Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çay ağaci yaği v.b alternatif tip işe yariyor mu?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: çay ağaci yaği v.b alternatif tip işe yariyor mu?

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya elma sirkesini nasil kullandin? Arkadaslar healthline in makalesinde okudum cay agaci yagiyla ilgili soyle ki;
    Along with other health benefits, essential oils have been studied for use as antifungal agents. Tea tree oil is an essential oil that has been found to be useful against fungus and other organisms, including head lice. The Mayo Clinic lists tea tree oil as a remedy that might be useful against genital warts. You can apply a drop of diluted tea tree oil (mix one drop of the oil with a drop or two of a carrier oil, such as coconut oil) and apply directly to the wart.

Some people may be allergic to tea tree oil, so test a small amount of the diluted tea tree oil on your arm first. If there is no reaction after 24 hours, it should be safe to use.

Tea tree oil can be irritating and cause some burning or inflammation which is how it reduces the size of the wart. Do not take tea tree oil internally by mouth or through the vagina. You will need to apply the oil repeatedly for several weeks. Discontinue use if it is too irritating.
    *Kisaca diyor ki genital sigillere kullanilabilir. Bir damla cay agaci yagi bir iki damla da hindistan cevizi yagi karisririp sigile direk uygulayabilirsiniz. Biraz yakacaktir o sekilde kucultur zaten. Alerjiniz var mi bu yaga o konuda dikkat edin*
    blogumda nasıl sigillere elma sirkesi kullandığımı anlattım

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Propolis öneririm Ahmet bey 1 ay boyunca sabah aksam siğillere sürün kaybolacaktır. Büyük siğillerin düşmesini sağlıyor. Tecrübeyle sabit. Alkol bazlı propolis alcaksınız yalnız beo markası %30 oranında propolis var içinde en yüksek propolis oranına sahip olan bu dediğim. Su bazlı olanından almayın. Hem için hemde siğillerin üstüne sürün hergün faydasını göreceksinizdir.
    Canım önerilerin için çok teşekkür ederim aldara kreme başladım. Gözle görülmeyen, çok zor görülebilen ve gözümden kaçan lezyon olmasın diye garantici yaklaşmak adına aldara kullanıyorum. Antihpv kremi alıp tek tek sürmeyi düşündüm ama genişçe bir alana sürerek olası lezyonları da engellemeye çalışmak amacım şu an. Propolisi işe yaramazsa önümüzdeki zaman diliminde deneyeceğim çok sağol. Şimdilik oral bölgedeki şüpheli yerlere propolis yapıyorum nolur nolmaz diye gördüğüm her şeye sürüyorum ağzımda kulak çubuğuyla. Bir arkadaş 3 haftada siğillerinin aldarayla yok oldugunu söylemişti. Ben 1 gün sürdüm daha çok küçük minicik bir lezyon 1gün içinde kararmaya başladı kuruyor 1 günde bile. 3 ay sürerek kalıcı kurtuluş amacım bakalım. Senin nasıl gidiyor ? Antihpv deneyimin de vardı senin yanlıs hatırlamıyosam. O kremin içinde de çay ağacı yağı da var sanırım

Durum
    Özel Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım önerilerin için çok teşekkür ederim aldara kreme başladım. Gözle görülmeyen, çok zor görülebilen ve gözümden kaçan lezyon olmasın diye garantici yaklaşmak adına aldara kullanıyorum. Antihpv kremi alıp tek tek sürmeyi düşündüm ama genişçe bir alana sürerek olası lezyonları da engellemeye çalışmak amacım şu an. Propolisi işe yaramazsa önümüzdeki zaman diliminde deneyeceğim çok sağol. Şimdilik oral bölgedeki şüpheli yerlere propolis yapıyorum nolur nolmaz diye gördüğüm her şeye sürüyorum ağzımda kulak çubuğuyla. Bir arkadaş 3 haftada siğillerinin aldarayla yok oldugunu söylemişti. Ben 1 gün sürdüm daha çok küçük minicik bir lezyon 1gün içinde kararmaya başladı kuruyor 1 günde bile. 3 ay sürerek kalıcı kurtuluş amacım bakalım. Senin nasıl gidiyor ? Antihpv deneyimin de vardı senin yanlıs hatırlamıyosam. O kremin içinde de çay ağacı yağı da var sanırım
    Aman arkadaşlar yanlış anlaşılmasın bilgisi olmayanlar için söylüyorum karıştırılmasın aldara ağıza,vajina kenarlarına, vajina içine sürülmez sakın dikkat edin mutlaka

