Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    18.Eyll.2020
    Tecrbe Puan
    1

Cevap: HPVL deilim ancak olmak zereyim ne yapacam ben?

Ben birden fazla tip tayorum ve bunlardan biri tip51. Tip 51 kalc bir tipmis gecmeyecekmis bilgisini size kim verdi. %99.9 mr boyu kalacak yazmsnz. imdi benim gibi bu hastalkla mcadele eden insanlar bunalma sokmak deil mi bu ?

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    19.Mart.2020
    Tecrbe Puan
    0

Alnt anssz2 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    imdi onda 7 8 yldr hpv varm tip 51 ve belki siil yapan ancak sonular gzkmeyen trler de varm yani onun bakl yenememi 7 8 yldr lu an 29 yanda bundan sonra da yzde 99.9 onda hpv kalc olacakm benim sorum ise u bu konuda o hi bi zaman negatife dnmeyecekse ben onla korumasz iliki yaarsam mr boyu ben de mi yenemeyecem nk iliki srekli devam edecek anlatabildim mi ne yapacam ben ya
    esiniz 7 8 yil boyunca oylece gecmesini beklediyse gecmemis olabilir bagisikligi iyi degildir belki. belki de arada tekrar iliski yasamistir ve gecse bile tekrar bulasmistir. bunlari bilemeyiz. ahcc kullanmayi denedi mi bilmiyorum baska bir sey kullanmis diyorsunuz ahcc olsa bile yeterli sure veya doz kullanmamis olabilir. bence siz esinizle beraber iyi bir doktora gidin. esiniz kontrol yaptirsin smear aldirsin ve onunuzdeki surec icin doktora danisin. ahcc siparis edin esiniz kullanmaya baslasin. 1 sene muddet verin bu surecte boxer + kondom seklinde devam edin. ya da cok korkuyorsaniz cinselligi yasamayin. size sonradan soylemesi kotu evet ama insanin pskilojisi cok degisik oluyor bu hastaligi yasarken. kimseyi suclayamayiz.. zor sureclerden gecmistir eminim ve siz bunu esinizi terk ederek degil destek olarak cozebilirsiniz. eger her seyi salip birlikte olursaniz size de bulasacaktir ve siz de tedavi olmak zorunda kalacaksiniz. bence henuz 1 kiside varken tedavi cok daha kolay. ben sevgilime bulastirdim negatif oldum ama o olamadi biz de cok yiprandik ama hala el ele devam ediyoruz bu surece

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt pismankiz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben birden fazla tip tayorum ve bunlardan biri tip51. Tip 51 kalc bir tipmis gecmeyecekmis bilgisini size kim verdi. %99.9 mr boyu kalacak yazmsnz. imdi benim gibi bu hastalkla mcadele eden insanlar bunalma sokmak deil mi bu ?
    Hayr yanl anlalma var kimseyi bunalma sokmak da istemem sizden daha ok isterim herkesin iyilemesini bende hpv yok ancak en az 1 2 ay sonra aranza katlacam byk ihtimal ile konuya dnecek olursak prof doktorun syledii u : Hpvnin tm trleri yzde 80 90 ihtimalle 2 3 yl iinde vcuttan kendi kendine atlr sigara alkol stres vs olmamas zellikle sigarann olmamas gl baklk ve beslenme ile iyileme ans artar dedi insanlarn yzde 70 e yakn bu hastal hayatnn belli dneminde kapar bunlarn da yzde 80 e yakn farknda bile olmadan hastal yener dedi buraya kadar olan eyler doktorun genel anlamda syledii eyler bizim ise yle bi durumumuz var eimde zaten 7 8 yldr hpv varm hayatnda hi sigara alkol vs kullanmam biri ancak yenememi doktora gre o kadar srede gemediyse byk ihtimal kalc olmu olabilir yine de ila verdi 6 ayda bi kontrol ve smear testi dedi 1 - 1.5 yl iinde sonu deimedi yzde 99 kalc olmu sizdeki dedi genelde 2 3 ylda vcut atyor dedi ancak unu da syledi gnn birinde testinizde hpv yine kmayabilir dedi ancak o zaman bile kesin vcuttan attnz da diyemeyiz atmadnz da diyemeyiz dedi virs ykne bal olarak yllarca sessizce durabilir bakl dk olduu zaman ortaya kabilir dedi yani bu da kesin olarak hpvnin bittii anlamna gelmeyebilir dedi virs yk dmse virs var olmaya devam eder ancak testte kmaz dedi ve u rnei verdi hpv 51 yksek riskli ve siil yapmaz sizde daha nce az da olsa 1 2 defa siil km dedi demek ki siil yapan trn ya tamamen atlatmsnz ya da virs yk azald iin testte grnmyor ancak sizde oladabilir olmayadabilir dedi kesin cevap u an iin yok dedi ancak 7 8 yl gibi bi srede hpv 51 ya da baka trleri varsa yzde 99 kalc olmu olabilir dedi ancak ok korkulacak bi rahatszlk deil 6 ayda bi smear testi yeterli imdilik dedi yani sonu olarak hpvnin hi bi tr iin kesin kalc olur demedi 2 3 yl iinde iyileir iyilemediyse yzde 99 kalc olmutur dedi yani yanl anlalma olmasn ayrca ben doktorun sylediini syledim bunalma girmeyin moralinizi yksek tutun beslenmenize dikkat edin ve zellikle sigara imeyin umarm iyi olursunuz iyi akamlar

