Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bursada hpv olmak

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bursada hpv olmak

Herkese merhaba
    2020 ocak ayinda aylarca agir grip gecirmem ve doktorun bagisikligimin cokmek uzere oldgunu soylemesi ile bir gariplik oldgunu anlamistim. Ilk once sivilce veya kil donmesi zannettigim sigilim agdadan sonra inanilmax kanadi. Benim hpv gibi birsey aklima gekmedigi icin dahiyane bir sekilde bunu asla onemsemedim ve tekrar agda dahi yaptirdim uzerine. Sonrasinda oyle bir yayildi ki o zaman anladim ciddi bir problem oldgunu.

Goruklede ozel bir kadin dogum muayanehanesine gittim. Suan fsmye tasindi Baris Korkmaz. Doktorum sigillere ellemeden ne oldugunu gorelim dedi. 20 subat 2020de tiplendirme testi yapildi ve tip 56 ile tip 33 pozitif oldugumu ogrendim(yuksek risk grubu her ikisi de).

Tum bu surecte en sansli oldugum konu ailem ve erkek arkadasimla sureci seffaf bir sekilde paylasabilmem oldu. Erkek arkadasimla henuz 3 aylik bir iliskimiz vardi ve beni olgunlukla dinledi, teselli etti, hepsini beraber atlatacagimizi soyledi. Ilk etapta kendimiz arastirmaya calistik ve karsimiza dogru duzgun hicbirsey cikmadi diyebilirim. Bu forumu yeni buldum ve oyle mutlu oldum ki agladim. Hemen ahcc siparisi verdim sali gunu elime ulasacak. Buradan Aryaya tesekkur etmek istiyorum. Bursayla alakali pek bir sey bulamadim forumda. Oyuzden ben de bu sureci paylasmak ve bursali arkadaslarima yardimci olmak istedim.

Neyse devam edeyim doktorum biyopsi yapilmasi gerektigini soyledi. Biyopsi sonucunun cin1 cikmasinin ardindan -nisan ayinin basina kadar surdu bu surec- nisan ayinda sigillerim yakildi. Hem sayisi coktu hem de cok iri olanlar vardi. Bu konuda baris beyin hakkini yiyemem sigilleri yalnizca yuzelsel degil koklerine kadar temizledi.

Agustos ayinda bir sonraki smear testi icin gittim ve low grade sonucu aldim.
    Bu surecte alkol ve sigarayi azalttim. 2 hafta kadar once sigarayi tamamen biraktim. -Biraz spora basladim arada duraksamali -ve saglikli beslenmeye dikkat ettim.

Agustos ayindaki muayenem esnasinda doktoruma o bolgede iki kucuk noktayi gosterip sigil olup olmadiklarini sordum ve kendisi sigil olmadigini alerji oldugunu iletti.

Fakat aradan gecen surede sanki su toplamis gibi gozuken kucuk seylere donustuler. Ben doktorum Baris Bey sigil degil dedigi icin onemsemedim ama gecenlerde bir tarafta 5 bir tarafta 2 tane oldgunu gorunce hemen tekrar gittim (10 subat 2021 tam bir yil sonra). Doktorum sigillerin herzaman karnibahar formunda olmayabilecegini cok nadir de olsa bu sekli alabilecegini soyledi ve sigilleri yakti. Smear icin ornek de aldi islemden once. Simdi smear sonucu bekliyorum fakat biraz telasliyim bir hafta bekleyecegiz sanirim en kotusu bu bir hafta bekleme oluyor.

Bu arada erkek arkadasimda da haziran gibi sigiller cikti. O once devlet hastanesine gitmek istedi. Beraber gittik ve doktor verrutol verdi fakat ben kendisini ikna ettim ve Ozel Anadolu Hastanesine gittik koter islemi icin. Doktor asla ilgilenmedi 2 ameliyat arasina sikistirip 10 dakikalik bir islemde yuzeysel temizledigi icin bazi digiller gitti bazilari kaldi. Kalanlari verrutol ile tedavi ettik ve onun bur daha tekrar etmedi sukur. O doktorun adini sorup yazacagim alta aman erkek arkadaslar gitmesin.
    Ben kendi doktorumunda hpv konusuna cok hakim oldugunu dusunmuyorum. Mesela ahcc yi benden duymasi, o kucuk sigilleri anlamamasi beni biraz supehye dusurdu ama gercektm koter islemi konusunda cok iyi bu konuda da dedigim gibi hakkini yiyemem. Ozellikle de erkek arkadasimda yasadigimiz durumdan sonra. Simdi diger hasteneleri arastirmak istiyorum ogrendiklerimi burada paylasacagim. Forumu kuran bilgi veren sureclerini oaylasan arkadaslar iyi ki varsiniz!!!!

