Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv pozitif olduğunu sevgiliye söyleme aşaması

Durum
    sensation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv pozitif olduğunu sevgiliye söyleme aşaması

İlk hpv oldugumu 3 sene önce öğrenmiştim.son 1 senedir de hiç çıkmamıştı.ve birden küçücük bi çıkıntı beliriverdi.İyice inceledikten sonra siğil olduğuna karar verdim.Aynı moral bozukluğu ve eskiden cektigim sıkıntılarla tekrardan yüzleştim.Hiç tip testi yaptırmamıştım oyüzden paraya kıyıp yaptırmak istedim.Ve o siğilden Tip 43 ve tip 84 oldugu cıktı.Tek bi siğil örneginden iki tip çıkması beni sasırttı.Ama enazından düşük riskli tip olması birazda olsa içime su serpti.5 aylık ciddi bi ilişkim var ve ben kızarkadasıma bunu acıklama kararı aldım.ama birtürlü o cesareti bulamıyorum kendimde nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyeleriniz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı sensation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk hpv oldugumu 3 sene önce öğrenmiştim.son 1 senedir de hiç çıkmamıştı.ve birden küçücük bi çıkıntı beliriverdi.İyice inceledikten sonra siğil olduğuna karar verdim.Aynı moral bozukluğu ve eskiden cektigim sıkıntılarla tekrardan yüzleştim.Hiç tip testi yaptırmamıştım oyüzden paraya kıyıp yaptırmak istedim.Ve o siğilden Tip 43 ve tip 84 oldugu cıktı.Tek bi siğil örneginden iki tip çıkması beni sasırttı.Ama enazından düşük riskli tip olması birazda olsa içime su serpti.5 aylık ciddi bi ilişkim var ve ben kızarkadasıma bunu acıklama kararı aldım.ama birtürlü o cesareti bulamıyorum kendimde nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyeleriniz?
    Arkadaşım açıkla bence, kızla da birlikte oldun mu 5 ayda? Olduysan umarım korunmussunuzdur. Bence 3 yıl öncesinden basla, 1 yılda aslınd vucuttan temızlendıgı dusunuldugu ve ben de temızlendıgını dusundugum ıcın soylemedım cunku senı korkutmak ıstemedım de, sahiden de öyledir bence? Ama simdi sigil cıktı ve bunu sana soylemek zorundayım de, aids kadar korkutucu bir sey olmadıgını anlat, iyice korunarak birlikte olabilirsiniz ama ona bulasmaması gerek. Umarım anlayısla karsılar.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım açıkla bence, kızla da birlikte oldun mu 5 ayda? Olduysan umarım korunmussunuzdur. Bence 3 yıl öncesinden basla, 1 yılda aslınd vucuttan temızlendıgı dusunuldugu ve ben de temızlendıgını dusundugum ıcın soylemedım cunku senı korkutmak ıstemedım de, sahiden de öyledir bence? Ama simdi sigil cıktı ve bunu sana soylemek zorundayım de, aids kadar korkutucu bir sey olmadıgını anlat, iyice korunarak birlikte olabilirsiniz ama ona bulasmaması gerek. Umarım anlayısla karsılar.
    Hiç cinsel temasımız olmadı.Ona bunu anlatmadan da böyle bir istekde bulunmayı düşünmüyorum.En azından anlatıp aşı yaptırmasını isteyeceğim.Herşey onun da bilgisi dahilinde gelişsin istiyorum.Ama nerden başlıcam nasıl anlatıcam bilemiyorum.Çünkü bunu ilk bende siğil cıktı ama yaktırdım gecti dediginiz zaman karsı taraf hayatında hiç duymadığı bi olaya tepkisiz kalıyor.aman sigilde neymiş ne var bunda abartılcak şey, tepkilerini cok duyuyorum.
    Bu konuyu önemsiz bişey gibi üstü körü anlatıp konuyu kapatırsanız aslında karşı tarafa dürüst olundugunu düşünmüyorum..Ama en ince ayrıntısına kadar gidip anltınca da korkma ihtimali de çok yüksek.İki ucu b.klu değnek.Doğru olan karşı tarafı korkutmadan fakat olayın ciddiyetinin farkında olmasını sağlayabilmek.Ama nasıl ? :/

