Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: anal bölgede siðil tedavi edilmezse ne olur

Durum
    absec - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

anal bölgede siðil tedavi edilmezse ne olur

Merhaba arkadaþlar, makat giriþinde çok az içeride minik siðiller gördüm. Son cinsel iliþkim aylar önce olmuþtu ve korumalýydý. Bu forumda da hpv’nin 3-4 sene içersinde geçtiði yazýyor. Eðer siðiller için doktora gitmezsem ne olur? Veya hemen paniðe kapýlýp gitmemem mi gerek? Kendimi 1 ay kadar gözlemlemem daha mý doðru olur? Daha dün gece siðillerimi gördüm ve bu hastalýðýn varlýðýný da yeni öðrendin. Makat giriþi hariç baþka yerimde bir þey yok. Cinsiyetim erkek biseksüel bir bireyim. Þimdiden çok teþekkürler.

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: anal bölgede siðil tedavi edilmezse ne olur

Bekleyerek bir sey elde edemezsin git tedavini ol en kisa zamanda makat icerisine daha fazla yayilir yoksa

Durum
    ahmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý absec Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba arkadaþlar, makat giriþinde çok az içeride minik siðiller gördüm. Son cinsel iliþkim aylar önce olmuþtu ve korumalýydý. Bu forumda da hpv’nin 3-4 sene içersinde geçtiði yazýyor. Eðer siðiller için doktora gitmezsem ne olur? Veya hemen paniðe kapýlýp gitmemem mi gerek? Kendimi 1 ay kadar gözlemlemem daha mý doðru olur? Daha dün gece siðillerimi gördüm ve bu hastalýðýn varlýðýný da yeni öðrendin. Makat giriþi hariç baþka yerimde bir þey yok. Cinsiyetim erkek biseksüel bir bireyim. Þimdiden çok teþekkürler.
    Paniðe kapýlma zaten. Ama tedavini ol geciktirmeden en kýsa sürede

Durum
    Yeni Üye

Bunu herkesi bilgilendirme amacýyla yazýyorum, bugün doktora gittim ve onlarýn siðil olmadýðýný çatlak olduðunu söyledi. Gerçekten internette yazan bilgiler bana kafayý yedirmiþti gece uyuyamaz olmuþtum ama þu an çok rahatladým. Lütfen kendinizde bir þey fark ederseniz paniðe kapýlmayýn ve bir an önce doktora gidin. Ben yadýrganmak korkusuyla doktordan çok çekinmiþtim ama hiç öyle bir þey olmadý. Özellikle heteroseksüel olmayan erkekler daha çok çekiniyor ama hiçbir þey saðlýðýnýzdan önemli deðil. Doktor gerekirse arkanýzdan konuþsun gerekirse suratýnýza laf söylesin hiç umursamayýn. Ýnterneti de bu kadar ciddiye almayýn ben aldým psikolojim bozuluyordu

Durum
    Samuel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Senin adýna sevindim en azýndan böyle bir illetle uðraþmak zorunda kalmadýn Ama dikkatli olmakta yarar var bundan sonraki süreç için aman aman.

Durum
    Yeni Üye

Alýntý Samuel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Senin adýna sevindim en azýndan böyle bir illetle uðraþmak zorunda kalmadýn Ama dikkatli olmakta yarar var bundan sonraki süreç için aman aman.
    Umarým herkes bir an önce saðlýðýna kavuþur. En azýndan bu sayede HPV’ye dair detaylý bilgi edindim ve her zamankinden çok daha fazla dikkatli olacaðým. Teþekkürler ve de

Durum
    medusa35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhabalar. ben de anal bölgemde siðil oduðunu farkettim. acaba hangi birime gittiniz ve de özel hastane mi yoksa devlet hastanesine mi gittiniz? bu süreç beni de bekliyor.
    hepimize cok geçmiþ olsun

Durum
    Cihaner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hangi ildensin?
    Ýstanbul ise bazi klinikler sadece muayene için ücret almiyabiliyor. Ozel klinikler pahalýdýr. Devlete de gidebilirsin. Devlet hastanelerinde cildiye bölümüne gitmen en iyisi. Genel cerrahi bölümüne de gidebilirsin makat bolgesinde olduðu için. Ama en doðrusu ciddiye bölümüne gitmen. Cildiye bölümüne devlet hastanelerinde randevu bulmak eoey zor eger istanbul'da ikamet ediyorsan. Ama hiç geç kalmadan git mutlaka baktir.

Durum
    medusa35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben Ankaradayým. Çok teþekkür ederim. Özele para yetiþtiremez oldum inan. Yuksek riskli genital hpv ve de ayrýca da vajina dýþ dudaðýnda sigil vardý bir tane. Dün o alýndý ve polip çýkartýldý vajinadan. 3 haftadýr yaklaþýk yada bir ay diyelim teþhis konuldu bu surecte özele yaklaþýk 3 bin beþ yüz hatta 4 bin tl para döktüm. Param kalmadý açýkçasý. Sanýrým devlette tedavi olmaya çalýþacaðým. Dediðin gibi randevu yok resmen. E randevu da doktor bulamadým dermatolojide. Korkuyorum allak bullagim. Ama bu site bana umut oldu. En azýndan dayanýþma grubu gibi. Sana çok teþekkür ederim hemen dönüþ yaptýðýn için

.

Durum
    Cihaner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Önemli deðil. Evet böyle bir sayfanýn olmasý gerçekten çok iyi hepimiz birbirimize elimizden geldiðince yardýmcý olmaya calisiyiruz.