Sayfa 3 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 139 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağzımda HPV var mı paniği

Durum
    Uye1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ağzımda HPV var mı paniği

[QUOTE=Arya;34234]İyi ki bu başlığı üste taşıdım En azından okuyanlar dilinin arkasındakilerin tat tomurcugu olacagını bilecek [/QUOT merhaba
    Eğer agzımızda varsa ne yapmalıyız yaktırmalı mıyız

Durum
    DENİZ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, Artık psikolojim bozuldu gerçekten. Uyuyamıyorum bile. Şimdi benim hpv geçmişim 3 seneye dayanıyor. İlk tip 16 olduğumu öğrendim. Nedendir bilmiyorum bir sene sonraki tiplemede 31 ve 35 çıktı. Bazı sayfalarda tip değiştirdiği yazıyor belki de bundandır diye düşünüyorum. Tek eşliyim bu arada.. Pandemi sürecinde kontrollerimi yaptıramadım. Ama bu hafta gidip smear ve hpv tipleme testi yapmayı düşünüyorum aradan iki sene geçti umarım negatif sonuç alırım. Bunların yanı sıra gitmediğim kbb doktoru kalmadı uzmandan profa. Bademcik önünde siğil olduğundan şüphelendiğim bir et parçası var senelerdir. Geçmiyo. Gittiğim prof bana onun tükürük bezi olduğunu söyledi. Tabi doktorumun mesleki bilgisine saygım sonsuz. Haddime değil eleştirmek ama bu beni tatmin etmedi. Tükürük beziyse neden sadece o var ve filiform denilen ipliksi siğil türüne o kadar benziyor ki.. Yine iki sene oluyor gelişim lab'a ağızda sıvı örneği gönderdim kargoyla. Sonuç negatif geldi ama bir türlü inanmıyorum manyak mıyım neyim gerçekten acaba diyorum yol uzaktı, belki yeterli örnek olmadı... Kafamda deli sorular hayattan bıktım. ara ara çok takıp sirke uyguluyorum. Dün de bunu yaptım ve bademciklerim bembeyaz çok tahriş oldu. Bu iş böyle olmaz. Ağız içi yaraları için bu sefer de dermatolağa gitmeyi düşünüyorum? Siz neler yaptınız? Beni en çok korkutan bu ağızdaki oluşum. Rica ediyorum bilen eden varsa bi cevap atsın. Ve bir de bağışıklık sistemimi güçlendirmesi ve hpv için ahcc kullanmıştım 4 ay. Onun kadar etkili bildiğiniz bir ilaç var mı bağışıklık için günlük vitaminş eklinde alabileceğim?

Durum
    DENİZ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı DENİZ- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Artık psikolojim bozuldu gerçekten. Uyuyamıyorum bile. Şimdi benim hpv geçmişim 3 seneye dayanıyor. İlk tip 16 olduğumu öğrendim. Nedendir bilmiyorum bir sene sonraki tiplemede 31 ve 35 çıktı. Bazı sayfalarda tip değiştirdiği yazıyor belki de bundandır diye düşünüyorum. Tek eşliyim bu arada.. Pandemi sürecinde kontrollerimi yaptıramadım. Ama bu hafta gidip smear ve hpv tipleme testi yapmayı düşünüyorum aradan iki sene geçti umarım negatif sonuç alırım. Bunların yanı sıra gitmediğim kbb doktoru kalmadı uzmandan profa. Bademcik önünde siğil olduğundan şüphelendiğim bir et parçası var senelerdir. Geçmiyo. Gittiğim prof bana onun tükürük bezi olduğunu söyledi. Tabi doktorumun mesleki bilgisine saygım sonsuz. Haddime değil eleştirmek ama bu beni tatmin etmedi. Tükürük beziyse neden sadece o var ve filiform denilen ipliksi siğil türüne o kadar benziyor ki.. Yine iki sene oluyor gelişim lab'a ağızda sıvı örneği gönderdim kargoyla. Sonuç negatif geldi ama bir türlü inanmıyorum manyak mıyım neyim gerçekten acaba diyorum yol uzaktı, belki yeterli örnek olmadı... Kafamda deli sorular hayattan bıktım. ara ara çok takıp sirke uyguluyorum. Dün de bunu yaptım ve bademciklerim bembeyaz çok tahriş oldu. Bu iş böyle olmaz. Ağız içi yaraları için bu sefer de dermatolağa gitmeyi düşünüyorum? Siz neler yaptınız? Beni en çok korkutan bu ağızdaki oluşum. Rica ediyorum bilen eden varsa bi cevap atsın. Ve bir de bağışıklık sistemimi güçlendirmesi ve hpv için ahcc kullanmıştım 4 ay. Onun kadar etkili bildiğiniz bir ilaç var mı bağışıklık için günlük vitaminş eklinde alabileceğim?
    Bir de buna ek olarak ilk gittiğim doktor kesin siğil alınmalı çok kanlı ameliyat diyerek korkuttu beni. Ordan taktım heralde siğil diye. Sonraki gittiklerim ki çok gittim parça almadan yorum yapamam dedi, siğil değil dedi, tükürük bezi dedi. Dermatolğa gitmeyi düşünüyorum. Siz hangi branşa gittiniz?

