Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil görüyorum

Durum
    onursefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil görüyorum

Merhabalar bugün penisimde 3-4 küçük siğil farkettim.Normal şekilde baktığımda aslında çok dikkat çekmiyor.Ne yapmam lazım büyük ihtimalle hpv çıkacak nasıl bir sürece giriyorum istanbulda nereye gidebilirim tedavi için erkek olarak korkmalı mıyım?

Durum
    Cihaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Siğil görüyorum

Alıntı onursefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bugün penisimde 3-4 küçük siğil farkettim.Normal şekilde baktığımda aslında çok dikkat çekmiyor.Ne yapmam lazım büyük ihtimalle hpv çıkacak nasıl bir sürece giriyorum istanbulda nereye gidebilirim tedavi için erkek olarak korkmalı mıyım?
    Dermatoloji bölümüne gitmen gerek. Devlet hastaneleri veya ozel hastaneler olabilir. Ayrica korkmana gerek yok. Sadece genital bolgede cikan bir iki siğil çok önemli değil. Tedavi olarak kurtulabilirsin. Ama bir an evvel tedavi ol siğiller daha fazla yayilmadan.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Dermatologlar deri hastalıklarıyla ilgilendigi için sigil olup olmadıgını en iyi onlar anlıyor, evet @cihaner'in dedigi gibi dermatoloji/cildiye bölümüne gidebilirsin.
    Korkma hepimiz bu süreçlerden geçtik. dermatologlar kriyoterapi yapıyor urologlar falan da koterizasyon (yakma) işlemi yapıyor sigil için. ben kriyodan çok memnun kaldım ve agırlıklı kriyo yaptırdım ama bazı üyelerimiz çok memnun kalmadı. koter ise daha etkili ama iyileşme süreci olan ve anesteziyle yapılan bir şey. kriyoterai yaptırırsan sigillere 1 fıs sıkıp geçmesin, 2 kez sıksın ki o sigiller düşsün. Buna dikkat et.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ürolojiye gitme dostum dermatolojiye yani cildiyeye git mutlaka. Uzmanı dermatologlar diğerleri nerdeyse bilmiyor bile