Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ile uðraþýrken duygusal iliþkilere yer veriyor musunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Wink HPV ile uðraþýrken duygusal iliþkilere yer veriyor musunuz?

Bir tek ben miyim yoksa benim gibi insanlar fazla mý merak ettim
    Þahsen ben hayatýma duygusal anlamda birini almýyorum, çok þükür öyle deli gibi hoþlandýðým birileri de karþýma çýkmadýðý için sýkýntý olmuyor, zaten flört etmek isteyen birileri olursa bile karþýmdaki adama bakýyorum eli yüzü düzgün, kendi düzgün ya diyorum þimdi hpv olduðunu söylesen zaten gidecek, þimdi söylemesen bir iliþkiye baþlasanýz, bana niye daha önce söylemedin diyip yine gider diyorum salýyorum ben de, olursa oluuur olmazsa olmaz diyerek. Sonra zaten olmuyor

Durum
    Taniquetil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV ile uðraþýrken duygusal iliþkilere yer veriyor musunuz?

Soylediklerim pek romantik olacak ama ben sahsen boyle hissederdim. Son 2 yildir kimseyle duygusal iliski kuramayan ve birlikte olduktan sonra kacan ben eger gercekten seversem gecici birsey icin iliskiden vazgecmem. Karsimdakinin hpvli ve benim hpvsiz oldugum durum goz onune alinirsa tabii. Yani iliski kurabilmek ozellikle biz 30 ustu insanlar icin cok zor. Diyelim boyle birini buldun kacirma sonucta gececek ve bir suru tatmin yontemleri var. Ayrica tasiyici olmadigi ne malum 😊

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý Taniquetil Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Soylediklerim pek romantik olacak ama ben sahsen boyle hissederdim. Son 2 yildir kimseyle duygusal iliski kuramayan ve birlikte olduktan sonra kacan ben eger gercekten seversem gecici birsey icin iliskiden vazgecmem. Karsimdakinin hpvli ve benim hpvsiz oldugum durum goz onune alinirsa tabii. Yani iliski kurabilmek ozellikle biz 30 ustu insanlar icin cok zor. Diyelim boyle birini buldun kacirma sonucta gececek ve bir suru tatmin yontemleri var. Ayrica tasiyici olmadigi ne malum 😊
    Ben o olaya da inanmýyorum, yani zaten benim iliþki yaþadýðým adamlar 30 yaþ ve üzeri, akranlarýmla da bir iliþki yaþayamýyorum ama sýrf hpv'ye he dedi diye karþýmdaki insaný bulunmaz hint kumaþý gibi de göremem görmedim de. Bunu kabul etmesini bir lütuf gibi algýlamasýndan çok olaylarý yargýlamadan anlayabilen ve açýk görüþlü bir insan oldugu cýkarýmýný yapabilirim, diðer özellikleri bana uymuyorsa hpv yi kabul etmiþ etmemiþ, ne ki.. Aynen onlar da taþýyýcý olabilirler çünkü hpv toplumda çok yaygýn bir virüs.

Durum
    skyslim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

Ýlk öðrendiðimde baya psikolojim bozuldu. Çok uzun süre bir þey yapmadým ama toparladým sonra. Çok normal bir þekilde hayatýmý yaþamaya devam ediyorum. Varlýðýný unuttuðum zamanlar oluyor. Korunarak iliþkiye girdiðim zamanlar oldu. Bana kalýrsa virüsün yoðun olduðu bölgeler var. Bende mesela hemen penis kökünün sað tarafý (o nasýl bir tarif ya). Diðer yerlerde hiç bir þekilde kondilom oluþmadý. Hoþ tabi ilk baþta vardý kriyo verrytol aldara vs biz de geçtik bu yollardan ama artýk sadece tek bir bölgede var. Sevgilimle ayýptýr söylemesi seviþirken penisim boxerdan fýrlayýp temas saðladý kendisiyle ama böyle sürtünme bile denmez deðdi sadece diyim. Herhangi bir sýkýntý Gözlemlemedik. Bence kesinlikle önlem alýnmalý ve korunmasýz iliþki asla olmamalý ama çok fazla zýrh moduna girmek bana yersiz geliyor. Ha þöyle de bir gerçek var acaba karþýmdaki insaný enfekte ettim mi psikolojisini yaþamamak için bile insan seviþmez ama dikkatli olup düþünmemeye çalýþýyorum

Durum
    Samuel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben konuyu hortlatmýþ gibi olacaðým ama söylemeden de edemeyeceðim maalesef.

HPV olduðumu öðrendiðim an zaten hayatýmda kimse yoktu ve bu benim için büyük avantaj oldu. Eðer bir duygusal iliþkim olsaydý inanýlmaz yýkýlýrdým kanýmca.
    Bu süre zarfýnda hayatýma kimse girmedi. Zaten ekonomik gücüm de buna el vermiyordu malum iþsizlik durumu söz konusu.
    Fakat iyileþmeye baþladýðýmý görünce (siðillerin azalmaya baþladýðýný) açýkçasý cesaret buldum kendimde. Sitedeki motive edici yazýlar da cabasý tabi

Özetle bu illet tamamen geçene kadar hayatýma kimseyi almadým. Fakat þimdi siðillerden tamamen kurtuldum ve test sonucumu bekliyorum.
    Testi yaptýrmadan önce ciddi düþündüðüm bir kýz vardý. Þu anda da ciddi ilerliyoruz. Hele þu test sonucu bir negatif çýksýn, hele þu kýzla evleneyim o zaman benden mutlusu yok

Durum
    Þanssýz2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alýntý Samuel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