Durum
    Daisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Üst solunum yollarında nadir olduğu söyleniyor ama sanırım bende mevcut. Dudaklarımda beyaz beyaz lekeler şeklinde çıktı. Dudak içimde de arada hissediliyor. Göz pınarımda belirdi zamanla büyüdü. Şimdi küçük dilimin yanında fark ettim. Tüm başımı sarmış gibi hissediyorum. İnanılmaz moral bozucu. Haftaya ilk defa ahcc kullanacağım. Umarım kurtulurum bu korkunç şeyde artık.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sevgili daisy inan bana psikolojik dr olabilir bence doktora gitmeden teşhis koyup kendini üzmemelisin.

Durum
    6GV8N29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    Azerbaycan

Arrow Cevap: Ağzımda HPV var mı paniği

Merhaba arkadaslar. Burada nasil paylasim yapiliyor? Konulari arayip bula biliyorum ama bir sey yazamiyorum yardim ede bilir misiniz? Benim bi sorum vardi 2019yilinsa HPV Test yaptirdim yuksek riskli gruplar cikmadi. Smear da temiz cikmisti. Bu yil 2021da smear test yaptirdim LSIL cikti bende shok oldum. Hic beklemiyordum. Sigil falan yok suanda. Uzun 1 yildan fazladir cikmiyor sigil. Azerbaycandan yaziyorum sizlere. Lutfen bana yardim edin. Simdi ne yapmam gerekiyor? Burada doktorlar para icin LEEP ,histeroskopi falan yapalim diyolar. Fazla pahali ve yasim 23 yasim var. daha anne olmadim. Leep den sonra anne olmamaktan korkuyorum. Simdi kolposkopi mi yaptirim , hpv yeniden mi test yaptirim , yoksa direk LEEP ??

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı 6GV8N29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Burada nasil paylasim yapiliyor? Konulari arayip bula biliyorum ama bir sey yazamiyorum yardim ede bilir misiniz? Benim bi sorum vardi 2019yilinsa HPV Test yaptirdim yuksek riskli gruplar cikmadi. Smear da temiz cikmisti. Bu yil 2021da smear test yaptirdim LSIL cikti bende shok oldum. Hic beklemiyordum. Sigil falan yok suanda. Uzun 1 yildan fazladir cikmiyor sigil. Azerbaycandan yaziyorum sizlere. Lutfen bana yardim edin. Simdi ne yapmam gerekiyor? Burada doktorlar para icin LEEP ,histeroskopi falan yapalim diyolar. Fazla pahali ve yasim 23 yasim var. daha anne olmadim. Leep den sonra anne olmamaktan korkuyorum. Simdi kolposkopi mi yaptirim , hpv yeniden mi test yaptirim , yoksa direk LEEP ??
    Şu an paylaşım yapıyorsunuz zaten bu başlığa yazarak?
    Kafamıza göre yeni konu açmıyoruz ama konu açmak istediğimizde, soru-cevap vb kategorilerin içine girip sol üstte ''yeni konu aç'' kısmına tıklıyoruz.
    Arama kısmı ise sağ üstte bulunuyor. Buraya arama kelimelerini yazabilirsiniz ve ilgili konular çıkar.

