. Tekrarlayabilen bir olay ancak bağışıklık sisteminiz yüksekse, sigara içmiyorsanız özellikle çıkmış olsa dahi tedavi olacağınızı unutmayın. Genital bölgeye alıştık ağız korkutucu geliyor o yüzden, elinizde telefon feneriyle ayna karşısında panik atak içinde acaba şu siğil mi bu siğil mi eyvah diyip tat tomurcuklarını görüp şişmiş bademcikleri görüp panik atak krizine girmeyiniz. Sakin olunuz ağız çok karmakarışık zor bir yapıdır genital bölgenize bakıp siğili tespit etmek gibi değildir ve daha önce de ağzınızı bu kadar detaylı incelemediğiniz için hiç görmediğiniz yeni şeyleri siğil sanacaksınız bu durum sadece ve sadece sizin psikolojinizi bozacak. Örnek verecek olursma oral hpv pozitif bir arkadaş var forumda ancak lezyonu yok. Zamanla oral bölge de negatif sonucunu alacaktır. Ayrıca ben ağızda hpv bulaşma ihtimalinin çok daha az olduğunu düşünüyorum. Ağzınızda ciddi şüphelendiğiniz bir lezyonunuz yoksa hey evet sana diyorum elinde flash ışığıyla ayna karşısında saatlerini geçirmen senin sadece strese girmene sebep olacak ve bağışıklığını düşürecek bu yüzden daha az sık kontrol etmeni diliyorum. Varsa vardır tedavini olursun kurtulursun , çözümü olmayan bir hastalık değil arkadaşlar bu hastalık hiçbirimizi öldürmedi ama stresten dolayı günlük yaşamımızı mahfediyor biz buna izin vermezsek başka hiçbir zararı yok. (Kontrollerimizi ve tedavilerimizi aksatmadığımız takdirde) Hepinize kucak dolusu sevgiler iyi ki varsınız

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Ağzımda HPV var mı paniği

Ahmet selam oral hpv pozitif olup lezyonu olmayan arkadaş olarak beni söylemiş olabilirsin ama sonradan çıkan Yada sonradan farkettigim bi kabariklik var damağımda kbbye gidince sizi bilgilendircem. Hpv konusunda bilgili bir kbb doktorum var ama ne yazık ki dediğin gibi ağız konusu çok karışık ve inanın çok psikoloji bozucu. Aşırı fobik bir şekilde yaşıyorum ama inşallah dediğin gibi ahcc tedavisi sonucunda oral için de negatif sonucunu alacağıma inanmak istiyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ahmet selamlar bu yazdıgın bilgilendirici yazıyı soru cevap kısmına taşıyıp üst sıralara alıyorum ki her gelen okusun diye

Ve not: dilinizin en arka kısmındaki yuvarlak kabarcıklar siğil değil, dilin tat tomurcuklarıdır

Durum
    Özel Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet selam oral hpv pozitif olup lezyonu olmayan arkadaş olarak beni söylemiş olabilirsin ama sonradan çıkan Yada sonradan farkettigim bi kabariklik var damağımda kbbye gidince sizi bilgilendircem. Hpv konusunda bilgili bir kbb doktorum var ama ne yazık ki dediğin gibi ağız konusu çok karışık ve inanın çok psikoloji bozucu. Aşırı fobik bir şekilde yaşıyorum ama inşallah dediğin gibi ahcc tedavisi sonucunda oral için de negatif sonucunu alacağıma inanmak istiyorum
    Selam hayır seni örnek vermemiştim bi erkek arkadaşı örnek vermiştim. Ağızda lezyonları olup da kbb giden ve ahcc sayesinde de bir daha tekrarlamayan genital bölgesi tip 16 negatif olan bi kız arkadaşı örnek vermiştim bir de. Dediğim gibi tip 16 sı vardı ağzında lezyonları vardı aldırdı onları kolay bi şekilde ahcc kullandı ve genital bölgesi negatif oldu. Sonra bir daha ağzında tekrarlama olmamış. Zamanında ben de panik yaptığım için bu yazıyı yazmak istedim

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet selamlar bu yazdıgın bilgilendirici yazıyı soru cevap kısmına taşıyıp üst sıralara alıyorum ki her gelen okusun diye

Ve not: dilinizin en arka kısmındaki yuvarlak kabarcıklar siğil değil, dilin tat tomurcuklarıdır
    Aryacım selamlar seve seve

Durum
    Özel Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıcak yemek yediğimde damağım şişmişti onu siğil sanmıştım, tat tomurcuklarını siğil sanmıştım, diş etim şişmişti onu sanmıştım. Bademciklerim farklı şişmiş onu sanmıştım. Sandım da sandım. Bu sanmalar bitmez, varsa tedavisi olacağının ve geçeceğinin farkında ol. Yoksa da boşuna kuruntu yapma. Ben oral hpvnin nadir olduğunu ağzında olmayanların boşuna panik yaşadığını söylemek istedim

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gercekten boyle dusununce cok komik oluyor ama o ruh hali berbat birsey. Neyse paranoyaklasinca okuruz arada tesekkurler

Durum
    ardaRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahmet arkadaşım öncelikle çok sağol bu virüsün yüzünden gördüğüm şeyin tat tomurcukları olduğunu bilmiyordum. Psikolojik boyutu çok yıpratıyor.

Durum
    Özel Üye

Alıntı ardaRU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet arkadaşım öncelikle çok sağol bu virüsün yüzünden gördüğüm şeyin tat tomurcukları olduğunu bilmiyordum. Psikolojik boyutu çok yıpratıyor.
    Hepimiz ayni seyleri yasiyoruz dilin yapisi yaz google a incele anlarsin zaten

Durum
    mavisiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Ağzımda hpv olup olmadığını bilmiyorum. Şüphem var. Ama test yaptırmadım. Dişimle ilgili bir işlem yapılması gerekiyor. Acaba hpv varsa yapılan işlemler nedeniyle diş etimin içine bulaş olır mu? Fikri ya da bilgisi olan cevap verebilir mi?

Bu Konu için Etiketler