Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diş taşı temizliği ve oral hpv

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Diş taşı temizliği ve oral hpv

Evet arkadaşlar yine bir gece yarısı ve yine kafama ilginç bir konu takıldı. (Bu arada ayrı ayrı hepiniz cidden iyi ki varsınız bu site olmasa hepten kafayı yerdim heralde) hikayemi okuyanlar bilir her seferinde tekrar yazmak uzun oluyor. Kısacası ben oral hpv testi yaptırdım 4.5 ay önce ve tip 31 pozitif geldi o süreden beri ahcc kullanmaya devam ediyorum. Kafama takılan şu: Oral hpv ile ilgili ağız hijyenine dikkat edin falan deniliyor ya ben pandemi öncesi çok sık diş taşı temizlettirirdim. Uzun zamandır yapmamıştım ve dislerimde lekeler oluşmuştu çok fazla. Hpvye de olumlu etkisi olur temizliğin diye bunları temizlettim geçen hafta. Ama temizlerken uzun süredir gitmediğim için temizlemesi uzun sürdü ve çok aşırı kanadı derinlere girmiş baya öyle dedi. Sonra düşündükçe aklıma geldi nasıl ki genital bölgede jilet yapildikca yayiliyorsa ya bunda da bu diş taşı temizliği ile daha da yayılmışsa temizliyim derken?? Sonuçta iğne gibi bir aletle derinleri temizliyor damağı kanatiyor. Off çok kafama takıldı ya aslında gittiğim kbbci de diş lekelerimden dolayı muhtemelen şey demişti o zaman ağız hijyenine dikkat et gerekirse plak temizliği yaptır falan. O yüzden içimi rahatlatmaya çalışıyorum ama ne biliyim ya yorumunuz nedir

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Diş taşı temizliği ve oral hpv

Yani bilgim yok ama ben sanmiyorum dis tasi temizligiyle sigillerin yagilsin.Temizlenilen dis etlerinde aktif sigil var miydi ki? Bence icini rahat tut

Durum
    Kıdemli Üye

En son aylar önceki doktor görüşmemde doktor yok demişti. Sonradan damağımda çıkan geçmeyen beyaz damak rengi arası bir çıkıntı var hala gidip göstermedim korkudan. İnşallah dediğiniz gibi ilgisi yoktur. O dediğim çıkıntı da yerinde duruyor ama beni endişelendiren dişin etrafındaki damağı da o iğne benzeri aletle temizliuorlar ya kanama da oldu o sırada dediğim gibi. O takıldı kafama. Hani korktuğum çıkıntı siğil olsa bile yerinde duruyor zaten kopan eden bişey yok. Ben deri altında bulunan ve sigil yapmayan hpvnin yayılmasından korkmuştum. Zaten bendeki tip31

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar yine bir gece yarısı ve yine kafama ilginç bir konu takıldı. (Bu arada ayrı ayrı hepiniz cidden iyi ki varsınız bu site olmasa hepten kafayı yerdim heralde) hikayemi okuyanlar bilir her seferinde tekrar yazmak uzun oluyor. Kısacası ben oral hpv testi yaptırdım 4.5 ay önce ve tip 31 pozitif geldi o süreden beri ahcc kullanmaya devam ediyorum. Kafama takılan şu: Oral hpv ile ilgili ağız hijyenine dikkat edin falan deniliyor ya ben pandemi öncesi çok sık diş taşı temizlettirirdim. Uzun zamandır yapmamıştım ve dislerimde lekeler oluşmuştu çok fazla. Hpvye de olumlu etkisi olur temizliğin diye bunları temizlettim geçen hafta. Ama temizlerken uzun süredir gitmediğim için temizlemesi uzun sürdü ve çok aşırı kanadı derinlere girmiş baya öyle dedi. Sonra düşündükçe aklıma geldi nasıl ki genital bölgede jilet yapildikca yayiliyorsa ya bunda da bu diş taşı temizliği ile daha da yayılmışsa temizliyim derken?? Sonuçta iğne gibi bir aletle derinleri temizliyor damağı kanatiyor. Off çok kafama takıldı ya aslında gittiğim kbbci de diş lekelerimden dolayı muhtemelen şey demişti o zaman ağız hijyenine dikkat et gerekirse plak temizliği yaptır falan. O yüzden içimi rahatlatmaya çalışıyorum ama ne biliyim ya yorumunuz nedir
    Bence alakası yoktur canını sıkma.

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bir şey olmaz merak etme çok takıntı yapıyorsun kendine stres iyi değil

Durum
    Kıdemli Üye

Inanın artık o kadar psikolojimi etkiledi ki akşama kadar elimi yıkayıp kolonya döküyorum. Neyse ki corona var da millet iyice kafayı yediğimi düşünmüyor Unutup elimle bi temas yaşasam kafamda kuruyorum. Sonra kendi kendimi telkin etmeye çalışıyorum başka çare yok ama iyi ki bu site var

Durum
    Kıdemli Üye

Elinde de mi sigil var? Neden yikiyorsun

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Insan gercekten paranoyak oluyorbiraz 😅

Durum
    Kıdemli Üye

Ilk baslarda oyle oluyor ama geciyor

Durum
    Kıdemli Üye

Hayır elimde sigil yok sadece virüs fobisi yaşıyorum sadece hpv de değil hiv virüsü fobisi de başladı umumi bir tuvaleti kullanırken bile çok çok zorlanıyorum saçma olduğunu bile bile beynime engel olamıyorum hpv sonrası psikolojim bozuldu daha doğrusu. Zaten sorunlarım vardı bununla patlak verdi