Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC, Allokin Alfa ve Aldara

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

AHCC, Allokin Alfa ve Aldara

Allokin Alfa hpv tedavisinde en hızlı aşı olarak gösteriliyor ama bu olaya yakından bakacak olursa Allokin Alfa bir immunomodülatör ve kişinin bağışıklık sistemi uyarılarak bu virüs vücuttan atılıyor. Yani yine de senin bağışıklık sistemine kalıyor iş Allokin Alfa çok hızlı hallediyor bu işi AHCC en az 6 ayda. AHCC içindeki beta glukan ve alfa glukanlar ile bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor burada immun sistemi tetikleyici olarak Allokin Alfa kadar hızlı sonuç vermese de AHCC'nin en az 6 aylık süreç ile etki edeceğini gözlemleyebiliriz. Videodaki Doç.Dr. Murat Gültekin de yanlış anlamışsam düzeltin, 15 hastasına AHCC önerdiğini ve bu 15 hastadan da olumlu sonuç aldığını duyuyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=TlFk...ature=youtu.be

Allokin Alfa gibi bir seçeneğimiz var ancak Rusya ya da Ukrayna'ya gitmek çok zor bir süreç yan etkilerini göze almak ve fiyatıyla ilgili de bu bir soru işareti. Türkiye'de olsam gider şimdi vurulurum aşımı tabi ki ancak şu an için son çare olarak gördüğüm bir olay kendisi.

Son derece bilimsel olmayan bir varsayım yaparak size tecrübemi aktarmak isterim. Berk adlı arkadaşımız Allokin Alfa'yla ilgili muhteşem bir tecrübe paylaştı grupta negatif sonucunu da aldı. Önce ona bir teşekkür ederim ayrıca ben de bilimsel olmayan varsayımımı yapacağım. Allokin Alfa aşısını vurulduğunda baş ağrısı, halsizlik, ateş, gibi şikayetleri yan etkileri oldu Berk'in . Aldara kullandığımda olan yan etkilerin aynısı. Fakat ben de sevgili Arya gibi tahriş olmaktan ve siğillerin sadece küçülmesinden müzdarip olarak aman ya bu şey bi işe yaramıyo diyerek yarım yamalak tedavi olmuştum. Ancak şimdi düşündüğümde Aldara bir siğil yok edici krem değil, lokal bağışıklık sağlayan immun sistemini genital bölgeye odaklayan ve bizi negatif sonucu almaya yaklaştıran bir krem. Ben 16 haftalık Aldara kullanımına ( PZT,ÇRŞMB,CUMA) günde 6 saat uyumadan önce sürerek lezyonsuz olan tüm bölgeme sürerek ve en az 6 ay ahcc kullanımına başlayarak tecrübelerimi zamanla aktaracağım.

Durum
    Özel Üye

Cevap: AHCC, Allokin Alfa ve Aldara

Eklemeyi unutmuşum tip 6,11,16 ve 18 den birini taşıyorsanız Gardasil aşısının %25 oranında nükslerin önünde geçtiği kanıtlandı olarak bahsediliyor videoda

Durum
    Özel Üye

İmikimod heterosiklik imidazokinolin amid yapıda,
    hem in vitro hem de in vivo antiviral ve antitümöral
    aktivite gösteren bir immünmodülatör ilaçtır (1). İlk
    kez 1997 yılında anogenital siğil tedavisinde, ardından 2004 yılında yüzeyel bazal hücreli karsinoma ve
    immün yeterli bireylerde hipertrofik olmayan aktinik keratoz tedavisinde Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi [Food Drug Administration (FDA)] tarafından
    onaylanmıştır (2).
    İmikimodun doğal ve edinilmiş bağışıklık sistemini
    uyararak etki gösterdiği düşünülmektedir. 1990’lı yılların sonlarında immün hücrelerin patojenleri hücre
    yüzeyindeki özel tanıma reseptörleriyle tanıdığı gösterilmiş, doğal bağışıklık ile ilgili olan bu reseptörler
    meyve sineklerindeki Toll reseptörlerine benzediğ hücrelerin bazı alt gruplarının fonksiyon artışı sağlanmaktadır. Dendritik hücrelerin uyarılması ve imikimod uygulanma alanına göçü ile güçlü bir hücresel
    immün yanıt oluşmaktadır. Topikal imikimod in
    vivo epidermal Langerhans hücrelerinin fonksiyonel maturasyonunu da indüklemekte, antijen sunan
    hücrelerin bölgesel lenf nodlarına göçü ile spesifik
    bir T hücre yanıtı elde edilmektedir. Tüm bu hücresel olaylarla da imikimodun doğrudan değil, immünmodülasyon yaparak antiviral ve antitümöral
    etki gösterdiği belirlenmiştir (4-6). İmikimod ile
    TH-1 (T helper-1) tipi immün yanıt artışı sağlayan
    sitokin yapım ve salınımında artış sağlanırken, TH2 sitokini olan IL-5’in üretimi de inhibe edilerek
    immün yanıtın TH-1 lehine kayması sağlanmaktadır
    (4). İmikimod 2’5’- oligoadenilat sentazı aktive ederek, doğal öldürücü (Natural killer-NK) hücreler ve
    sitotoksik T hücrelerde perforin salınımını uyararak
    antitümöral aktiviteye katkıda bulunmaktadır (4).
    Ayrıca imikimodun kültür edilmiş tümör hücrelerine karşı pro-apoptotik aktivitesinin de bulunduğu
    in vivo ve in vitro gösterilmiştir. İmikimodun topikal uygulanması; ölüm reseptörü olan CD95 (Fas)’ın
    artmış ekspresyonuna neden olurken, anti-apoptotik protein olan B cell lymphoma/leukemia protein2 (Bcl-2)’nin azalmış ekspresyonuyla tümör
    hücrelerinin apoptotik uyarıya cevap verme eğilimini de arttırmaktadır (4,6).

