Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV kapmak mý boþanmak mý fikirleriniz lütfen?

Durum
    Þanssýz2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV kapmak mý boþanmak mý fikirleriniz lütfen?

Daha önce hpvli deðilim ancak olmak üzereyim diye baþlýk açmýþtým özet geçiyorum ben 32 yaþýmda erkeðim hayatýmda hiç iliþkiye girmedim evlendikten sonra eþimde tip 51 olduðunu öðrendim iliþkiye girmeden önce sonra 1.5 sene hiç iliþkiye girmedik son 6 ayda gardasil 4 aþýsýný oldum son aþý geçen hafta bitti 1.5 sene geçtiði için eþim beklenmeyecek artýk kendisini oyaladýðýmý düþünüyor artýk ondaki tip 51 kalýcý olmuþ 8 yýldýr varmýþ ancak 1 2 defa siðil çýkmýþ þimdiye kadar ondaki hpv çok aktif deðil pek belirti vermiyor ancak testlerde çýkýyor en son 2. defa siðil 3 yýl önce çýkartmýþ SONUÇ OLARAK BENÝM AÞIM BÝTTÝ ÝLÝÞKÝYE GÝRMEYE ÇALIÞINCA YAPAMIYORUM KORKUYORUM EÞÝM KARAR VERMEMÝ ÝSTÝYOR AÞINI DA OLDUN YA BÝRLÝKTELÝÐÝMÝZÝ GERÇEKLEÞTÝRELÝM YA DA AYRILALAIM DÝYOR SÝZCE NE YAPAYIM ONU SEVÝYORUM DA KARAR VERMEK ÇOK ZOR HPV ÝÇÝN AYRILINIR Mi BULAÞMASINDAN ÝYÝ MÝ KÖTÜ MÜ HPV BULAÞMASI MI YOKSA BOÞANMAK MI? (not: birbirimizi çok seviyoruz)

Durum
    ahmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV kapmak mý boþanmak mý fikirleriniz lütfen?

Bence boþanmak nedenlerine gelince
    1- Evlendikten sonra size gerçekleri açýklýyor
    2- Tedaviyi reddediyor 8 yýldýr onda var olduðu için boyun eðmiþ bende kalýcý oldu demiþ kalýcý oldugunu hiç kimse bilemez en azindan denemeye bile çalýþmýyor
    3- Negatif olmaya çabalamadan sizi iliþki yaþamaya zorlamasý sizin saðlýðýnýzý umursamadigini gosterir
    4- Ben olsam bir an düþünmem ayrilirdim evet hpv geçiyor ama siz çift olarak kaparsanýz cinsel perhiz yapmak da istemez, sonsuza dek sürer hastaliginiz
    5- Býrak bu kadýný dostum sana deðer vermiyor sen yeni bir sayfa ac hpv ile 1-2 sene ugrasacagina yeni bir birliktelik arayisinda ol. 1-2 sene ugrassan ne olacak ayrica cinsellik isterse tekrar tekrar enfekte olursun. Çift tedavisi cok onemli bu hastalikta tek basina da tedavi olamazsin. Tedaviyi reddeden biriyle ben birlikte olmazdim. Fazla bencil geldi bana. Bu konu hakkinda sana gereginden fazla uyari yaptim. Bile bile kimse hpv kapmamalý, saçma . Gereksiz

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Lütfen iliþkiniz ile ilgili vermeniz gereken önemli kararlarý buraya danýþmayýn, hatta bence kimseye danýþmayýn bu sizin iliþkiniz, baþkalarýný karýþtýrmamanýzý öneririm, Arya olarak deðil bir arkadaþ tavsiyesi olarak bunu söylüyorum.

Durum
    YagmurC - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

Kararsýzlýðýný anlýyorum buraya yazdýðýnýza göre... insan paylaþacak birini de bulamýyor. Ýliþkiye girecekseniz tedbirli ve dikkatli olum. Sonuçta iliþkiye giren partnerler var. Ve bunla ilgili bir doktorun yazýsýný da okumuþtum. Prezervatif ve düðmeli boxer ile korunun. Hijyeninize dikkat edin. Bir hpvli olarak ise þunlarý diyeceðim: 3 yýldýr þu yaþayacaklarýmý yaþayacaðýma iliþkim olmasaydý. Varlýðýný bilmek bile inanýlmaz demoralize ediyor. Her gün onla yaþýyorum. Test sonuçlarýmý beklerken kaygý içindeyim. Ahccden yeni haberim oldu. Ahccye, diðer takviyelere, özel doktorlara inanýlmaz para veriyorum. Ya geçmezseyi insan ister istemez düþünüyor. Gebelikle ilgili kaygýlarým var. Siz erkek olduðunuz için durum biraz daha farklý. Eþinizin sizi anlamasý lazým. Yani biri benle birlikte olmak istemese þu an ne diyebilirim ki? Herkes kendi beden saðlýðýndan sorumlu. Ayrýca bu evlendikten sonra söylenecek bir þey deðil.

