Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bursada hpv olmak

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Bursada hpv olmak

Ben bu yuzden doktorlardan ziyade buradaki arkadaslarin deneyimlerine daha cok guveniyorum

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben buradan kesinlikle daha fazka şey ögrendim 😅

Durum
    Kıdemli Üye

Kesinlikle ben de.Doktorlar aciklamaya tenezzul dahi etmiyorlar zaten biz de kendi kendimizin doktoru oluyoruz mecburen

Durum
    Özel Üye

Noracim ozel bir muayenehane bu ve bursanin en guzel yerinde hersey muazzam baya da tuzlu. Raporu gonderdi bana 3 gun once ben de elbette tibbi terimleri anlamadigimdan arayip bilgi verir misiniz dedim tabi dedi. 3 gun donus yapmadi bugun aradim ne konusacaktik diye bana soruyor 😅 Bir de suna sasiriyorum tamam onlar mezun olurken hpv hakkinda bu kadar bilgi yoktur ama bu kadar yaygin bir virus hakkinda guncel bilgiye sahip olmalilar dunya capinda kabul edilmis bu virusun vucuttan atilabildigi bunu bilmeliler artik. Hastayi da yanlis yonlendirip umutsuzluga sevk ediyorlar. Bu sefer iyilesecek insan da iyilesmez. Yani guzel bir sonuc aldim sevinemedim resmen. Smear temiz ama hpv 33 56 zaten diye umutsuz vaka muamelesi yapiyor. Tiplendirmeyi yeniden yapmadan burda goruyorum diyor. 😅

Durum
    Kıdemli Üye

Benim aklim onu almadi.Hpv testi yapmadan nasil gorebiliyor.Acaba smear yaparken hpv testide yapmis olabilir mi? Yani bakip hpv var diyemez Gerci burda oyle tuhaf seyler duydum ki doktorlar hakkinda.Bir yakinimizida rahim kanseri yuzunden kaybettik, doktoru sen benden saglamsin diye kendisini zamaninda yollamisti. iyi bir doktor bulmak cok onemli. Her doktor kendini alaninda gelistirmiyor maalesef veya hastalariyla ilgili degil.

Durum
    Özel Üye

Kesinlikle. Olamaz arkadasim cunku tiplendirmeden ayri bir ucret aliyor ucret talep etmeden yapmaz 😅

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Nora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aklim onu almadi.Hpv testi yapmadan nasil gorebiliyor.Acaba smear yaparken hpv testide yapmis olabilir mi? Yani bakip hpv var diyemez Gerci burda oyle tuhaf seyler duydum ki doktorlar hakkinda.Bir yakinimizida rahim kanseri yuzunden kaybettik, doktoru sen benden saglamsin diye kendisini zamaninda yollamisti. iyi bir doktor bulmak cok onemli. Her doktor kendini alaninda gelistirmiyor maalesef veya hastalariyla ilgili degil.
    Soyle oluyor. Smearda cikan lsil hsil gibi sonuclar sadece hpv etkisiyle oluyor. Ascus da oyle ama bazen enfeksiyonda da ascus çıkabilir bu ayri. Ama diger sonuclar yuzde 99 hpv etkisiyle. Hpv negatif ciksada orada hucresel bozulma varsa virusu yakalayamadik ama etkisini yakaladik gibi düşün. Hpv tiplendirme testi türünü belirlemek icin yapiliyor

Durum
    Kıdemli Üye

Lsil, hsil ; cin2, cin3 e mi denk geliyor ?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cin sonuclari biyopsi ile belirlenir. Oradan dogru yerden parça alinip biyopsi yapmasi gerekiyor. Smear sonuclar ascus lsil hsil biyopsi sonuçları cin1 cin2 cin 3. Ama genelde lsil cin1 hsil ise cin2 ve 3 e denk gelir. Istisnalar var tabiki mesela arya ascus ama cin3 oldugunu öğrenmişti bunun gibi.

Durum
    Özel Üye

Oradan anlayamaz magdurellacim cunku tertemiz geldi smear. Gecen sene "epitelyal hücre anormalliği" yazan yerde bu sene "malign veya intraepitelyal lezyon yoktur" yaziyor. Gecen sene lsil cikmisti tani. Bu sene inflamasyon mevcuttur yaziyor. Ya gecen seneki raporu acti onune muhtemelen. Hpvnin atilacagina da inanmadigi icin sende zaten yuksek riskli var temiz de ciksa birsey degistirmez demek istedi bence.