Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rahim Ağzında Siğil

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Rahim Ağzında Siğil

Kolposkopi devlet hastanelerinde ucretsiz yapiliyor ama dedigim gibi smear sonucunda sıkıntı cikmasi veya hpv tip 16 veya 18 cikarsa doktor kolposkopi ister.Ozel hastanelerdeki fiyatini biiyorum.Vajinaya kamerayla bakilmasini ilk defa duydum bu zamana kadar hic bakmadilar bana.o yuzden bir fikrim yok o konuda

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Istanbuldaki aryanin hpv roportaj yaptigi doktor bakiyormus ama o kameraya sahip olan tek yermis hatirladigim kadariyla forumda okumustum. Kolposkopiyi icerde sigil var yakalim ya da alalim diye yapmiyorlar icerden parca alip hucresel bozulma ne duzeyde cin 1 cin2 mi yani hpvnin oradaki dokuyu kanserlestirip kanserlestirmedigine bozulma seviyesine bakmak icin yapiyorlar. Smearin daha detaylisi diyebilirim. Smear da low grade ya da high grade cikiyor mesela . Hucresel bozulma dusuk seviyededir ya da yuksek seviyededir gibi. Smearin %25 yanilma sansi oldugu icin benim doktorum low grade cikmasina ragmen istedi cin1 cikti mesela cogu cin bir geriler dedi mudahale etmedi. Cin 2 veya cin 3 oldugunda da farkli islemler var. Leep var mesela kaziyip aliyorlar tehlike arzeden dokulari. Leep konizasyon var o biraz daha derin bir islem. Cerrahi sinirda birsey yoksa sikinti olmuyor. Ama cin2 cin3 de coksa korkulcak birsey yok caresi yok. Bizim en buyuk gucumuz bunu erken kesfetmek ve onleyebilmek. Mesgul etmemissin ama telas ve stres yapmayin. Sadece mumkunse dedigim gibi baska bir jinekolog mutlaka. Sigili tanimayan jinekolog mu olur ya.

Durum
    Özel Üye

Fiyati 300-400 falandi galiba tam hatirlayamadim

Durum
    Özel Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istanbuldaki aryanin hpv roportaj yaptigi doktor bakiyormus ama o kameraya sahip olan tek yermis hatirladigim kadariyla forumda okumustum. Kolposkopiyi icerde sigil var yakalim ya da alalim diye yapmiyorlar icerden parca alip hucresel bozulma ne duzeyde cin 1 cin2 mi yani hpvnin oradaki dokuyu kanserlestirip kanserlestirmedigine bozulma seviyesine bakmak icin yapiyorlar. Smearin daha detaylisi diyebilirim. Smear da low grade ya da high grade cikiyor mesela . Hucresel bozulma dusuk seviyededir ya da yuksek seviyededir gibi. Smearin %25 yanilma sansi oldugu icin benim doktorum low grade cikmasina ragmen istedi cin1 cikti mesela cogu cin bir geriler dedi mudahale etmedi. Cin 2 veya cin 3 oldugunda da farkli islemler var. Leep var mesela kaziyip aliyorlar tehlike arzeden dokulari. Leep konizasyon var o biraz daha derin bir islem. Cerrahi sinirda birsey yoksa sikinti olmuyor. Ama cin2 cin3 de coksa korkulcak birsey yok caresi yok. Bizim en buyuk gucumuz bunu erken kesfetmek ve onleyebilmek. Mesgul etmemissin ama telas ve stres yapmayin. Sadece mumkunse dedigim gibi baska bir jinekolog mutlaka. Sigili tanimayan jinekolog mu olur ya.
    Caresi var olacakti pardon 😅

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sigili sivilce sanan jinekolog gordum de leke sanmasi komik olmus cidden Ben bile daha once hic gecirmeme ragmen ilk sigil cikartigimda sigil oldugunu anladim.Bunlar nasil doktor, kendimizi kimlere emanet ediyoruz cidden korkutucu ya.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler smear testi temiz çıkmıştı zaten büyük ihtimalle tip 6 . Ben kız arkadaşımın ahcc ile hpv negatif olması için çabalıyorum. O yüzden rahim ağzında ve vajinada siğil varsa nası olcak bu negatiflik işi diye sordum. Çok teşekkürler yanıtlar için.

