Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPVLİ değilim ancak olmak üzereyim ne yapacam ben?

Bulaş açısından değil hastalığın sonuçları konusunda daha riskli kadınlar çünkü rahim ağzı kanseri olma riski var ama erkeklerde penis kanseri diye internette çıksa da bu çok çok çok düşük bir ihtimal. O yüzden kadınlar riskli deniliyor. Tekrar bulaş konusunda ise bazı doktorlar bağışıklık kazanılır bazıları pinpon etkisiyle tekrar tekrar bulaşır diyo bildiğim kadarıyla ikiye ayrılıyorlar. Eşinizle ayrılma konusuna gelince burda sizi tanımayan insanlar olarak ne desek yanlış olur aranızdaki ilişkinin potansiyelini bilen sadece sizsiniz. Sadece yazdiklarinizdan anladığım kadarıyla Siz iyi niyetli ve temiz bir insansınız. Eşiniz de malesef kötü bir tecrübe yaşamış ama size evlenmeden söyleyememiş. Bu hastalık sırasında insanın psikolojisi tamamen bozuluyor bu yüzden onu yargılamak istemiyorum. En azından ilişkiye girmeden uyarmış. Iliskinizin artı ve eksilerini düşünüp tartarak ağır basan tarafa göre hareket edebilirsiniz. En fazla bu kadar akıl verebilirim

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gardasil aşısı dozları bittiği zaman korunmasız cinsel ilişkiye girmek için seni zorluyorsa karşındaki partnerin seni hiç düşünmüyor demektir. Sen bundan bu hastalıktan bu kadar korkarken seni buna zorlaması ne garip bişey. Yanlış anlamayın beni ama 1 sene condom + boxer yöntemiyle sevişerek ahcc kullansa negatif olma ihtimali var. Bana kalırsa hpv pozitif olmak yerine ayrılmayı tercih edin. Boşanmak hpv pozitif olmaktan daha kolay emin ol buna pişman olmazsın. Ben de bir hpv pozitifim hiç yoktan canımız sıkılıyor sağlık sorunu yaşamıyoruz ama olan psikolojimize oluyo. Sen boşan bu kadından dostum dozların bitince korunmasız ilişkiye seni zorluyorsa koşarak terket onu bence. Bu ne saçma bişeydir sinirlendim. Ben partnerimle birlikte tedavi oluyorum negatif olana kadar korunmasız ilişki yamayacağız yani bi yerde bitmesi gerekiyo bu hastalığın. Ha süreç uzayabilir vs. başka şeyler olur 2 sene deneseniz bile negatif olamazsınız o zaman anlarım korunmasız ilişki isteğini. Ama bak şu an sakın ama sakın korunmasız ilişkiye girme o negatif olana kadar bunu yapma benden çok dikkate alman gereken bir tavsiye. Bile bile hastalık kapmanın hiçbir anlamı yok. Burayı da meşgul etme bence daha fazla birlikte olacaksan ol