Durum
    Özel Üye

Alıntı neon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, ahcc kullanmis miydiniz onceden? dikkat etmediginiz bir durum mu oldu 10 ay cikartmayip birden cikartmak beni korkuttu suan.. ben de yaklasik 8-9 aydir cikartmiyorum sigil negatifimdir diye umuyordum
    8-9 ay cikartmayip sonradan cikabilir cok normal bende de bu sekilde cok oldu ama arkadas ahcc kullanmamis o yuzden panik yapmana gerek yok ben de kullanmamistim

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Antihpv de evet bitkisel içerigi ama cok tesirli bi krem sadece kuru bölgelere sürülüyor. Anüs içi vajina içi mukozal bölgelere sürülmesi kesinlikle yasak yoksa baya baya açık yaralar yapıyor. Normal gözle görülen deriye sürülünce gerçekten etkili. Normalde ağzımda aftlar olurdu sigaradan dolayı 20 damla propolisi pekmez ile karıştırıp içiyorum ve aft vb yara bile oluşmuyor artık. Propolis gerçekten cok iyi bi antiviral. Ahcc ile propolis kullanılsa yeterli bu hastalık için. Birde bol bol sabır. Benim anüste 2 tane minik siğil vardı dün kriyoterapi yaptırdım inşallah geçer başka lezyonum yok şuanda gözle görülen. Tekrar bi anaskop yaptırmam şart tabi. Bu süreçte bir tek sigarayı bırakamadım o dezavantaj oluyor belkide benim için.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    blogumda nasıl sigillere elma sirkesi kullandığımı anlattım
    Blogu bitirdim kah agladim kah guldum resmen 3 yili yasamis kadar oldum. Cok ama cok mutlu oldum iyilesmene. Tekrar doktora gidecegim haftaya o yuzden simdilik birsey yapmayacagim ama daha sonra mutlaka deneyecegim 🙋*♀️

Durum
    Özel Üye

Antihpv de evet bitkisel içerigi ama cok tesirli bi krem sadece kuru bölgelere sürülüyor. Anüs içi vajina içi mukozal bölgelere sürülmesi kesinlikle yasak yoksa baya baya açık yaralar yapıyor. Normal gözle görülen deriye sürülünce gerçekten etkili. Normalde ağzımda aftlar olurdu sigaradan dolayı 20 damla propolisi pekmez ile karıştırıp içiyorum ve aft vb yara bile oluşmuyor artık. Propolis gerçekten cok iyi bi antiviral. Ahcc ile propolis kullanılsa yeterli bu hastalık için. Birde bol bol sabır. Benim anüste 2 tane minik siğil vardı dün kriyoterapi yaptırdım inşallah geçer başka lezyonum yok şuanda gözle görülen. Tekrar bi anaskop yaptırmam şart tabi. Bu süreçte bir tek sigarayı bırakamadım o dezavantaj oluyor belkide benim için.
    Derya tesekkurler cevap için gecmis olsun. Sigarayi bırakmalisin sadece hpv icin degil hem corona dezavantaji icin hem de gelecegin sagligin icin. Birakabiliyorsan en azindan negatif olana kadar birak . Sana bir seyden bahsedeyim. Ben sigara icmeyen bir insanim ama yilda bir bazen 1-2hafta ictigim oldu. Ne zaman icsem o hafta sigil cikti. Senede bir,2 senede bir falan cikan cikiyordu bende ve hep sigarayla iliskiliydi. Ve tabii bir de tras makinesi tahrislerinden dolayi basliksiz tras makinesi kullanmamdan dolayi cikti. Siz siz olun en az 2-3 numara baslik ile tras makinesiyle tras olun