HPV olduðumu öðrendiðim an zaten hayatýmda kimse yoktu ve bu benim için büyük avantaj oldu. Eðer bir duygusal iliþkim olsaydý inanýlmaz yýkýlýrdým kanýmca.
    Bu süre zarfýnda hayatýma kimse girmedi. Zaten ekonomik gücüm de buna el vermiyordu malum iþsizlik durumu söz konusu.
    Fakat iyileþmeye baþladýðýmý görünce (siðillerin azalmaya baþladýðýný) açýkçasý cesaret buldum kendimde. Sitedeki motive edici yazýlar da cabasý tabi

Özetle bu illet tamamen geçene kadar hayatýma kimseyi almadým. Fakat þimdi siðillerden tamamen kurtuldum ve test sonucumu bekliyorum.
    Testi yaptýrmadan önce ciddi düþündüðüm bir kýz vardý. Þu anda da ciddi ilerliyoruz. Hele þu test sonucu bir negatif çýksýn, hele þu kýzla evleneyim o zaman benden mutlusu yok
    Bende þimdilik hpv yok ancak bu ay sonu büyük ihtimal ben de hpv olacam o yüzden artýk bu testleri haplarý vs filan ben de yaptýrmak ve takip etmek zorunda kalacam yakýnda yani sormak istediðim þu sanýrým erkeksiniz ve test sonucu bekliyorum dediniz araþtýrmalarýma göre erkeklerde hpv testi yok diye biliyorum sadece kadýnlarda smear testi varmýþ siz testi nasýl yaptýrdýnýz erkeklere var mý yani?

Durum
    Tecrübeli Üye

Ayrýca erkeklere test varsa nasýl yapýlýyor smear testi gibi nasýl oluyor anlamadým?

Durum
    Samuel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alýntý Þanssýz2 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayrýca erkeklere test varsa nasýl yapýlýyor smear testi gibi nasýl oluyor anlamadým?
    Bu siteden öðrendim erkeklere de test yapýldýðýný. Ýstanbul'da Mavi Laboratuvar diye bir hastane var. 3 tane þubesi varmýþ.
    Ben Kadýköy'deki þubesine gittim ama gitmeden önce aradým (malum þehir dýþýndan gittim test için çünkü) Erkeklere test yapýlýp yapýlmadýðýný sordum.
    Test yapýldýðýný söylediler ama maliyeti biraz yüksek. 700 TL ücret istediler. Neyse ki kenarda birikmiþ param vardý da yaptýrabildim testi.

Testin nasýl yapýldýðýna gelince (erkeklerde) sürüntü alýyorlar. Penis ve çevresinden sürüntü örnek alýyorlar.
    Ben en baþta kan, idrar ve sperm ile yaparlar diye düþünmüþtüm ama öyle deðil.
    Resmen kulak pamuðu gibi bir þeyi deriye bastýrarak sürtüyorlar ve örnek alýyorlar.
    Ardýndan son ince çubuk kalýyor. Doktor bana "Bu biraz canýný yakabilir" dediði an korktum
    Son ince çubuðu penis aðzýndan içeri sokarak örnek alýyorlar. Kýsa sürüyor neyse ki.
    Sonuçlarý da 3 gün içinde çýkýyor.
    Ben salý günü yaptýrdým þimdi beklemedeyim ve bene %99.9 negatif çýkacak.

Ýnternetten Mavi Laboratuvar diye aratabilirsiniz. Hastane sitesi direkt olarak çýkýyor karþýnýza.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu siteden öðrendim erkeklere de test yapýldýðýný. Ýstanbul'da Mavi Laboratuvar diye bir hastane var. 3 tane þubesi varmýþ.
    Ben Kadýköy'deki þubesine gittim ama gitmeden önce aradým (malum þehir dýþýndan gittim test için çünkü) Erkeklere test yapýlýp yapýlmadýðýný sordum.
    Test yapýldýðýný söylediler ama maliyeti biraz yüksek. 700 TL ücret istediler. Neyse ki kenarda birikmiþ param vardý da yaptýrabildim testi.

Testin nasýl yapýldýðýna gelince (erkeklerde) sürüntü alýyorlar. Penis ve çevresinden sürüntü örnek alýyorlar.
    Resmen kulak pamuðu gibi bir þeyi deriye bastýrarak sürtüyorlar ve örnek alýyorlar.
    Ardýndan son ince çubuk kalýyor. Doktor bana "Bu biraz canýný yakabilir" dediði an korktum
    Son ince çubuðu penis aðzýndan içeri sokarak örnek alýyorlar. Kýsa sürüyor neyse ki.

Ýnternetten Mavi Laboratuvar diye aratabilirsiniz. Hastane sitesi direkt olarak çýkýyor karþýnýza.
    Zormuþ ya hayat boyu kaçtýðým sevmediðim þeyler beni bulacak desenize bi kere en baþta zaten ben utanýrým ki ancak yapacak biþi yok bende de hpv yüzde 99.9 yok zaten hiç cinsel iliþkiye girmedim þimdiye kadar ya da herhangi bi belirtin olmadý ancak yapamýyorum sevdiðimi býrakamýyorum onda hpv olduðunu bile bile birlikte olacam son doz gardasil aþým kaldý umarým bana bulaþýnca herhangi bi belirti vermez de doktora gitmek zorunda kalmam yokmuþ gibi davranýrým bu testler filan rahatsýz edici bazen soruyorum niye var ya niye böyle bi hastalýk var bi sürü þey var dünyada bari böyle biþi eksik kalsaydý neyse yapacak biþi yok bilgiler için teþekkürler

Durum
    Sercan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Biz Ýstanbulda deðiliz. Sehir disina da test kiti gonderiyorlar. Kendiniz de yapabiliyorsunuz. Biz kendimiz yaptik eþimde pozitif cikti. Nerden biliyorsunuz negatif cikacaginizi

Bu Konu için Etiketler