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gardasil aşısı dozları bittiği zaman korunmasız cinsel ilişkiye girmek için seni zorluyorsa karşındaki partnerin seni hiç düşünmüyor demektir. Sen bundan bu hastalıktan bu kadar korkarken seni buna zorlaması ne garip bişey. Yanlış anlamayın beni ama 1 sene condom + boxer yöntemiyle sevişerek ahcc kullansa negatif olma ihtimali var. Bana kalırsa hpv pozitif olmak yerine ayrılmayı tercih edin. Boşanmak hpv pozitif olmaktan daha kolay emin ol buna pişman olmazsın. Ben de bir hpv pozitifim hiç yoktan canımız sıkılıyor sağlık sorunu yaşamıyoruz ama olan psikolojimize oluyo. Sen boşan bu kadından dostum dozların bitince korunmasız ilişkiye seni zorluyorsa koşarak terket onu bence. Bu ne saçma bişeydir sinirlendim. Ben partnerimle birlikte tedavi oluyorum negatif olana kadar korunmasız ilişki yamayacağız yani bi yerde bitmesi gerekiyo bu hastalığın. Ha süreç uzayabilir vs. başka şeyler olur 2 sene deneseniz bile negatif olamazsınız o zaman anlarım korunmasız ilişki isteğini. Ama bak şu an sakın ama sakın korunmasız ilişkiye girme o negatif olana kadar bunu yapma benden çok dikkate alman gereken bir tavsiye. Bile bile hastalık kapmanın hiçbir anlamı yok. Burayı da meşgul etme bence daha fazla birlikte olacaksan ol
    Zorlama derken ben sizin dediğiniz tarzdaki yöntemlerle ilişkiye giremem o da o şekilde yapmak istedi ancak aşı bitene kadar öyle istedi yine neyse onu baya iyi prof doktorlara götürdüm uzun süredir varsa kalıcı olmuştur gibisinden konuştu ve negatife dönüşse bile tamamen iyileştiği anlamına gelmeyebilir bulaşıcılığı azalır ancak desi 1 defa o dediğiniz ahcc mi yoksa başka bi ilaç mı bilmiyorum hap şeklinde kullandı ama 3 ay kullan tekrar test yapalım dedi çok düzenli kullandı mı tam hatırlıyamıyorum ancak tekrar testte geçmedi sonra bi 3 ayda farklı bişi kullandı sanırım ama o hap değil fitil şeklinde bişi idi yine geçmedi son 6 7 aydır da hiç bişi kullanmadı ve doktora gitmedik şubat sonu aşı işim bitiyor işte acaba kesin olarak ahcc dediğiniz ilacı 1 yıl kullansak geçer mi ya son olarak bi kavga sonrası bi 3 ay ayrı yaşadık ancak ayrılmadım nefesim kesiliyor çarpıntı tutuyor ağladığı zamanlar akıma geliyor yapamıyor belki enayiyimdir ancak çok denedim ayrılamıyorum yoksa çok kolay ama dediğiniz gibi bulaşıcı hastalık ben de olsa ne yapardın diyorum korumalı yaparım diyor ancak hpv değil başka hastalıklar için diyor öyle yani çok zor bi durumdayım ağızda çıkan aft uçuk herpes simplex gibi baktım olaya ben de biraz önemsemedim aşı biterse tam jorumasa da olsun dedim ancak ciddi bişi heralde bu hpv bi de meşgul etme konusunda ben ayrı başlık açtım ancak sorun olur mu cevaplar için teşekkürler

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulaş açısından değil hastalığın sonuçları konusunda daha riskli kadınlar çünkü rahim ağzı kanseri olma riski var ama erkeklerde penis kanseri diye internette çıksa da bu çok çok çok düşük bir ihtimal. O yüzden kadınlar riskli deniliyor. Tekrar bulaş konusunda ise bazı doktorlar bağışıklık kazanılır bazıları pinpon etkisiyle tekrar tekrar bulaşır diyo bildiğim kadarıyla ikiye ayrılıyorlar. Eşinizle ayrılma konusuna gelince burda sizi tanımayan insanlar olarak ne desek yanlış olur aranızdaki ilişkinin potansiyelini bilen sadece sizsiniz. Sadece yazdiklarinizdan anladığım kadarıyla Siz iyi niyetli ve temiz bir insansınız. Eşiniz de malesef kötü bir tecrübe yaşamış ama size evlenmeden söyleyememiş. Bu hastalık sırasında insanın psikolojisi tamamen bozuluyor bu yüzden onu yargılamak istemiyorum. En azından ilişkiye girmeden uyarmış. Iliskinizin artı ve eksilerini düşünüp tartarak ağır basan tarafa göre hareket edebilirsiniz. En fazla bu kadar akıl verebilirim
    Bu söyleyeceğim bi erkek için çok kötü bişi ancak ben öyleyim bi erkeğin olması gerektiğinden çok daha fazla duygusal yufka yürekli vs biriyim keşke öyle olmasaydım bu da çok kötü bişi bence ve sorun şu ki beni kendisine bağladıktan sonra söyledi bunu sadece evlenmeden önceyi geçelim iyice kendine bağladıktan sonra söylemesi asıl benim için sorun yoksa 1 hafta içinde boşanırdım hemen öğrenir öğrenmez ancak yapamadım yapamadım işte şunu da biliyorum ayrılsak iyi de ayrılmaz beni de unutmaz ben kimseyle kavgalı olmak da istemiyorum ayrılsam bile mağdur edildiyse bile bişi talep etmeden güzel ayrılmak isterim ancak o bu şekilde ayrılmaz bence ancak dediğim gibi ben kendime söz geçiremiyorum ben de bağladım ayrılamıyorum bu 1 yıllık ahcc ve korumalı ilişki kesin olarak çözüm olur mu ki bi de gardasil 9 türkiye ye geldi mi onu da vurulsam nasıl olur bilmiyorum kusura bakmayın belki de meşgul ediyorum ancak eskiden şanssızdım şimdi ise gem şanssız heö çaresiz kaldım öyle işte cevaplar için teşekkürler