Durum
    Kıdemli Üye

Derya tesekkurler cevap için gecmis olsun. Sigarayi bırakmalisin sadece hpv icin degil hem corona dezavantaji icin hem de gelecegin sagligin icin. Birakabiliyorsan en azindan negatif olana kadar birak . Sana bir seyden bahsedeyim. Ben sigara icmeyen bir insanim ama yilda bir bazen 1-2hafta ictigim oldu. Ne zaman icsem o hafta sigil cikti. Senede bir,2 senede bir falan cikan cikiyordu bende ve hep sigarayla iliskiliydi. Ve tabii bir de tras makinesi tahrislerinden dolayi basliksiz tras makinesi kullanmamdan dolayi cikti. Siz siz olun en az 2-3 numara baslik ile tras makinesiyle tras olun
    Evet haklısınız bırakmak şart. Günde kota koydum kendime 3 den fazla içmiyorum sigara ama tamamen bırakmayı deneyeceğim. Sigara direk etkiliyor bağışıklığı biliyorum. Ben 1.5 yıldır hpvliyim hayatımda hiç jilet yapmadım zaten hep agda yapardım bu hastalığı öğrendikten sonra onu bıraktım tüy dökücü kullanıyorum o günden beri ve tahriş yapmıyor ve siğillerde çoğalma olmadı. Birde hastalığı öğrendikten sonra hemen gardasil aşısı olmaya başladım 6 ay içinde 3 dozu tamamladım. Ve bence gerçekten etkili çünkü 1.5 yılda toplam
    8-9 adet siğilim oldu başka da olmadı hepside kiryoterapi ile 2 seansta geçti ve aynı yerden çıkmadı bir daha. Gardasil aşısı siğil nüksünü azaltıyor bence direk çapraz etkisi de var. Diğer tiplere karşı da koruma sağlayabiliyormuş. Pozitif olsanız bile bence aşı olsun herkes. Hiçbir yan etkisini de görmedim 1 sene oldu aşı yaptıralı. Yaptırmakta tereddüt eden arkadaslar için söylüyorum tedavi edici etkiside illa ki oluyor. Herkes aşılansın mutlaka...

Durum
    Özel Üye

Evet haklısınız bırakmak şart. Günde kota koydum kendime 3 den fazla içmiyorum sigara ama tamamen bırakmayı deneyeceğim. Sigara direk etkiliyor bağışıklığı biliyorum. Ben 1.5 yıldır hpvliyim hayatımda hiç jilet yapmadım zaten hep agda yapardım bu hastalığı öğrendikten sonra onu bıraktım tüy dökücü kullanıyorum o günden beri ve tahriş yapmıyor ve siğillerde çoğalma olmadı. Birde hastalığı öğrendikten sonra hemen gardasil aşısı olmaya başladım 6 ay içinde 3 dozu tamamladım. Ve bence gerçekten etkili çünkü 1.5 yılda toplam
    8-9 adet siğilim oldu başka da olmadı hepside kiryoterapi ile 2 seansta geçti ve aynı yerden çıkmadı bir daha. Gardasil aşısı siğil nüksünü azaltıyor bence direk çapraz etkisi de var. Diğer tiplere karşı da koruma sağlayabiliyormuş. Pozitif olsanız bile bence aşı olsun herkes. Hiçbir yan etkisini de görmedim 1 sene oldu aşı yaptıralı. Yaptırmakta tereddüt eden arkadaslar için söylüyorum tedavi edici etkiside illa ki oluyor. Herkes aşılansın mutlaka...
    Evet %25 oranında nükslerin önüne geçtiği kanıtlanmış

Durum
    Kıdemli Üye

Evet %25 oranında nükslerin önüne geçtiği kanıtlanmış
    Birde araştırdım baya gardasil aşısı 2. Dozdan itibaren korumaya başlıyormuş yani ürettiği antikor sayısı fazlalaşıyormuş. Önceden 2 doz imiş. Sonradan korumasını arttırmak için 3 doza cıkartmıslar. Sizin bu konu hakkında bilginiz var mı Ahmet bey. Merak ediyorum açıkçası.