Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Ben birden fazla tip taşıyorum ve bunlardan biri tip51. Tip 51 kalıcı bir tipmis gecmeyecekmis bilgisini size kim verdi. %99.9 ömür boyu kalacak yazmışsınız. Şimdi benim gibi bu hastalıkla mücadele eden insanları bunalıma sokmak değil mi bu ?

Durum
    neon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şanssız2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi onda 7 8 yıldır hpv varmış tip 51 ve belki siğil yapan ancak sonuçları gözükmeyen türler de varmış yani onun bağışıklığı yenememiş 7 8 yıldır lu an 29 yaşında bundan sonra da yüzde 99.9 onda hpv kalıcı olacakmış benim sorum ise şu bu konuda o hiç bi zaman negatife dönmeyecekse ben onla korumasız ilişki yaşarsam ömür boyu ben de mi yenemeyecem çünkü ilişki sürekli devam edecek anlatabildim mi ne yapacam ben ya
    esiniz 7 8 yil boyunca oylece gecmesini beklediyse gecmemis olabilir bagisikligi iyi degildir belki. belki de arada tekrar iliski yasamistir ve gecse bile tekrar bulasmistir. bunlari bilemeyiz. ahcc kullanmayi denedi mi bilmiyorum baska bir sey kullanmis diyorsunuz ahcc olsa bile yeterli sure veya doz kullanmamis olabilir. bence siz esinizle beraber iyi bir doktora gidin. esiniz kontrol yaptirsin smear aldirsin ve onunuzdeki surec icin doktora danisin. ahcc siparis edin esiniz kullanmaya baslasin. 1 sene muddet verin bu surecte boxer + kondom seklinde devam edin. ya da cok korkuyorsaniz cinselligi yasamayin. size sonradan soylemesi kotu evet ama insanin pskilojisi cok degisik oluyor bu hastaligi yasarken. kimseyi suclayamayiz.. zor sureclerden gecmistir eminim ve siz bunu esinizi terk ederek degil destek olarak cozebilirsiniz. eger her seyi salip birlikte olursaniz size de bulasacaktir ve siz de tedavi olmak zorunda kalacaksiniz. bence henuz 1 kiside varken tedavi cok daha kolay. ben sevgilime bulastirdim negatif oldum ama o olamadi biz de cok yiprandik ama hala el ele devam ediyoruz bu surece

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birden fazla tip taşıyorum ve bunlardan biri tip51. Tip 51 kalıcı bir tipmis gecmeyecekmis bilgisini size kim verdi. %99.9 ömür boyu kalacak yazmışsınız. Şimdi benim gibi bu hastalıkla mücadele eden insanları bunalıma sokmak değil mi bu ?
    Hayır yanlış anlaşılma var kimseyi bunalıma sokmak da istemem sizden daha çok isterim herkesin iyileşmesini bende hpv yok ancak en az 1 2 ay sonra aranıza katılacam büyük ihtimal ile konuya dönecek olursak prof doktorun söylediği şu : Hpvnin tüm türleri yüzde 80 90 ihtimalle 2 3 yıl içinde vücuttan kendi kendine atılır sigara alkol stres vs olmaması özellikle sigaranın olmaması güçlü bağışıklık ve beslenme ile iyileşme şansı artar dedi insanların yüzde 70 e yakını bu hastalığı hayatının belli döneminde kapar bunların da yüzde 80 e yakını farkında bile olmadan hastalığı yener dedi buraya kadar olan şeyler doktorun genel anlamda söylediği şeyler bizim ise şöyle bi durumumuz var eşimde zaten 7 8 yıldır hpv varmış hayatında hiç sigara alkol vs kullanmamış biri ancak yenememiş doktora göre o kadar sürede geçmediyse büyük ihtimal kalıcı olmuş olabilir yine de ilaç verdi 6 ayda bi kontrol ve smear testi dedi 1 - 1.5 yıl içinde sonuç değişmedi yüzde 99 kalıcı olmuş sizdeki dedi genelde 2 3 yılda vücut atıyor dedi ancak şunu da söyledi günün birinde testinizde hpv yine çıkmayabilir dedi ancak o zaman bile kesin vücuttan attınız da diyemeyiz atmadınız da diyemeyiz dedi virüs yüküne bağlı olarak yıllarca sessizce durabilir bağışıklığı düşük olduğu zaman ortaya çıkabilir dedi yani bu da kesin olarak hpvnin bittiği anlamına gelmeyebilir dedi virüs yükü düşmüşse virüs var olmaya devam eder ancak testte çıkmaz dedi ve şu örneği verdi hpv 51 yüksek riskli ve siğil yapmaz sizde daha önce az da olsa 1 2 defa siğil çıkmış dedi demek ki siğil yapan türünü ya tamamen atlatmışsınız ya da virüs yükü azaldığı için testte görünmüyor ancak sizde oladabilir olmayadabilir dedi kesin cevap şu an için yok dedi ancak 7 8 yıl gibi bi sürede hpv 51 ya da başka türleri varsa yüzde 99 kalıcı olmuş olabilir dedi ancak çok korkulacak bi rahatsızlık değil 6 ayda bi smear testi yeterli şimdilik dedi yani sonuç olarak hpvnin hiç bi türü için kesin kalıcı olur demedi 2 3 yıl içinde iyileşir iyileşmediyse yüzde 99 kalıcı olmuştur dedi yani yanlış anlaşılma olmasın ayrıca ben doktorun söylediğini söyledim bunalıma girmeyin moralinizi yüksek tutun beslenmenize dikkat edin ve özellikle sigara içmeyin umarım iyi olursunuz iyi akşamlar