Durum
    Tecrübeli Üye

Sanırım intihar edecem başka çarem yok çünkü

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Dostum kendine gel diye meşgul etme dedim lafın gelişi kusura bakma. İntiharlık bir şey yok çaresi olmayan bir hastalık da değil bu o kadar kötü bişey değil sadece bile bile bunu kapmak gereksiz neden kapasın ki ? Bunun farkındaysan kapma. Tedavi olsun eşin 9 ay falan ahcc kullansın bu forumda denilenleri yapsın propolis yeşil çay içsin kurtulma ihtimali var. Sen bunu bile bile kapma bu hastalığı tek kişi tedavi olsun daha kolay olur. Ahcc 3 ay kullanmış bu yeterli değil günde 3 gram time health marka kullanacak en az 6 ay. Sigara alkol kullanmayacak saglıklı beslenecek. Bile bile kapma boşuna masraf ve psikolojik sıkıntıya girme diye diyorum. Ne intiharı, hasta bile değilsin dostum. Ama bile bile kapma bunu negatif olsun eşin öyle birlikte olursunuz. Saçmalama intihar falan gibi şeyler çok komik böyle bir hastalık için her şey gelip geçici hayatta. Gerekeni yap ve zamana bırakın sağlıklı günler dilerim dostum hepimiz aynı yoldayız beraber yardımlaştıkça fikir alışverişi yaptıkça güçlüyüz. Sen bu dediklerimizi önemse.

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv intihar etmeyi dusundurecek bir hastalik degil.Bir cok insanin sahip oldugu ve haberi olmadan yasadigi veya bi sure sonra negatif oldugu bir virus.Ilk oldugumu ogrendigimde ben de gunlerce aglayip ,kanser oluyorum kuruntularimdan uyuyamamistim.Ama kisa bir sure sonra gerek bu forum gerekse doktorlarin aciklamalarini dinleyip arastirarak bunun bu denli buyutelecek bir sey olmadigini anladim ki ben bir kadin olarak en tehlikelisini tasiyorum.Riskim sizden gerek tipi gerek cinsiyetimden dolayi daha fazla. Ama artik aklima bile gelmiyor bu kuruntular.Ama tabi ki de ahcc kullanip onlemimi aliyorum. Yanlis anlamanizi istemem ama hpv den dolayi intihari dusunuyorsaniz psikolojik destek almaniz iyi bir secenek olabilir.Cunku hpv ve diger her turlu hastalikta saglam bir psikoloji cok onemlidir. Esinizle durumunuz ise burda ki insanlarin karar verebilecegi ve tavsiyede bulunabilecegi bir durum degil kanimca, evli kalip kalmayacaginizi ancak siz karar verebilirsiniz.

Durum
    again - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Değerli arkadaşım, bu hayat tek kullanımlık ve hiçbir anımız geri gelmeyecek. Hpv hakkında herkes bşy diyor ama inan ki kendini temiz ya da kurtulmuş sanan çoğu kişi hpv pozitif. Afedersiniz ama oral sex yapmış kişiyle öpüş kaptın, senden önce ıslak mayosuyla oturmuş enfekte birinin oturduğu yere otur kapabilirsin, hamamda aynı, doktora git usg yaptır kapabilirsin, evine gelen misafirin oturduğu klozete otur kapabilirsin daha akla gelmeyen bir çok yolu var. Alkole dezenfektanlara karşı bile dirençli bu virüs, o yüzden hijyenine, strestten uzak durmaya ve bağışıklık sistemine dikkat et. Eşin periyodik kontrollerini yaptırsın (senede 2 ya da 3) sen de arada kendine bak gerekirse doktora kontrol ettir, kafana takma, hayatını dolu dolu yaşa!

