Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çay ağaci yaği v.b alternatif tip işe yariyor mu?

Durum
    gucluyuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

çay ağaci yaği v.b alternatif tip işe yariyor mu?

Merhabalar, 10 ay gibi bir süre sonunda tekrar siğil çıkarttım. Aldara krem kullandım v.s ama sürekli temin etmek çok zor. Çay ağacı yağıyla siğilleri iyileştirmeyi düşünüyorum. Bunu daha önce tecrübe eden oldu mu en etkinli kullanım yolu nedir? Tecrübelerinizi bu konu altında paylaşmaktan çekinmeyin, teşekkürler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: çay ağaci yaği v.b alternatif tip işe yariyor mu?

Benim bir tecrubem yok, sigilleri yok edip etmediğini de bilmiyorum ama denenmiş ve onaylanmış bir yöntem var; elma sirkesi. blog da nasıl yapıldıgını yazdım sadece ben değil diğer üyeler de bunu yaptı. Hpvliyiz bloguma girip okuyabilirsin.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir tecrubem yok, sigilleri yok edip etmediğini de bilmiyorum ama denenmiş ve onaylanmış bir yöntem var; elma sirkesi. blog da nasıl yapıldıgını yazdım sadece ben değil diğer üyeler de bunu yaptı. Hpvliyiz bloguma girip okuyabilirsin.
    Arya nasılsın ? Yine benzer bir konuyla başını ağrıtacağım, lezyonlarım aşırı küçük ahcc, propolis,kefir, yeşil çay, vitaminler saglıklı beslenmeler derken büyümüyorlar, kaldılar küçücük zor görüyorum. Koter yapacak doktorum bunları göremez bile biraz yaşlı ve çok küçük lezyonlar için delip geçiyor beni kasık bölgemde. Verrutol,elma sirkesi, aldara 3lüsünde takıldım kaldım en büyük korkum siğili yanlışlıkla yayılmasını yeni tohumlar ekmesini sağlamak. Çok küçük lezyonlar için hangisini önerirsiniz

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya nasılsın ? Yine benzer bir konuyla başını ağrıtacağım, lezyonlarım aşırı küçük ahcc, propolis,kefir, yeşil çay, vitaminler saglıklı beslenmeler derken büyümüyorlar, kaldılar küçücük zor görüyorum. Koter yapacak doktorum bunları göremez bile biraz yaşlı ve çok küçük lezyonlar için delip geçiyor beni kasık bölgemde. Verrutol,elma sirkesi, aldara 3lüsünde takıldım kaldım en büyük korkum siğili yanlışlıkla yayılmasını yeni tohumlar ekmesini sağlamak. Çok küçük lezyonlar için hangisini önerirsiniz
    Propolis öneririm Ahmet bey 1 ay boyunca sabah aksam siğillere sürün kaybolacaktır. Büyük siğillerin düşmesini sağlıyor. Tecrübeyle sabit. Alkol bazlı propolis alcaksınız yalnız beo markası %30 oranında propolis var içinde en yüksek propolis oranına sahip olan bu dediğim. Su bazlı olanından almayın. Hem için hemde siğillerin üstüne sürün hergün faydasını göreceksinizdir.

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çünkü ben büyük olanlara kriyo yaptırdım. Küçük çıkan siğilleri doktor göremiyordu kriyo yaptırmaya gittiğimde. Birine sıksa diğeri kalıyordu. O yüzden bende propolis sürdüm hep.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim genitale ek olarak oral da olduğu için arastirmalarimda çay ağacı yağına denk gelmiştim ufak boyundan aldım. Ağzımı bazen elma sirkeli suyla bazen de suya bikaç damla çay ağacı yağı damlatip calkaliyorum. Faydası var mı bilmiyorum ama antibakteriyel antivirüs etkileri kanıtlanmış. Genital bölgeye hiç denemedim ama

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

O yüzden aryaya katılıyorum. Genital için çay ağacı yağı duymadım ama elma sirkesi duydum. Benim dediğim oral için geçerliydi

Durum
    neon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı gucluyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 10 ay gibi bir süre sonunda tekrar siğil çıkarttım. Aldara krem kullandım v.s ama sürekli temin etmek çok zor. Çay ağacı yağıyla siğilleri iyileştirmeyi düşünüyorum. Bunu daha önce tecrübe eden oldu mu en etkinli kullanım yolu nedir? Tecrübelerinizi bu konu altında paylaşmaktan çekinmeyin, teşekkürler.
    merhaba, ahcc kullanmis miydiniz onceden? dikkat etmediginiz bir durum mu oldu 10 ay cikartmayip birden cikartmak beni korkuttu suan.. ben de yaklasik 8-9 aydir cikartmiyorum sigil negatifimdir diye umuyordum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Valla ben agırlıklı olarak kriyo + elma sirkesi yaptırdım, çoook küçük lezyonlara genelde elma sirkesi sürdüm diye hatırlıyorum. Ama detayını hatırlamıyorum gerçekten

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arya elma sirkesini nasil kullandin? Arkadaslar healthline in makalesinde okudum cay agaci yagiyla ilgili soyle ki;
    Along with other health benefits, essential oils have been studied for use as antifungal agents. Tea tree oil is an essential oil that has been found to be useful against fungus and other organisms, including head lice. The Mayo Clinic lists tea tree oil as a remedy that might be useful against genital warts. You can apply a drop of diluted tea tree oil (mix one drop of the oil with a drop or two of a carrier oil, such as coconut oil) and apply directly to the wart.

Some people may be allergic to tea tree oil, so test a small amount of the diluted tea tree oil on your arm first. If there is no reaction after 24 hours, it should be safe to use.

Tea tree oil can be irritating and cause some burning or inflammation which is how it reduces the size of the wart. Do not take tea tree oil internally by mouth or through the vagina. You will need to apply the oil repeatedly for several weeks. Discontinue use if it is too irritating.
    *Kisaca diyor ki genital sigillere kullanilabilir. Bir damla cay agaci yagi bir iki damla da hindistan cevizi yagi karisririp sigile direk uygulayabilirsiniz. Biraz yakacaktir o sekilde kucultur zaten. Alerjiniz var mi bu yaga o konuda dikkat edin*