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt neon Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    esiniz 7 8 yil boyunca oylece gecmesini beklediyse gecmemis olabilir bagisikligi iyi degildir belki. belki de arada tekrar iliski yasamistir ve gecse bile tekrar bulasmistir. bunlari bilemeyiz. ahcc kullanmayi denedi mi bilmiyorum baska bir sey kullanmis diyorsunuz ahcc olsa bile yeterli sure veya doz kullanmamis olabilir. bence siz esinizle beraber iyi bir doktora gidin. esiniz kontrol yaptirsin smear aldirsin ve onunuzdeki surec icin doktora danisin. ahcc siparis edin esiniz kullanmaya baslasin. 1 sene muddet verin bu surecte boxer + kondom seklinde devam edin. ya da cok korkuyorsaniz cinselligi yasamayin. size sonradan soylemesi kotu evet ama insanin pskilojisi cok degisik oluyor bu hastaligi yasarken. kimseyi suclayamayiz.. zor sureclerden gecmistir eminim ve siz bunu esinizi terk ederek degil destek olarak cozebilirsiniz. eger her seyi salip birlikte olursaniz size de bulasacaktir ve siz de tedavi olmak zorunda kalacaksiniz. bence henuz 1 kiside varken tedavi cok daha kolay. ben sevgilime bulastirdim negatif oldum ama o olamadi biz de cok yiprandik ama hala el ele devam ediyoruz bu surece
    Bilmiyorum bana 1 sene verir mi am bitince korumasz ilikiye gireceiz diyor ahcc deilse kulland alsak 1 sene kullansak iyileir mi ki doktora gre testlerde kmasa da bu tamamen iyletii anlamna gelmeyrdebilir dedi belki ben de bile u an hpv vardr dedi insanlarn ounda da var dedi yzde 70 80 inde belirti bile vermiyor dedi ben unu soracam size diyelim ki eim ahcc kulland gemedi ya da testte virs yk azald var ancak gzkmyor diyelim az ya da ok bana bu virs geerse bende de kesin belirti verir mi aslnda bakl gveniyorum zor hasta olan bi yapm var ancak sonuta 2 3 ylda ben atlatsam bile srekli iliki yaanmas bunu engeller mi nasl oluyor bu bilmiyorum o sizin sylediiniz kondom ve boxer ii ise bana gre deil yle olduu zaman ben konsantremi salayamam ya da tahrik olamam o kesinlikle bana uymaz yani dediim gibi asl sorum u bana bulasa bile baklm yzde 90 yenecek diyelim ancak srekli iliki devam ettii iin bu mmkn olmaz deil mi yle bii olmas iin kaptktan sonra 2 3 yl boyunca hpvye maruz kalmamak gerekiyor deil mi?

zel ye
    yelik tarihi
    06.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    2