Durum
    Deryaa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Eþiniz neden 1 sene içinde tedavi olup saglýgýna kavuþmayý tercih etmiyor anlamýyorum. Kalýcý diye biþey yok bence. Atlatýlabilen bi hastalýk sonucta. Evlenirken bunun sözünü veren bi insan ya netice de sizin için savaþýp bu hastalýgý yenmek istememesi bana tuhaf geliyor açýkçasý. Üstelik tek tipe sahip. Burda 7 8 tipe sahip olup savaþan mücadele eden insanlar var üstelik. Bencillik yapýyor. Bu formu siz degil eþiniz baksýn okusun belki umudu yeniden canlanýr ve tedavi olmak ister. Kendisi okusun araþtýrsýn buradaki negatif olan üyelerin hikayelerini okusun. Morali yerine gelebilir. Bile bile hastalýk kapmaya gerek yok. Neden iki kat ugrasacaksýnýz ki. Daha çetrefilli bi olayýn içine girmiþ olacaksýnýz. Tedavi olup 1 sene diþini sýkacak üstelik siz yanýndasýnýz destek oluyorsunuz. Bizim destegimiz bile yok tek basýmýza bu hastalýkla mücadele ediyoruz. Fedakarlýklar yapýyoruz ailemize söylemiyoruz bile üzülmesinler diye. O yüzden eþiniz sizi düþünmek zorunda. Bu hastalýgý bile bile kaptýgýnýz zaman cok piþman olacaksýnýz. Bence kesinlikle birlikte olmayýn.

Durum
    Sercan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Bosanmayi göze alabiliyorsan boþan.
    Ben alamadim. Ayrýlamadim.

Göze alamiyorsan korunarak boxer ve prezervatif ile gir.
    Ben öyle yapýyorum ve kadýným.
    ( esimde hpv 56 var bende yok) uzun sure yaklasik 1 yil bekledik cinsel perhiz. Ama geçmedi. Nereye kadar bekliycek. Korunarak devam ediyoruz. Cinsellik anýnda huzurum yok. Ama hayatimdaki varlýðý cok deðerli.

Durum
    Özel Üye

Alýntý Sercan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bosanmayi göze alabiliyorsan boþan.
    Ben alamadim. Ayrýlamadim.

Göze alamiyorsan korunarak boxer ve prezervatif ile gir.
    Ben öyle yapýyorum ve kadýným.
    ( esimde hpv 56 var bende yok) uzun sure yaklasik 1 yil bekledik cinsel perhiz. Ama geçmedi. Nereye kadar bekliycek. Korunarak devam ediyoruz. Cinsellik anýnda huzurum yok. Ama hayatimdaki varlýðý cok deðerli.
    Eþi zorluyor korunmasýz iliþki istiyor tedavi olmaya çabalamak istemiyor o yüzden boþan dedim. Hpv boþanma gerektirecek bi hastalýk deðil. Partnerler birlikte tedavi olduktan sonra her þey yoluna girer

Durum
    Samuel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Söyleyeceðim þeyi mazur görün ama bir söz vardýr "Bekara karý boþamak kolay" diye.

Biz buradan ne kadar tavsiye verirsek verelim boþ bir tavsiye olur diye düþünüyorum þahsen. Ben bu durumda olsam ne yapardým? Emin ol bilmiyorum. Baþýma gelmeden bilemem.

Ama verebileceðim yegane tavsiye þudur: Bu sizin iliþkiniz, sizin evliliðiniz, sizin hayatýnýz. Sonradan piþman olacaðýnýz þeyleri yapmak yerine oturup saðlýklý bir þekilde bu konuyu konuþmanýzý öneririm. Gerekirse bir jinekolog, ürolog, dermatolog veya psikolog aracýlýðý ile bu konuda yardým almanýzý öneririm. Çünkü çok zor bir konu ve söylediðim gibi, en doðru, en iyi kararý siz vereceksiniz.

Durum
    Þanssýz2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Peki sizce eþimde tek türü var 7 8 yýldýr tip 51 sadece ve bu sürede sadece 2 3 defa siðil çýkmýþ en sonuncusu da yaklaþýk 3 yýl önce bana 51 geçmesi sadece 51 olmasý kesin bende enfeksiyon yapacaðý kanser olacaðým anlamýna gelir mi eþimde de büyük ihtimal virüs yükü az ama var tip 51 yani diyorlar ya insanlarýn yüzde 70 80 nünde var ancak herkes de belirti olmak zorunda mý bana geçerse belki 40 50 yýl semptomsuz kalamaz mý sizce ne düþünüyorsunuz bu konuda?

Durum
    Özel Üye

Alýntý Þanssýz2 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Peki sizce eþimde tek türü var 7 8 yýldýr tip 51 sadece ve bu sürede sadece 2 3 defa siðil çýkmýþ en sonuncusu da yaklaþýk 3 yýl önce bana 51 geçmesi sadece 51 olmasý kesin bende enfeksiyon yapacaðý kanser olacaðým anlamýna gelir mi eþimde de büyük ihtimal virüs yükü az ama var tip 51 yani diyorlar ya insanlarýn yüzde 70 80 nünde var ancak herkes de belirti olmak zorunda mý bana geçerse belki 40 50 yýl semptomsuz kalamaz mý sizce ne düþünüyorsunuz bu konuda?
    Cinsel perhiz olmadýkça Ping Pong etkisiyle negatiflik imkansýz.