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı sensation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç cinsel temasımız olmadı.Ona bunu anlatmadan da böyle bir istekde bulunmayı düşünmüyorum.En azından anlatıp aşı yaptırmasını isteyeceğim.Herşey onun da bilgisi dahilinde gelişsin istiyorum.Ama nerden başlıcam nasıl anlatıcam bilemiyorum.Çünkü bunu ilk bende siğil cıktı ama yaktırdım gecti dediginiz zaman karsı taraf hayatında hiç duymadığı bi olaya tepkisiz kalıyor.aman sigilde neymiş ne var bunda abartılcak şey, tepkilerini cok duyuyorum.
    Bu konuyu önemsiz bişey gibi üstü körü anlatıp konuyu kapatırsanız aslında karşı tarafa dürüst olundugunu düşünmüyorum..Ama en ince ayrıntısına kadar gidip anltınca da korkma ihtimali de çok yüksek.İki ucu b.klu değnek.Doğru olan karşı tarafı korkutmadan fakat olayın ciddiyetinin farkında olmasını sağlayabilmek.Ama nasıl ? :/
    Korkup cıldıracak kadar kücük ihtimalleri anlatma sende. Yani mesela elden bulasma ıhtımali cok dusuk, durup dururken elden de bulasabılır dersen kafayı yer yani.. Bu kadar kucuk ve dusuk ıhtımalleri sımdıden soylemezsın ama en onemlı olan ve soylemen gerekenlerin hepsini söyle bence. Sonucta kadın ıcın daha onemlı bır sey hpv.. bulasırsa üzücü..

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkup cıldıracak kadar kücük ihtimalleri anlatma sende. Yani mesela elden bulasma ıhtımali cok dusuk, durup dururken elden de bulasabılır dersen kafayı yer yani.. Bu kadar kucuk ve dusuk ıhtımalleri sımdıden soylemezsın ama en onemlı olan ve soylemen gerekenlerin hepsini söyle bence. Sonucta kadın ıcın daha onemlı bır sey hpv.. bulasırsa üzücü..
    Evet çok detaya girmeden fakat olayında ciddi tarafları oldugunu farkına varmasını saglıyacağım.Anlattıktan sonra nasıl bi ilişkimiz olacak bilemiyorum.Bazen düşünmekten kafayı yiyorum.Cinsel hayattan sogur mu? sevişiriken benim mikroplu bi bireymişim gibi oldugumu aklına getirip sorunlu bi cinsel hayatımız mı olacak? Yada beni terkedecek mi? off off :/

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

ben olsaydım hpv nin çok önceen atıyorum 10 yıl önce geçirdiğimi, aslında korkacak bir şey olmadığını , ama yine de önlem almak adına aşı yaptırmak ıstediğimi söylerdim. Böylece olayın taze oluşu ilişkinizi etkilemez.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Yeni Üye

Peki Hocam; bu olayı dediğiniz gibi anlatıp aradan seneler geçtikten sonra karşı tarafta lezyon cıktıgını varsayalım.Ve ''hpvyle ilk tanısan bizler gibi'' internete dalıp kafayı yercesine makalaleler okuyup okuyup hani korkulcak bişey yoktu rahim agzı kanserinden tut bebege bulasma ihtimaline kadar giden birsürü can sıkıcı durumları oldugunu ögrendiginde napacağız?

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

aşı yaptıracaksın ya
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Yeni Üye

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşı yaptıracaksın ya
    Fakat hocam benim hpv tipini kapsamıyor gardasil.Cıkmama ihtimali vardır elbet ama yüzde kaç ?

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

o zaman başka tabi . o zaman dürüstçe anlatıcaksın böyle bir durum var. yine de aşı olsun 4 lü olandan. zaten senin anlatman senin rahatlaman için gerekli. çünkü daha çok karşıya zarar veririm endişesi ağır basıyor. dürüstçe anlatman bu duyguyu azaltır.cinsel ilişkinizde korunsanız da az da olsa bir bulaşma riski olacak.ama biz 6 ay siğil çıkmazsa artık ilişkiye girin diyoruz hastalarımıza . risk almak da hayatın bir parçası. aseksuellik daha büyük psikolojik sıkıntıya neden olur.

www.leventturk.com.tr

Bu Konu için Etiketler