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı neon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esiniz 7 8 yil boyunca oylece gecmesini beklediyse gecmemis olabilir bagisikligi iyi degildir belki. belki de arada tekrar iliski yasamistir ve gecse bile tekrar bulasmistir. bunlari bilemeyiz. ahcc kullanmayi denedi mi bilmiyorum baska bir sey kullanmis diyorsunuz ahcc olsa bile yeterli sure veya doz kullanmamis olabilir. bence siz esinizle beraber iyi bir doktora gidin. esiniz kontrol yaptirsin smear aldirsin ve onunuzdeki surec icin doktora danisin. ahcc siparis edin esiniz kullanmaya baslasin. 1 sene muddet verin bu surecte boxer + kondom seklinde devam edin. ya da cok korkuyorsaniz cinselligi yasamayin. size sonradan soylemesi kotu evet ama insanin pskilojisi cok degisik oluyor bu hastaligi yasarken. kimseyi suclayamayiz.. zor sureclerden gecmistir eminim ve siz bunu esinizi terk ederek degil destek olarak cozebilirsiniz. eger her seyi salip birlikte olursaniz size de bulasacaktir ve siz de tedavi olmak zorunda kalacaksiniz. bence henuz 1 kiside varken tedavi cok daha kolay. ben sevgilime bulastirdim negatif oldum ama o olamadi biz de cok yiprandik ama hala el ele devam ediyoruz bu surece
    Bilmiyorum bana 1 sene verir mi aşım bitince korumasız ilişkiye gireceğiz diyor ahcc değilse kullandığı alsak 1 sene kullansak iyileşir mi ki doktora göre testlerde çıkmasa da bu tamamen iyleştiği anlamına gelmeyrdebilir dedi belki ben de bile şu an hpv vardır dedi insanların çoğunda da var dedi yüzde 70 80 inde belirti bile vermiyor dedi ben şunu soracam size diyelim ki eşim ahcc kullandı geçmedi ya da testte virüs yükü azaldı var ancak gözükmüyor diyelim az ya da çok bana bu virüs geçerse bende de kesin belirti verir mi aslında bağışıklığı güveniyorum zor hasta olan bi yapım var ancak sonuçta 2 3 yılda ben atlatsam bile sürekli ilişki yaşanması bunu engeller mi nasıl oluyor bu bilmiyorum o sizin söylediğiniz kondom ve boxer işi ise bana göre değil öyle olduğu zaman ben konsantremi sağlayamam ya da tahrik olamam o kesinlikle bana uymaz yani dediğim gibi asıl sorum şu bana bulaşsa bile bağışıklığım yüzde 90 yenecek diyelim ancak sürekli ilişki devam ettiği için bu mümkün olmaz değil mi öyle bişi olması için kaptıktan sonra 2 3 yıl boyunca hpvye maruz kalmamak gerekiyor değil mi?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eşinizin smear sonucu nasil geldi sanssiz2.
    Yani bu kadar tedirginsiniz ama belki rahimagzinda bozulma bile yapmamistir boyleyse sigilde de yoksa neyden korkuyorsunuz zaten bilmediğimiz birçok bakteri ve virüs var bence sigil ve hucresel bozulma yoksa siz bir erkke olarak bu kadar panik olmayın çünkü genital kanser ihtimaliniz yuzde 1.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yanlişim varsa duzeltin ama ben de anus ve girtlak kanseri icin en tehlikeli olaninin tip 16 oldugunu biliyorum ki onda bile bu ihtimal cok dusuk.siz erkeksiniz.Bu virus en cok rahim agzinda riskli diye biliyorum.Yani sizde kanser vs yapma ihtimali gercekten dusuk. Size bundan bahsetmemis olmasi hos degil ama seviyorsaniz bence endiselenmeye gerek olmayacagini dusunerek kendinizi rahatlatabilir, esinizin ve kendinizin bagisikligini yuksek tutarak virusun bulas ihtimalini azaltabilirsiniz veya negatife donusturebilirsiniz belki.Çocuk istiyorsaniz elbette surekli korunamayacaksiniz.