Durum
    Özel Üye

Cevap: Bursada hpv olmak

Anadolu hstanesi uroloji bolumunden Op Dr Mehmet Yaman bu arada erkek arkadasimin koter opersyonunu uyduruklayan doktor bey. Bir diger doktorda ben sadece dondurabilirim koter icin mehmet beye yonlendirebilirim demisti ve dondurulmasindansa koter daha iyi bir cozum diyorlar ne dusunuyorsunuz dedigimde ee öö kem kum demisti. O yuzden anadolu hastanesi uroloji kesinlikle tavsiye etmiyoruz... Bursada doktor onerisi olan olursa paylasirsaniz cok mutlu olurum. Smear sonucumun ardindan bir arastirma surecine girip doktor degistirmeyi dusunuyorum. Bakalim belki de ihtiyac kalmaz bile 🤭😅

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kolay atlatacaksınız içiniz rahat olsun. Doktorlar her yerde aynı siz bu forumda araştırma yaparak fikir alışverişlerine devam edin mutlaka daha iyi olacaktır. Keşke doktorlara tamamen emanet edebilseydik kendimizi ama tam tersi kendimizi korumak durumunda kalıyoruz, kriyoterapi de iyi bir seçenektir. Ben erkek olarak kriyoyla nüks yaşadım fakat koterde aynı yerde nüks yaşamadım kökünü kazımak konusunda koter daha iyi diyebilirim benim görüşüm bu şekilde. 2. en iyi seçenek kriyo. Cin1 falan çıkmış daha tek tük siğilleriniz var kolay atlatacaksınız sadece sağlıklı günler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba @hpvbursa, rica ederiz burası paylaşım platformumuz, o sebeple birbirimize destek olup yardımcı oldukça ahcc gibi takviyelerde zamanla hepimize umut olmaya başladı, çünkü birçoğumuz deneyimledik ve olumlu sonuçlar alıp negatif aldık. Ama sadece ahcc değil, durumu ahcc'ye yetmeyenler de forumda başka alternatifler bulabilirler. mesela üyeler propolisten memnun kalıyorlardı, veya yaktırma parasını denkleştiremeyenler ya da zorlananlar 1-2 sigili olanlar verrutol kullanıyor, dikkatli kullanılması gereken ama memnuniyeti yüksek bir ürün. bagısıklık için de imutor vb takviyeler var genel olarak biz bunları, ve genelde hpv'yi süreci vs konuşuyoruz

Doktorunun ahcc'yi bilmemesi onu kötü yapmaz, bilmedigi şey için kullanma vs diyip kötüleyen doktorlar var. Mesela çok ünlü bir doktor bu forumu biliyor ve onca insanın negatif oldugunu da görüyor (başka insanlar forumu göstermiş) ve hala bunlar faso fiso diyor. senin önerin nedir peki her gün muayane parası verip sana sigil yaktırmak mı? diyesim geliyor böyle doktorlara... mesela benim doktorum da bilmiyordu ama yan etkisi yoksa veya az ise denenebilir demişti. Yani önemli olan gerçekten araştırma ve açık fikirli olma isteği, yoksa eskiden hiçbir doktor bilmiyordu şimdi daha yeni yeni doktorların yarısı falan bilmeye başladı, önermelere başladı...

Ayrıca çözümsüz değilsin, başka doktora da görün bir şey olmaz. Ben 2 dermatologa falan gitmiştim jinekologum tekti ama yani hepsi bu yaktırma dondurma işlemini yapıyor, deneyebilirsin farklı doktorları. Çok geçmiş olsun ailenle paylaşman, onların desteğini alman çok güzel bir duygudur eminim ve rahatlatıcıdır, ben de dahil birçok kişi ailesine söyleyemedi, en ağır yüklerden biri de bu aslında ama senin adına çok sevindim. Kendine 1 yıl ver, aşacaksın bu durumu, 1 yıl hpv'yi atlatmak için savaş sonra bence her şey güzel olacak.