Durum
    karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba. Ben de bu konudan daha önce bahsetmiştim. Son zamanlarda çok fazla yeni başlık açılıyor ve eski konular gündeme geliyor. Konu başlıkları daha net düzenlenmeli belki de. Rahim ağzında hücresel değişiklik tespiti için smear örneği alınırken spekulum denen araç vajinaya yerleştiriliyor. Doktor kamerayı spekulum içinde gezdirerek hem rahim ağzını hem de vajina içini gözlemleyebiliyor. Daha sağlıklı bir yöntemi olup olmadığını sormuştum ben de. Vajina içinde siğil olabiliyor. Rahim içinde yapısı gereği mümkün olmadığını söylemişti Nevra hanım bir röportajında. Merak edenler varsa diye yazdım. Tavsiyem bir doktor listesi hazırlayarak, muayene şekli, tedavi seçenekleri gibi konularda öncesinde bilgi alarak tercihte bulunmanız. Geçmiş olsun.

Durum
    Özel Üye

Alıntı karakedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben de bu konudan daha önce bahsetmiştim. Son zamanlarda çok fazla yeni başlık açılıyor ve eski konular gündeme geliyor. Konu başlıkları daha net düzenlenmeli belki de. Rahim ağzında hücresel değişiklik tespiti için smear örneği alınırken spekulum denen araç vajinaya yerleştiriliyor. Doktor kamerayı spekulum içinde gezdirerek hem rahim ağzını hem de vajina içini gözlemleyebiliyor. Daha sağlıklı bir yöntemi olup olmadığını sormuştum ben de. Vajina içinde siğil olabiliyor. Rahim içinde yapısı gereği mümkün olmadığını söylemişti Nevra hanım bir röportajında. Merak edenler varsa diye yazdım. Tavsiyem bir doktor listesi hazırlayarak, muayene şekli, tedavi seçenekleri gibi konularda öncesinde bilgi alarak tercihte bulunmanız. Geçmiş olsun.
    Merhabalar çok aradım ancak bulamadım vajina içinde siğillerin tedavisiyle ilgili bir başlık o yüzden ben de çok gündemde olmayan bir soruyu sordum. Erkek olduğum için de büyük eksiklikler var bilgilerimde o yüzden sizlere danıştım. Rahim ağzında siğil olmadığını anladım şu an değerli cevabınızla, vajina içinde siğil olarak değiştireyim o halde sorumu. Smear testi tamamen temiz geldi ve kamerayla incelemiş evet dediğiniz gibi. Benim demek istediğim ben erkek olarak bile kasıklarımdaki gözle görünür lezyonları bazen karanlık oda + ters flaş ışığıyla zor görebiliyorken bu kadar kısa bir vajina kontrol taramasına nasıl güveneceğiz diye sormuştum tedaviyi uzatmamak adına. Çok teşekkür ediyorum amacım forumu fazla başlık açarak kirletmek değil, forumda arayıp bulamadığım gördüğünüz gibi bir çok kişinin de aklındaki soru işaretlerini gidermiş oluyoruz hem sayenizde diye düşünüyorum

Durum
    Özel Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigili sivilce sanan jinekolog gordum de leke sanmasi komik olmus cidden Ben bile daha once hic gecirmeme ragmen ilk sigil cikartigimda sigil oldugunu anladim.Bunlar nasil doktor, kendimizi kimlere emanet ediyoruz cidden korkutucu ya.
    Bu forum olmasa yanıp bitmiştik valla...

Durum
    karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğiller tamamen temizlense de biliyorsunuz nüks edebilir. Gözden kaçan lezyonlar da olabilir. Yapmamız gereken istikrarlı tedaviyle viral yükü düşürmek ve bağışıklığı desteklemek. Yani ilk muayenede doktor gözden kaçırsa bile ikincisinde görebilir. Ben muayene öncesi inceleyip tespit ettiğim şüpheli lezyonları doktoruma tek tek gösteriyorum atlanmasın diye. Vajina iç kısmı için bu mümkün değil ama eşiniz doktorundan bu kısmın daha detaylı incelenmesini talep edebilir.