Durum
    Kıdemli Üye

Ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın. Umarım eşiniz ve siz de kurtulursunuz bu hastalıktan. Ben de dahil forumdaki bütün insanlar bir an önce negatif olsun inşallah diyelim öncelikle. Bence çok fazla panik olmayın herşeyden önce erkeksiniz. Genital bölgede kadın için tehlikeli bir virüs bu. Erkekte de sigil yapıyor ama kanser riski çok az. Gırtlak bölgesi için de Evet risk var erkekte de kadında da ama bu sizin de bildiğiniz gibi sigara alkol kötü yaşam koşulları ve uzun yıllar bu koşullarda yaşamayı gerektirir. Evet buraya belki böyle yazıyoruz ama hepimiz hayatımızda son derece kaygılı yaşıyoruz. Ben mesela bulaşıcı hastalık fobisine yakalandım psikolojim çok bozuldu. Bi yere elimi sürerken bile düşünüyorum, işyerinde mecburen tuvalete gidiyorum o bile benim için işkence beynimden atamıyorum bi hastalık daha bulaşacak kaygisini ama sonra mecburen kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Size tavsiyem 'Bunun olma olasılığı nedir yüzde kaçtır? Diyelim ki en kötü senaryo gerçekleşti ve oldu en kötü ne olabilir bununla nasıl başa çıkabilirim?' Bu şekilde düşünerek kendinizi telkin edin. Buraya kadar yazdıklarım eğer virüsü kaptiysanizdi. Eğer henüz kapmadiysaniz korunmanizi Yada eşinizi sıkı bir tedavi programına almanızı öneririm onun sağlığı açısından. Bu onun için daha riskli emin olun

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın. Umarım eşiniz ve siz de kurtulursunuz bu hastalıktan. Ben de dahil forumdaki bütün insanlar bir an önce negatif olsun inşallah diyelim öncelikle. Bence çok fazla panik olmayın herşeyden önce erkeksiniz. Genital bölgede kadın için tehlikeli bir virüs bu. Erkekte de sigil yapıyor ama kanser riski çok az. Gırtlak bölgesi için de Evet risk var erkekte de kadında da ama bu sizin de bildiğiniz gibi sigara alkol kötü yaşam koşulları ve uzun yıllar bu koşullarda yaşamayı gerektirir. Evet buraya belki böyle yazıyoruz ama hepimiz hayatımızda son derece kaygılı yaşıyoruz. Ben mesela bulaşıcı hastalık fobisine yakalandım psikolojim çok bozuldu. Bi yere elimi sürerken bile düşünüyorum, işyerinde mecburen tuvalete gidiyorum o bile benim için işkence beynimden atamıyorum bi hastalık daha bulaşacak kaygisini ama sonra mecburen kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Size tavsiyem 'Bunun olma olasılığı nedir yüzde kaçtır? Diyelim ki en kötü senaryo gerçekleşti ve oldu en kötü ne olabilir bununla nasıl başa çıkabilirim?' Bu şekilde düşünerek kendinizi telkin edin. Buraya kadar yazdıklarım eğer virüsü kaptiysanizdi. Eğer henüz kapmadiysaniz korunmanizi Yada eşinizi sıkı bir tedavi programına almanızı öneririm onun sağlığı açısından. Bu onun için daha riskli emin olun
    Yüzde 99 ihtimalle hpv yok bende ne evlenmeden önce ne evlendikten sonra cinsel lik yaşayamadım farkındayım tuhaf ve trajik bi durum ancak alıştım ben her türlü konuda dünyada tanık olabileceğiniz en şanssız insanlardanım konuya dönersek gardasil 4 aşım bitince korumasız ilişki olacak bulaşacak yani bana da tip 51 ve belki bilmediğim siğil yapan türleri de var eşimde o artık saldı kendini buradakiler gibi sanki bi hastalığı varmış gibi davranmıyor siğil şuan var mı yok mu bilmiyoruz ya da bilinmiyor artık 7 8 senedir var olduğu için kalıcı olduğu düşünülüyor iyileşecek olsa da eşim beklemeyecektir daha fazla 2 seneye yakın evliyiz ve artık çocuk da yapmak istiyor ben onu terk edemedim bundan sonra ne olur bilmiyorum evet

