Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv sonucumu bekliyorum

Durum
    Neslihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv sonucumu bekliyorum

Merhaba herkes yeni üye oldum
    İlişki esnasında ağrı ve pembeli akıntı şikayeti ile doktora gittim smear yapıldı Ascus çıktı sonra hpv alalım dedi (önce 3 ay bekle dedi ben üsteleyince hpv yaptır dedi)
    Şimdi hpv sonucumu bekliyorum,
    Kaç günde çıkar KETEM e yaptırdım ?
    Ararız dediler ama deli gibiyim.

Siğil falan olmayınca yüksek riskli çıkarmış doğru mudur yani öyle genelleme yapabilir miyiz ?

Bi de yoğun enfeksiyon Ascus çıkmasına neden olurmuş,bunu da merak ediyorum çünkü dr yoğun enfeksiyonun var demişti muayenede.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv sonucumu bekliyorum

Alıntı Neslihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkes yeni üye oldum
    İlişki esnasında ağrı ve pembeli akıntı şikayeti ile doktora gittim smear yapıldı Ascus çıktı sonra hpv alalım dedi (önce 3 ay bekle dedi ben üsteleyince hpv yaptır dedi)
    Şimdi hpv sonucumu bekliyorum,
    Kaç günde çıkar KETEM e yaptırdım ?
    Ararız dediler ama deli gibiyim.

Siğil falan olmayınca yüksek riskli çıkarmış doğru mudur yani öyle genelleme yapabilir miyiz ?

Bi de yoğun enfeksiyon Ascus çıkmasına neden olurmuş,bunu da merak ediyorum çünkü dr yoğun enfeksiyonun var demişti muayenede.
    %100 kesin değil ama siğil yoksa yüksek riskli çıkabilir. Siğili çıkıp da yüksek riskli olanlar var aramızda, mesela ben. Benim gibi başka kişilerde var ama sigil çıkmıyorsa muhtemelen tip 6 veya 11 değildir diye düşünüyorum. Kendini telaşlandırma yüksek riskli çıkması seni kanser yapmayacak çünkü bilinçlisin ve doktor kontrolünde olacaksın düzenli smear yapılacak yani en kötü olasılıgı sil kafandan. O olasılık, yıllarca sigili çıkmayan veya cıksa da uzun yıllar boyunca jinekologa gitmeyen kişiler için geçerli, rahim agzı kanseri hemen bugün olacak bir şey değil, zaman alıyor ve en önemlisi tedavi edilebilir kanserler arasında.

Evet iltihaplanma, enfeksiyon vs varsa da ascus çıkabilir.

Durum
    Yeni Üye

Peki sonuç ne zaman çıkar ?
    Yani ararız riskli bişey çıkarsa dedi ama gününü o anda sormadım
    Misal 15 gün ise bu süre sonrasında rahatlayayım 🙃 yoksa aylarca oturup beklerim.
    Ya da keteme gider gelirim sürekli

Durum
    Admin

Ben sonucun ne zaman çıkacagını bilmiyorum çünkü testimi orada yaptırmadım. Ama bu sorunun cevabı oldukça basit değil mi? Arayıp soracaksınız.. Ararız dediler diye beklemek de bir seçenek ama ben olsam ararım ve testimin sonucunun çıkıp çıkmadıgını, ortalama kaç günde çıktığını sorarım.

Durum
    Yeni Üye

Aradım ama ulaşamadım
    Siz belki biliyorsunuzdur diye düşündüm

Durum
    Yeni Üye

@arya bişey daha soracağım size ascus çıktı smear sonucum
    Bazı negatif sonuçlarda yanlışlık olabiliyor diye okudum
    Peki tam tersi Ascus çıkan birinin yanlış olabilir mi ?
    Enfeksiyon mesela yanlış bulgulara sebep mi ?
    Siz belliki işin epeyce ehli olmuşsunuz belki bilirsiniz

Durum
    Admin

Doktor da içeride enfeksiyon gördüyse doğrudur. Akıntın çoksa vs dogrudur. Ascus cıkıp da aslında öyle bir şeyi olmayan pek kişi görmedim ama cin2 iken ascus çıkan cok kişi gördüm yani olanı azaltmıyor, aslında olan daha fazla olup az bile çıkabiliyor, biliyorsun smear testlerinde %25 yanılma payı var.

Bende de ascus çıkmıştı, ama kanserden önceki son eşik olan cin3 müşüm megersem biyopsi ile anladık. Yanlıs anlama korkutmuyorum öyle bir şey olur demek istemiyorum, söylemek istediğim şey çıkan şeyin yanlıs oldugunu veya olmayanı gösterdiğini düşünmüyorum.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim cevabınız için
    Aksine bunları bilmem çıkan sonuca daha hazırlıklı olmamı sağlar

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor da içeride enfeksiyon gördüyse doğrudur. Akıntın çoksa vs dogrudur. Ascus cıkıp da aslında öyle bir şeyi olmayan pek kişi görmedim ama cin2 iken ascus çıkan cok kişi gördüm yani olanı azaltmıyor, aslında olan daha fazla olup az bile çıkabiliyor, biliyorsun smear testlerinde %25 yanılma payı var.

Bende de ascus çıkmıştı, ama kanserden önceki son eşik olan cin3 müşüm megersem biyopsi ile anladık. Yanlıs anlama korkutmuyorum öyle bir şey olur demek istemiyorum, söylemek istediğim şey çıkan şeyin yanlıs oldugunu veya olmayanı gösterdiğini düşünmüyorum.
    Peki siz yendiniz mi ne kadar sürdü yenmeniz ?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir sorum daha var

Hpv sonucum riskli çıkınca mı kolposkopi yapılır yoksa her türlü pozitif sonuca kolposkopi yapılır mı ?