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı again Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşım, bu hayat tek kullanımlık ve hiçbir anımız geri gelmeyecek. Hpv hakkında herkes bşy diyor ama inan ki kendini temiz ya da kurtulmuş sanan çoğu kişi hpv pozitif. Afedersiniz ama oral sex yapmış kişiyle öpüş kaptın, senden önce ıslak mayosuyla oturmuş enfekte birinin oturduğu yere otur kapabilirsin, hamamda aynı, doktora git usg yaptır kapabilirsin, evine gelen misafirin oturduğu klozete otur kapabilirsin daha akla gelmeyen bir çok yolu var. Alkole dezenfektanlara karşı bile dirençli bu virüs, o yüzden hijyenine, strestten uzak durmaya ve bağışıklık sistemine dikkat et. Eşin periyodik kontrollerini yaptırsın (senede 2 ya da 3) sen de arada kendine bak gerekirse doktora kontrol ettir, kafana takma, hayatını dolu dolu yaşa!
    @Again, önceki başlığa (hpv smear negatif başlığı) da benzer bir şey yazmışsın ona cevap verdim ama buna da cevap vereceğim. Misafirin klozetine sadece oturdu diye hpv kapan kaç kişi var? Ben ailemle yaşıyordum ve kimse hpv olmadı, buradaki birçok kişi ailesiyle yaşıyor ve bütün aile bireyleri hpv olması gerekir o zaman? Evet tuvalette birinin bıraktığı çişinin üstüne gidip zorla genital bölgeni özellikle değdirirsen belki bu ihtimal küçük de olsa var ama gerçekten herkes klozetteki çiş kalıntısının üstüne genital bölgesini özellikle değdiriyor olabilir mi?
    Söylediklerin bizim forumda genelde karşı çıktığımız şeyler çünkü yüzdeye vurursak bu çok düşük (elbette dikkat etmek gerekir)

Şimdi sana yaptığımız doktor röportajının bu kısmını gönderiyorum; türkiyede adı sanı bilinen 2 tane jinekolog ile bu röportaj yapılmıştır ve blogumdan tamamını okuyabilirsin.

''Hpv tuvaletten ve havuzdan bulaşır diyorlar ancak hpv’nin tuvaletten ve havuzdan gerçekten bulaşma ihtimali nedir? Bu oran yüksek midir düşük müdür?

HPV cinsel temas ile geçen bir hastalıktır. Tam bir cinsel birleşme oldan dahi çiftler arasında gerçekleşen cinsel bölgelerin teması şeklinde bir yakınlaşma veya oral / anal ilişki ile de geçebilmektedir. DNA Virüslerinin , ve tabiî ki HPV’nin dış ortamda yaşama süresi çok çok kısadır. Taze HPV’li doku ile enfekte olmuş dış ortamlardan kısa süre içinde oluşan bir temas ile indirekt yoldan HPV bulaşabildiği iddia edilmektedir, bence bu çok çok nadir fakat göz ardı da edilmemesi gereken bir durumdur.''

Çok nadir olan bir şeyi, ve hpv'nin dış ortamda kısa yaşayabildiğini düşünürsek öncelikle birçok etmen var hpvli birinin bir ortama virüs yükü yayması + hemen akabinde diğer kişinin gelip oturması, sürtmesi vs vs. Yani demem o ki yüzde ihtimali çok düşük ve nadir olan şeyleri insanlara ''hep böyle oluyormuş'' gibi söylemen doğru değil. 14 yıldır hpv olduğun için üzgünüm ama buradaki insanlara da bu genellemeyi kabullendirmeye çalışman doğru olmaz, bu tip ihtimallere biz imtina bile etmiyoruz çünkü hpv gerçekten cinsel yolla bulaşıyor ve bunun yüzdesi epeeey yüksek.

Durum
    again - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Yazdıklarınızı okudum ve inanın yurtdışı makaleler dahil konu hakkında neredeyse okumadığım uzman yazısı kalmadı. Enfekte kişiyle aynı klozeti kullanmak bulaş yapabilir de yapmayabilir de bu yüzden kapabilirsin yazdım. Kendi tecrübelerime göre de bağışıklığın düşük olup virüsün alevlendiği dönemde bulaş riski daha yüksek. Virüsün insan vücutu dışına, örneğin klozet kapağına dökülen epitel hücreleriyle bulaş sağladığı zaten kanıtlanmış bir durum. Araştırmalara göre oda sıcaklığında vücut dışı yaşama süresi ne kadar tahmin edin.....? 3 gün sonra bile %50 infektivitesini korumakta.. Üstelik kullandığımız dezenfektanlara da dayanıklı. Yine bir araştırmada (kaynak bulabilirim) hastanede kullanılan ultrason probları ve genital bölgede kullanılan materyaller incelendiğinde üzerlernde hpv virüsüne rastlanıyor. Son sözlerinize de katılmıyorum çünkü zaten sağlık çalışanıyım ve yazdıklarım araştırmalara, gözleme, konu hakkında direkt konuştuğum doktor arkadaşlarıma ve tecrübeye dayanmaktadır.