Durum
    Kıdemli Üye

İki senedir evlisiniz ve cinsellik yasamadiniz mi ben yeni evlisiniz sanmıştım. Eşiniz hiç ahcc kullandı mı? Keşke bu süre içinde 6-8 Ay kullanıp bi şans verseydi o kadar zaman olmuş madem. Birde benden bir tavsiye ben de sürekli ben çok şanssızım çok şanssızım derdim ve cidden de hep çok kötü olaylar yaşadım. Bugünden sonra ben çok şanslıyım derseniz enerjinizi o şekilde yollarsaniz iyi şeyleri kendinize çekersiniz. Ben de çok beceremiyorum ama çevremin bana verdiği tavsiyesi ben de nacizane size yazmak istedim

Durum
    Tecrübeli Üye

Burada konuşulanlara bakınca genel sorular sormak istiyorum ben
    1 siğil çıkıp çıkmadığını nasıl anlayacağız belki görülmeyecek kadar küçük belki çok kuytu farklı bi yerde olacak sürekli siğil var mı yok mu diye kontrol mi edeceğiz varsa geçmesini mi bekleyeceğiz nasıl olacak?
    2 kadınlar daha fazla risk altında deniyor ancak şunu anlamıyorum erkeklerde de hpv bulaşırsa daha fazla alana bulaşacaktır yani cinsel organı düşünürsek çok geniş bi alanın hepsine hpv bulaşmış olacak bu riski artırmaz mı yoksa sadece idrar yapılan yerden içeri girmiş olması mı hpv anlamına geliyor?
    3 kendi kendine vücut bunu yeniyorsa diyelim ki ben yendim ancak ilişki devam ettikçe yenilenir mi yani bu hpvnin geçmesine engel mi olur yoksa bağışıklık kazandıktan sonra tekrar tekrar bulaşsa da sorun olur mu?
    4 ben genel olarak düzenli yaşamayı seven biri değilim uykularım düzensiz beslenmem düzensiz sigara içmiyorum ancak dudak tiryakisi şeklinde içime çekmeden içiyorum bazen ancak kullanmam sıkıntı yok fakat ara sıra alkol alıyorum bazen ayda 1 bazen yılda 1 2 defa ancak bazen oluyor ayda 4 5 defa alkol almışım bunlar riski artırır mı yani benim kendime çok dikkat etmeden yaşamam sorun oluşturur mu illaki yani?
    5 hastane vs fobisi olan biri olarak diğeri bana bulaştı ve ben doktora gitmedim ne olur gerçekten hayatımda 3 4 defa doktora gitmişimdir böyle şeylerle uğraşmayı sevmiyorum benim gibi birisi kaldıramaz mı ki bu hastalığı yani sizce?
    6 siz olsanız ne yaparsınız böyle bu riske girmeye değmez mi ki eşime soruyorum eğer bende bulaşıcı hastalık olsaydı ne yapardın diye korumalı olur ancak bırakmam diye cevap veriyor ee neden ben illaki fedakarlık yapayım o zaman sizce?
    7 son olarak ne yapacam ben ne hastalık bulaşsın istiyorum ne onu terk edebiliyorum ne de o benden vazgeçiyor siz olsanız ne yapardınız sevgi aşk konusunda ise misal veriyorum ben az para kazansam laf etmeye başlayan biri eşim mesela acaba sevgisi yalan mı onun için fedakarlığa değer mi ancak seviyorum da bilmiyorum kafam da deli sorular?