Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Alıntı again Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı okudum ve inanın yurtdışı makaleler dahil konu hakkında neredeyse okumadığım uzman yazısı kalmadı. Enfekte kişiyle aynı klozeti kullanmak bulaş yapabilir de yapmayabilir de bu yüzden kapabilirsin yazdım. Kendi tecrübelerime göre de bağışıklığın düşük olup virüsün alevlendiği dönemde bulaş riski daha yüksek. Virüsün insan vücutu dışına, örneğin klozet kapağına dökülen epitel hücreleriyle bulaş sağladığı zaten kanıtlanmış bir durum. Araştırmalara göre oda sıcaklığında vücut dışı yaşama süresi ne kadar tahmin edin.....? 3 gün sonra bile %50 infektivitesini korumakta.. Üstelik kullandığımız dezenfektanlara da dayanıklı. Yine bir araştırmada (kaynak bulabilirim) hastanede kullanılan ultrason probları ve genital bölgede kullanılan materyaller incelendiğinde üzerlernde hpv virüsüne rastlanıyor. Son sözlerinize de katılmıyorum çünkü zaten sağlık çalışanıyım ve yazdıklarım araştırmalara, gözleme, konu hakkında direkt konuştuğum doktor arkadaşlarıma ve tecrübeye dayanmaktadır.
    Anladım yapacak bir şey yok ben de fikrimi belirttim, sen de fikrini söyledin. Benim baz aldıgım şey cinsel yolla bulaşan ve sürtünmeyle bulaşan kısım. Diğer yüzdesi çok düşük oranlara çok imtina etmiyorum kendi adıma.

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Alıntı again Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı okudum ve inanın yurtdışı makaleler dahil konu hakkında neredeyse okumadığım uzman yazısı kalmadı. Enfekte kişiyle aynı klozeti kullanmak bulaş yapabilir de yapmayabilir de bu yüzden kapabilirsin yazdım. Kendi tecrübelerime göre de bağışıklığın düşük olup virüsün alevlendiği dönemde bulaş riski daha yüksek. Virüsün insan vücutu dışına, örneğin klozet kapağına dökülen epitel hücreleriyle bulaş sağladığı zaten kanıtlanmış bir durum. Araştırmalara göre oda sıcaklığında vücut dışı yaşama süresi ne kadar tahmin edin.....? 3 gün sonra bile %50 infektivitesini korumakta.. Üstelik kullandığımız dezenfektanlara da dayanıklı. Yine bir araştırmada (kaynak bulabilirim) hastanede kullanılan ultrason probları ve genital bölgede kullanılan materyaller incelendiğinde üzerlernde hpv virüsüne rastlanıyor. Son sözlerinize de katılmıyorum çünkü zaten sağlık çalışanıyım ve yazdıklarım araştırmalara, gözleme, konu hakkında direkt konuştuğum doktor arkadaşlarıma ve tecrübeye dayanmaktadır.
    Evet bende sağlık çalışanıyım ve sürekli araştırma içindeyim bu yabancı makaleleri cevirip okuyorum hergün ve bunların aynısını okudum. Elbette yüksek oranda cinsel yaşam ile geciyor ama her geçen gün bütün bilgiler güncelleniyor. Bunları bilmek sevdiklerimize cok şey katacagına eminim diğer arkadaşlar da bilinçlenir. Bakire olup hiçbir cinsel teması olmadan hpv olan bir sürü kadın var calışma yapmışlar yüzdesi de öyle kaale alınmayacak türden degil. İnsanlar önlemini alsın bizim yaşadıklarımızı yaşamasınlar yeter ki. Sağlıklı günler dilerim.