http://cms.galenos.com.tr/Uploads/Ar...matoz-10-0.pdf

Aldaranın bağışıklık sistemi uyarıcı ve kalıcı tedaviye yardımcı olduğunun kanıtı. Bkz: İmikimod nedir ?
    Aldara sadece siğil yok edici değildir. Asıl başarısı siğil yok etmek değil bizim negatif olma yolumuzdaki bir kremdir benim gibi ve Arya gibi bir çok insan tahrişten ve siğilin geçmemesinden dolayı tedaviyi bıraktık. Her şey bağışıklık sistemimize bağlı AHCC,Allokin Alfa,Aldara . Her şey immun sisteme çıkıyor. Ben şu an AHCC ve Aldara devam edeceğim.

Durum
    Özel Üye

bir T hücre yanıtı elde edilmektedir. Tanıdık geldi mi AHCC' den ?

Durum
    Özel Üye

İnterferonlar doğal proteinlerdir.
    Bakteri, virüs, parazit ve tümör hücrelerine
    karşı cevap olarak immün sistem hücreleri
    tarafından oluşturulur
    Sitokinler olarak bilinen glikoprotein ailesinin
    içinde yer alırlar. Vücudun diğer hücrelerinde
    viral replikasyonu inhibe ederek immün
    cevaba yardımcı olurlar.
    Yani imiquimodlar interferonlari harekete geçirerek hpvnin içten fethedilmesinde rol oynuyorlar, sadece siğili yok etmek için degil. Aynen ahcc gibi aynen allokin alfa gibi immun sistem yanit degistiricisi. Adindan da anlasilacagi gibi imuiqimod. Cok mantikli geliyor artik bana aldara buyrun sohbete...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir T hücre yanıtı elde edilmektedir. Tanıdık geldi mi AHCC' den ?
    Valla tanıdık geldi
    Ben tabi tip 56ydım, tip 16-18 vs değildim belki tipten tipe de etkisi değişiyor olabilir.

Durum
    Özel Üye

Aryacım kafam cok karisik AHCC gibi bagisikligi cok yukselten bir takviyeyle aldara ayni anda kullanilirsa delirtmeyeyim ben bu bagisikligi bir de aldarayla gorunmeyen lezyonlari yok etme amacında yapmak istiyodum asıl

Durum
    Admin

Ben ahcc ile aldarayı beraber hiç kullanmadım ama aldaranın hpv negatif yaptığı gibi ciddi bir sonuç yok, varsa da çoğumuzda işlemedi, ben oyumu ahcc'den yana kullanıyorum ama sen bir doktora sor, ikisini bir arada kullanayım mı diye?

Durum
    Özel Üye

Tabi ki aldara negatif yapar diye dusunmedim ahcc negatif yapar diye dusunuyorum ben de ancak hem gozle gorunmeyen ve cok kucuk lezyonlari temizlemesi ve lokal olarak immun sistemi odaklaması daha da etkili olabilir diye dusundum sureyi kisaltmak icin. 3 aylik bir kullanimi oldugu icin bence negatif yapmiyor. Belki 6 ay araliksiz kullanilabilen bir sey olsaydi ahcc gibi negatif yapma olasiligi olabilirdi. Doktorum beni gelir kapisi olarak gordugum icin doktor bey gelceksin yakicaz bu kadar baska yapcak bisi yok diyip baska tek kelime bile etmiyor. En uygun fiyatlisi da o denize dusen yilana sarilir napalim. Sizler daha degerlisiniz doktordan o yuzden buradayim

Durum
    Admin

aldaranın amacı o bölgedeki viral yükü azaltmak ve en aza indirgemek diye biliyorum ama memnun kalınmamasının sebebi üyeler tarafından, genelde lezyonlar çok azalmıyor ve genital bölgeyi tahriş ediyor.
    ayrıca çok teşekkür ederim sondaki güzel sözünüz için