Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Negatif Çıktıktan Sonra

Durum
    Samuel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Question HPV Negatif Çıktıktan Sonra

Merhaba arkadaşlar

Erkeklerde de HPV testi yapıldığını öğrendim ve yarın test yaptıracağım. Kriyoterapi ve Aldara krem ile siğillerden kurtuldum. Yaklaşık 3 aydır siğil hiç çıkmadı.

Benim sorum aslında şu: Eğer yarın testi yaptırıp sonucumun da negatif olduğunu öğrenirsem, artık genital bölge temizliğini jilet ile yapmamda bir sakınca kalmaz değil mi? Gerçekten makas, makine kullanmaktan bunaldım aylardır (hatta yıl geçti)

Benim doktorumun erkeklerde HPV testi yapıldığından haberi yok ve AHCC hakkında soru sorduğumda "Ya o sadece bağışıklık güçlendirir pek etki etmez" diyerek geçiştirmişti. Kendisine genital bölge temizliği için jilet kullanmaya başlayabilir miyim diye sorduğumda hayır dedi. Ben artık normal sağlıklı bir insan gibi temizlenmek istiyorum.

Lütfen bilgi verebilir misiniz

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV Negatif Çıktıktan Sonra

Önce bi negatif çıkın da gerisi kolay

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bence tedbir amaçlı jilet kullanma bir süre daha 1 sene kadar eğer hiç çıkmazsa kullanabilirsin. Ben hayatımdan jileti çıkardım negatif olalı 3 sene olucak hala kullanmıyorum mutluyum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Samuel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Erkeklerde de HPV testi yapıldığını öğrendim ve yarın test yaptıracağım. Kriyoterapi ve Aldara krem ile siğillerden kurtuldum. Yaklaşık 3 aydır siğil hiç çıkmadı.

Benim sorum aslında şu: Eğer yarın testi yaptırıp sonucumun da negatif olduğunu öğrenirsem, artık genital bölge temizliğini jilet ile yapmamda bir sakınca kalmaz değil mi? Gerçekten makas, makine kullanmaktan bunaldım aylardır (hatta yıl geçti)

Benim doktorumun erkeklerde HPV testi yapıldığından haberi yok ve AHCC hakkında soru sorduğumda "Ya o sadece bağışıklık güçlendirir pek etki etmez" diyerek geçiştirmişti. Kendisine genital bölge temizliği için jilet kullanmaya başlayabilir miyim diye sorduğumda hayır dedi. Ben artık normal sağlıklı bir insan gibi temizlenmek istiyorum.

Lütfen bilgi verebilir misiniz
    Bence hemen jilete geçme, ben negatif olduktan 6 ay sonra jilet kullanmaya baslamıstım tekrardan. Doktor da 6-7 ay sonra demişti.

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Henüz negatife dönmedim maalesef. Bekleme aşamasındayım ama dediklerinizi not aldım. Jileti çok sonra kullanmaya başlamak en iyisi olacak.

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Henüz negatife dönmedim maalesef. Bekleme aşamasındayım ama dediklerinizi not aldım. Jileti çok sonra kullanmaya başlamak en iyisi olacak.
    Merhaba gecmiş olsun Samuel hangi tipe sahipsiniz acaba birde siğiller yokken sürüntü yöntemiyle alınan örnek doğru sonuc veriyor mu acaba örneği nasıl aldı anlatırsanız cok sevinirim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba gecmiş olsun Samuel hangi tipe sahipsiniz acaba birde siğiller yokken sürüntü yöntemiyle alınan örnek doğru sonuc veriyor mu acaba örneği nasıl aldı anlatırsanız cok sevinirim.
    Hpv tip 31 (yüksek risk) ve tip 42 (düşük risk) çıktı. Siğiller yokken sürüntü yöntemi ile baktılar. Verilen sonuçlar doğru (yani en azından ben öyle biliyorum)

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv tip 31 (yüksek risk) ve tip 42 (düşük risk) çıktı. Siğiller yokken sürüntü yöntemi ile baktılar. Verilen sonuçlar doğru (yani en azından ben öyle biliyorum)
    Teşekkür ederim hangi laboratuvarda test yaptırdınız acaba

Durum
    Murat yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

testi nerde yaptirdiniz