Durum
    Özel Üye

Insan bu durumla ilk karsilastiginda kendisini cok yalniz hissediyor, arkadaslariyla da kolay kolay paylasamiyor. Burada olmak guzel dilekleriniz cok iyi geldi bana tesekkur ederim. 🖐

Durum
    Özel Üye

Buraya aslinda Bursali arkadaslar ile tecrubelerimi paylasmak, kucuk de olsa bu pek bilinmeyen, insani yalniz ve caresiz hissettiren hastalik konusunda birgün birilerine yardimci olabilmek umuduyla yazmistim ama farkettim ki bu yazi ile suana kadar icinde bulundugum sureci ilk defa bastan sona gormus oldum. Bugune kadar beslenmeme dikkat ettim alkol ve sigarayi azalttim ucundan da biraz spor yaptim ama hpvyi resmen unutmusum. Ta ki sigiller ile yeniden karsilasincaya kadar... Herseyi tekrar hatirlamak, koter stresi ve smear stresi ardindan forumu bulmam ve sureci buyuk bir cerceveden gormem resmen üçüncü gozumu acti. 😅

Birkac gun dusundukten ve tum forumu hatmettikten sonra sureci daha disiplinli hale getirmeye karar verdim. Alkol ve sigarayi tamamen hayatimdan cikardim. Dolabimin kapaklarina renkli karton ve post itler ile bir pano hazirladim. Bu pano uzerinden uyku/beslenme/spor duzenimi ve gunluk su tuketimimi kontrol edecegim. Beslenme duzenim icin 16ya 8 aralikli oruc yontemini kullaniyorum bir suredir ve cok memnunum isteyen arkadaslar arastirabilir. Bu arada bu tarz birsey yapmak isteyen arkadaslar hic pano ile ugrasmadan Simple uygulamasini kullanabilirler. Ben somutlastirmak istedim biraz durumu. Dun kefir ve yesilcay aldim. Gunluk beslenmeme bunlarin yani sira bol yogurt ve anne tursusu ekledim. Ve bugun ahcc kullandigim ilk gun 💪
    Amacim seneye kasıma kadar 9 aylik bir sürec içerisinde tüm vucudumu temizlemek. Umarim hepimiz iyilesir ve sifa buluruz 🍵🥛Yesil cay ve kefir emojisi olabilir mi bunlar 😂😂

Durum
    Özel Üye

Bu arada gecen haftaki koterin ardindan doktorumun kucuk bir sigili atladigini farkettim ve o kadar uzuldum ki... Tekrar o masaya yatacak olmak, o igneler ve en kotusu de o psikoloji... Tum bunlar beni cok uzdu ama doktorum smear sonucunu alirken hemen hallederiz bir hafta sonra dedi. Umarim cin1 ilerlememistir. Kimbilir belki gerileme bile olmustur 🤓

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada gecen haftaki koterin ardindan doktorumun kucuk bir sigili atladigini farkettim ve o kadar uzuldum ki... Tekrar o masaya yatacak olmak, o igneler ve en kotusu de o psikoloji... Tum bunlar beni cok uzdu ama doktorum smear sonucunu alirken hemen hallederiz bir hafta sonra dedi. Umarim cin1 ilerlememistir. Kimbilir belki gerileme bile olmustur ��
    küçük 1 tane siğil varsa elma sirkesi ile kendin halledebilirsin ya da dermatologa gidip ''kriyoterapi'' yaptırabilirsin anestezi vs gerekmiyor çok basit bir işlem.

Durum
    Özel Üye

Ya benim kafami cok karistiran birsey oldu aslinda. Ben dedim ya sigillerimi doktorum tanimakta zorluk cekti su toplamis gibiydi karnibahar goruntusu kesinlikle yoktu diye. Sonra doktorum nadiren boyle olabilir dedi. Ben forumda gezerken bir baktim bendeki durum molloskum a cok ama cok benziyor. Haftaya smear sonucu almaya gittigimde doktorumla konusacagim bunu. Molloskumsa da koter ile tedavi ediuormus ama insan bir bilgi verir bu baska birsey diye. Doktoruma ozellikle dikkat etmem gereken birsey var mi dedim bu surecte ve hic birsey yok takip sadece dedi. Jilet konusunda bile uyarmadi gecen hafta koter oncesi jilet yaptim mesela burada ogrendim kanama olmasa da cok tehlikeli oldugunu ve telas icerisinde kaldim.

Durum
    Özel Üye

Arkadaşlaaar!! Smear sonucum geldi. Doktorum temiz ciktigini soyledi. Sonucta inflamaston mevcuttur yaziyor. Ne demek sizce iyilesiyor muyum 😅