Leep'ten sonra anne olunuyor. Leep olunca sadece düşük yapma veya erken doğum olma sıkıntısı var. Böyle bir şey olsa bile, diyelim ki ilk hamilelikte böyle bir şey yaşandı, ikincisinde erken doğum olmasın diye ufak bir işlem yapıyor doktorlar. Yani bu konuyu kafana takma. Leep'i ben de oldum hem de cin3 raporu almışken oldum, yani daha ötesi yok öyle düşün. Şu anda da evliyim ve çocuk düşünürsek, leep ve hamile kalabilme konusunda buraya yazacağım.

Ama önemli olan şey şu; cin1 isen leep yapılmaz izlenir. cin2 isen veya cin3 isen leep yapılır. Histeroskopi denilen şey rahim alma operasyonu ise acilen doktorunu değiştir, ilk çözüm bu olmamalı. Kolposkopi yaptırıp cin kaç olduğunu görebilirsin ondan sonra karar verebilirsin. cin1 lerin %60'ı kendi kendine geriler bunu unutma. cin2'de bile bekleme şansın var gerileme ihtimali düşük ama olsun %40. Cin3 isen leep yaptırman daha dogru olur ama alelade bir doktora değil de araştırarak bir doktora gidip yaptır derim, leep'i yapan iyi bir doktor olsun.

Durum
    Melani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba, ben de hpv 31 tespit edildi, ama aradan 2 seneden fazla zaman geçti ve ben yeni haberdar oldum bu durumdan. Şuanda ağzımın içinde dilimde siğillern olduğunu fark ettim, ağız içindeki hpv nin tespit ve tedavisiyle ilgili bilgisi olan var mı, aynı durumla karşılaşmış olan var mı aranızda? Ve bu konuda uzman hangi kbb doktoru tavsiye edersiniz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Melani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben de hpv 31 tespit edildi, ama aradan 2 seneden fazla zaman geçti ve ben yeni haberdar oldum bu durumdan. Şuanda ağzımın içinde dilimde siğillern olduğunu fark ettim, ağız içindeki hpv nin tespit ve tedavisiyle ilgili bilgisi olan var mı, aynı durumla karşılaşmış olan var mı aranızda? Ve bu konuda uzman hangi kbb doktoru tavsiye edersiniz?
    Merhabalar benim bildigim önerebileceğim bir kbb doktoru yok ama geçmiş olsun demeye geldim. Durumla alakalı gelişme olursa yine yaz. O zaman sende genital siğil falan çıkmadıgı icin farketmedin hpv oldugunu öyle mi? Yoksa 2 seneden fazla zaman geçip nasıl haberdar oldunuz

Durum
    Melani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben yeni 30 yaşıma girdiğim için nolur nolmaz diye kontrol amaçlı smear yaptırmıştım. Hiçbir şekilde belirti vermedi, kaldı ki 1,5 sene önce smear testi yaptırdığımda temiz çıktığı İçin kötü birşey beklemiyordum( bu süre zarfında hiçbir cinsel ilişkim olmadı, yaklaşık 2,5 senedir de yok) ancak ascus çıkınca hpv tiplemesi yapıldı ve hpv 31 tespit edildi. Aslında kbbye yaklaşık 1,5 ay önce gittim ve ağzımı incelediğinde hiçbirşey görmedi, şimdi 2 haftadır şişkinlik hissediyorum ve acıyor, dolayısıyla bu durum beni endişelendirdi, doktor arayışındayım.

Bu Konu için Etiketler