Einizin smear sonucu nasil geldi sanssiz2.
    Yani bu kadar tedirginsiniz ama belki rahimagzinda bozulma bile yapmamistir boyleyse sigilde de yoksa neyden korkuyorsunuz zaten bilmediimiz birok bakteri ve virs var bence sigil ve hucresel bozulma yoksa siz bir erkke olarak bu kadar panik olmayn nk genital kanser ihtimaliniz yuzde 1.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    05.Ocak.2021
    Tecrbe Puan
    1

Yanliim varsa duzeltin ama ben de anus ve girtlak kanseri icin en tehlikeli olaninin tip 16 oldugunu biliyorum ki onda bile bu ihtimal cok dusuk.siz erkeksiniz.Bu virus en cok rahim agzinda riskli diye biliyorum.Yani sizde kanser vs yapma ihtimali gercekten dusuk. Size bundan bahsetmemis olmasi hos degil ama seviyorsaniz bence endiselenmeye gerek olmayacagini dusunerek kendinizi rahatlatabilir, esinizin ve kendinizin bagisikligini yuksek tutarak virusun bulas ihtimalini azaltabilirsiniz veya negatife donusturebilirsiniz belki.ocuk istiyorsaniz elbette surekli korunamayacaksiniz.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    18.Eyll.2020
    Tecrbe Puan
    1

Ben yanl anlamm o zaman kusura bakmayn. Umarm einiz ve siz de kurtulursunuz bu hastalktan. Ben de dahil forumdaki btn insanlar bir an nce negatif olsun inallah diyelim ncelikle. Bence ok fazla panik olmayn hereyden nce erkeksiniz. Genital blgede kadn iin tehlikeli bir virs bu. Erkekte de sigil yapyor ama kanser riski ok az. Grtlak blgesi iin de Evet risk var erkekte de kadnda da ama bu sizin de bildiiniz gibi sigara alkol kt yaam koullar ve uzun yllar bu koullarda yaamay gerektirir. Evet buraya belki byle yazyoruz ama hepimiz hayatmzda son derece kaygl yayoruz. Ben mesela bulac hastalk fobisine yakalandm psikolojim ok bozuldu. Bi yere elimi srerken bile dnyorum, iyerinde mecburen tuvalete gidiyorum o bile benim iin ikence beynimden atamyorum bi hastalk daha bulaacak kaygisini ama sonra mecburen kendimi telkin etmeye alyorum. Size tavsiyem 'Bunun olma olasl nedir yzde katr? Diyelim ki en kt senaryo gerekleti ve oldu en kt ne olabilir bununla nasl baa kabilirim?' Bu ekilde dnerek kendinizi telkin edin. Buraya kadar yazdklarm eer virs kaptiysanizdi. Eer henz kapmadiysaniz korunmanizi Yada einizi sk bir tedavi programna almanz neririm onun sal asndan. Bu onun iin daha riskli emin olun

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt pismankiz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben yanl anlamm o zaman kusura bakmayn. Umarm einiz ve siz de kurtulursunuz bu hastalktan. Ben de dahil forumdaki btn insanlar bir an nce negatif olsun inallah diyelim ncelikle. Bence ok fazla panik olmayn hereyden nce erkeksiniz. Genital blgede kadn iin tehlikeli bir virs bu. Erkekte de sigil yapyor ama kanser riski ok az. Grtlak blgesi iin de Evet risk var erkekte de kadnda da ama bu sizin de bildiiniz gibi sigara alkol kt yaam koullar ve uzun yllar bu koullarda yaamay gerektirir. Evet buraya belki byle yazyoruz ama hepimiz hayatmzda son derece kaygl yayoruz. Ben mesela bulac hastalk fobisine yakalandm psikolojim ok bozuldu. Bi yere elimi srerken bile dnyorum, iyerinde mecburen tuvalete gidiyorum o bile benim iin ikence beynimden atamyorum bi hastalk daha bulaacak kaygisini ama sonra mecburen kendimi telkin etmeye alyorum. Size tavsiyem 'Bunun olma olasl nedir yzde katr? Diyelim ki en kt senaryo gerekleti ve oldu en kt ne olabilir bununla nasl baa kabilirim?' Bu ekilde dnerek kendinizi telkin edin. Buraya kadar yazdklarm eer virs kaptiysanizdi. Eer henz kapmadiysaniz korunmanizi Yada einizi sk bir tedavi programna almanz neririm onun sal asndan. Bu onun iin daha riskli emin olun
    Yzde 99 ihtimalle hpv yok bende ne evlenmeden nce ne evlendikten sonra cinsel lik yaayamadm farkndaym tuhaf ve trajik bi durum ancak altm ben her trl konuda dnyada tank olabileceiniz en anssz insanlardanm konuya dnersek gardasil 4 am bitince korumasz iliki olacak bulaacak yani bana da tip 51 ve belki bilmediim siil yapan trleri de var eimde o artk sald kendini buradakiler gibi sanki bi hastal varm gibi davranmyor siil uan var m yok mu bilmiyoruz ya da bilinmiyor artk 7 8 senedir var olduu iin kalc olduu dnlyor iyileecek olsa da eim beklemeyecektir daha fazla 2 seneye yakn evliyiz ve artk ocuk da yapmak istiyor ben onu terk edemedim bundan sonra ne olur bilmiyorum evet

Kdemli ye
    yelik tarihi
    18.Eyll.2020
    Tecrbe Puan
    1

ki senedir evlisiniz ve cinsellik yasamadiniz mi ben yeni evlisiniz sanmtm. Einiz hi ahcc kulland m? Keke bu sre iinde 6-8 Ay kullanp bi ans verseydi o kadar zaman olmu madem. Birde benden bir tavsiye ben de srekli ben ok ansszm ok ansszm derdim ve cidden de hep ok kt olaylar yaadm. Bugnden sonra ben ok anslym derseniz enerjinizi o ekilde yollarsaniz iyi eyleri kendinize ekersiniz. Ben de ok beceremiyorum ama evremin bana verdii tavsiyesi ben de nacizane size yazmak istedim

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Burada konuulanlara baknca genel sorular sormak istiyorum ben
    1 siil kp kmadn nasl anlayacaz belki grlmeyecek kadar kk belki ok kuytu farkl bi yerde olacak srekli siil var m yok mu diye kontrol mi edeceiz varsa gemesini mi bekleyeceiz nasl olacak?
    2 kadnlar daha fazla risk altnda deniyor ancak unu anlamyorum erkeklerde de hpv bularsa daha fazla alana bulaacaktr yani cinsel organ dnrsek ok geni bi alann hepsine hpv bulam olacak bu riski artrmaz m yoksa sadece idrar yaplan yerden ieri girmi olmas m hpv anlamna geliyor?
    3 kendi kendine vcut bunu yeniyorsa diyelim ki ben yendim ancak iliki devam ettike yenilenir mi yani bu hpvnin gemesine engel mi olur yoksa baklk kazandktan sonra tekrar tekrar bulasa da sorun olur mu?
    4 ben genel olarak dzenli yaamay seven biri deilim uykularm dzensiz beslenmem dzensiz sigara imiyorum ancak dudak tiryakisi eklinde iime ekmeden iiyorum bazen ancak kullanmam sknt yok fakat ara sra alkol alyorum bazen ayda 1 bazen ylda 1 2 defa ancak bazen oluyor ayda 4 5 defa alkol almm bunlar riski artrr m yani benim kendime ok dikkat etmeden yaamam sorun oluturur mu illaki yani?
    5 hastane vs fobisi olan biri olarak dieri bana bulat ve ben doktora gitmedim ne olur gerekten hayatmda 3 4 defa doktora gitmiimdir byle eylerle uramay sevmiyorum benim gibi birisi kaldramaz m ki bu hastal yani sizce?
    6 siz olsanz ne yaparsnz byle bu riske girmeye demez mi ki eime soruyorum eer bende bulac hastalk olsayd ne yapardn diye korumal olur ancak brakmam diye cevap veriyor ee neden ben illaki fedakarlk yapaym o zaman sizce?
    7 son olarak ne yapacam ben ne hastalk bulasn istiyorum ne onu terk edebiliyorum ne de o benden vazgeiyor siz olsanz ne yapardnz sevgi ak konusunda ise misal veriyorum ben az para kazansam laf etmeye balayan biri eim mesela acaba sevgisi yalan m onun iin fedakarla deer mi ancak seviyorum da bilmiyorum kafam da deli sorular?